30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Drastické pokuty Skandinávie+autoleasing, doposud platila bez konzultace se mnou  (Přečteno 2959 krát)

VlaZi

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Toto léto jsem si dál velký řídíčský cíl a projel jsem severní Evropou (pobaltí a Skandinávie) celkem 10 tisíc km.
ČR, Polsko a Litva celkem OK ale hned přijezdu do Lotyšska a dále do Estonska a Finska, Norska jsem si všiml, že 100% řidičů jezdí 5-10km/h pod max.povolenou rychlosti.
Lotyšsko, Estonsko a Finsko jsou plné fixních radarů a měří každých 5 km takže i když silnice rovná, široká a nikde nikdo, tak jsme jak debilové řidíli 50-60km/h dlouhé úseky (až smutné vidět např. sportovní Porsche jak přede mnou jezdí takto desítky až stovky km na volné silnici).
Holt jak to už bývá, 10-20 radarů zvládneš zpomalit z do té doby povolených 80km/h na 60 km/h a občas nestihneš toto udělat (třeba kamion ti brání výhledu, na značku upozorňující radar) a prostě v místě měření dobrzdíš na 5-15km/h navíc ale pak ten úsek jedeš slušně (ale není to nikde evidované).....
No a policejní (úřední) byrokracie nemá duši, nezná pravdu a je penězu-chtivá po cizincích.
Tak mi přišli pokuty na leasing společnost (ALD automotive) a ten bez jakékoliv komunikace se mnou zaplatila, strhla peníze mé firmě a ta mě z mzdy.
Jako svobodný občan snad mám právo na odpor, vyžádaní důkazu, dokumentace ze spisu apod.
Leasingovka dostala od údajné Estonské policie dopis a účet kam má platit. Mě s administrativním poplatkem to strhnou z platu.
Dopis z Estonska nemá hlavičku policie, divnou adresu (jejich policie má jinou adresu a na uvedené adrese je nějáka neobydlená budova), divný bankovní účet.
Mám hrůzů z dalších podobných případu z Finska a Norska kde mi hrozí pokuty ve výši 25 až 35 tisíc Kč (každá jedna a bylo jich víc asi na radaru).
Toto mě finančně zruinuje, nemyslím si že leasingovka má takto postupovat, ať mě udá výstavci pokuty a já to budu řešit. Navíc jsou zákonné limity kolik se může strhnout z platu.
Každopádně patřím mezi slušné a opatrné řidiče, nikdy ani jedna bouračka za 34 let řízení (1.3 milionu km odřízených) a občas mám (měl) těžší nohu a stane se jednou za dvě-tři hodiny řízení že udělám 5-10 km/h navíc ale vždy mimo obec na "volné cestě" kde to "nikoho nezabije" a když 100 radarů projdu a 5 ne, neznamená to snad, že bych  měl dostat až 5x 900-1200 EUR pokut (ano, tolik je jedná pokuta v Norsku anebo Finsku).
Pomáhejte přátele s radami jak na policejní zlovůli a leasingovku (již jsem jim napsal dopis ať neplatí a vše předají na mě).
Četl jsem o "Helmutovi", čerstvě umřelému kamarádovi který to auto zrovna řídil a také o vyžádání dokumentace, důkazů ze spisu...plus asi musím zastavit aby leasingovka si platila pokuty a pak mi to opepřila. Děkuji moc předem za rady
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil

Bude to asi drahé ponaučení ...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

No zejména zde máte 2 problémy a už se to tady řešilo. Leasingovka to má smluvně řešeno. To je první problém a musí to s ní někdo řešit (možná se i stalo a firma řekla, že zaplatí a Vás ani neřešila). Druhý je, že i firma musí být ochotna s tím něco dělat (možná viz pracovní smlouva). Jo a vlastně třetí problém jste Vy, jestli si chcete/můžete dovolit chtít něco v tomto po Vaší firmě (viz trh práce). Bez toho se dle všeho k obraně vůči samotné pokutě ani nedostanete a prostě to jenom bude drahá zkušenost, jak už bylo psáno.
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil

No, pokud je zaplaceno, ať už je to fake police, či nikoliv, tak s tím aktuálně nic neuděláte. Teď, být na vašem místě, bych velmi asertivně komunikoval s firmou (s leasingovkou to nemá pražádný smysl, pochopil jsem že auto má v leasingu firma a vy jej máte "i pro soukromé účely") aby další pokutičky na vaši osobu předávala na vás, pokud tedy se chcete aktivně bránit.

Má to ovšem problém - tipuji z popsaného chování, že firma je nějaký korporát nebo rádoby progresivní, moderní a zákonadbalá instituce když jste se o pokutě dověděl až z pásky, a tedy budete-li chtít využít svejch práv (bez ohledu na to co jste firmě podepsal při nástupu ohledně používání auta a stejně tak bez ohledu na to co má leasingovka v papírech) je možné, že jakýkoliv náznak vzdoru z vaší strany, zejména pak vůči státnímu aparátu a o to více pokrokovému skandinávskému světovzoru, bude mít za následek snahu firmy zbavit se vás.
 
Druhá varianta pak je (ovšem to už byste musel důkladně nastudovat s čím vším jste souhlasil a co má leasingovka v papírech), nějaký soud z principu ať už ve smyslu toho, že vám nebylo umožněno se bránit, nebo náhradu škody pokud byste prokázal že k přestupku nedošlo, což nevím jak byste v těchto podmínkách udělal. Je to tedy, tento odstavec nonsense celé.

Osobně mi nedá si nerýpnout a OMLOUVÁM se, co jste proboha dobrovolně pohledával v těchto zkryplenejch státech, sourkomě firemním autem, vlastně můžete být rád že vás tam nezavřeli za cokoliv a zvládl jste se vrátit. U nás na firmě když nám přijde něco, tak to přepošlou na řidiče jako info, a je pravda že většina zaplatí, osobně ale vždy jen napíši tři věty s mejma nacionále a přepošlu, ať nahlásí úřadu jako řidiče a nic neplatí a všichni jsme spokojeni. Návdavkem k tomuto si hrdě udržuji soukromé auto, přestože bych mohl mít firemní, protože prostě to má své výhody, ačkoliv je to drahé.

Bohužel nijak vám to nepomůže, jste nejspíš ve velmi zlé situaci kdy jakákoliv snaha o obranu vás bude stát téměř jistě místo a nebude mít valný účinek.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil

Úžasná je otázka "...a to můžou?...".  Sám vidíte, že to udělali - namísto dotazu byste měl nejprve prostudovat, co jste vlastně s firmou dohodl v rámci smlouvy o užívání vozidla k soukromým účelům.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil

Osobně mi nedá si nerýpnout a OMLOUVÁM se, co jste proboha dobrovolně pohledával v těchto zkryplenejch státech, sourkomě firemním autem, vlastně můžete být rád že vás tam nezavřeli za cokoliv a zvládl jste se vrátit. U nás na firmě když nám přijde něco, tak to přepošlou na řidiče jako info, a je pravda že většina zaplatí, osobně ale vždy jen napíši tři věty s mejma nacionále a přepošlu, ať nahlásí úřadu jako řidiče a nic neplatí a všichni jsme spokojeni. Návdavkem k tomuto si hrdě udržuji soukromé auto, přestože bych mohl mít firemní, protože prostě to má své výhody, ačkoliv je to drahé.

Pane kolego, naprostý souhlas. Pro firemní účely používám svoje vozidlo, rozhodně to není dražší. Mě osobně to vychazí levněji.
A) na cestu do zaměstnání dostávám příspěvek nebo mě šéf natankuje firemní kartou. Nejsem v podezření, že kradu naftu, jezdím na benzín. Nemusím řešit spotřebu, je to můj boj.
b) všichni, co mají firemní auta jen platí a platí, protože šéf humlovky zaplatí a strhává a s nikým se o tom nediskutuje. Já se tomu jen směju.
c) nemusím jezdit Fordem nebo koncernem, jezdím japan car, takže nemám problém. Vždy se vrátím autem.
d) služebky udělám na cesťák a celkem to vychází.
e) nemusím se doprošovat, když je potřeba udělat servis na autě nebo když jsou potřeba nový gumy atp. Na své auto nekupuji levný spotřebák.
f) náklady na provoz jsou propastně nižší než na firemní auta, jezdím autem, které je kvalitativně, spolehlivostí a životností úplně někde jinde.
Firemní auto je danajský dar. Prostě jsem odmítnul a děkuji, nechci !!
IP zaznamenána

VlaZi

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

No, pokud je zaplaceno, ať už je to fake police, či nikoliv, tak s tím aktuálně nic neuděláte. Teď, být na vašem místě, bych velmi asertivně komunikoval s firmou (s leasingovkou to nemá pražádný smysl, pochopil jsem že auto má v leasingu firma a vy jej máte "i pro soukromé účely") aby další pokutičky na vaši osobu předávala na vás, pokud tedy se chcete aktivně bránit.

Má to ovšem problém - tipuji z popsaného chování, že firma je nějaký korporát nebo rádoby progresivní, moderní a zákonadbalá instituce když jste se o pokutě dověděl až z pásky, a tedy budete-li chtít využít svejch práv (bez ohledu na to co jste firmě podepsal při nástupu ohledně používání auta a stejně tak bez ohledu na to co má leasingovka v papírech) je možné, že jakýkoliv náznak vzdoru z vaší strany, zejména pak vůči státnímu aparátu a o to více pokrokovému skandinávskému světovzoru, bude mít za následek snahu firmy zbavit se vás.

Děkují Vám za názor a snahu vysvětlit mé možnosti to jest potvrdit mé obavy že práva k obraně v podstatě nemám pokud majitel zaplatí pokutu.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil

Nechci sypat sůl do Vašich ran, ale o práva k obraně se zajímáte pozdě. Asi jako senioři co koupili zázračné hrnce za xy desítek tisíc.

Zkuste na firmě oznámit, že nic takového se nestalo. A že nechcete služební vozidlo pro soukromé účely. Mimo jiné ušetříte měsíčně 1% z ceny vozu. Třeba je tím donutíte (bez rizika) to těšit v budoucnu.
« Poslední změna: 02 Srpna 2023, 01:12:04 od Hugo »
IP zaznamenána

Šušínek

  • Příspěvků: 121
    • Zobrazit profil

Jen pro info, já už se ani nedivím, že ve Finsku byli tak nějak kámoši s Ádou, to je strašný...

https://poliisi.fi/en/automatic-traffic-surveillance

IP zaznamenána