30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Parkování v křižovatce - Brno  (Přečteno 1726 krát)

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Parkování v křižovatce - Brno
« kdy: 10 Července 2023, 08:57:33 »

Zdravím,
v rámci zdokonalování svých dovedností, jsem si chtěl vyzkoušet metodu Helmut, ale nevím zda to v Brně funguje. Co jsem tak četl, tak ouřadové už se s tím naučily zacházet.
Pak jsem ještě zvažoval spolupracujícího řidiče, ale tam nemám úplně představu, jak se tím dá vyhnout pokutě.
Máte někdo nějaké zkušenosti z poslední doby, co by v Brně mohlo fungovat?

SP
IP zaznamenána

Tomfox

  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - Brno
« Odpověď #1 kdy: 14 Července 2023, 13:13:51 »

Cokoliv, co najdete jako rozpor ve spisu.
Pokud chcete 100% fungující radu, jak se správního orgánu zbavit, pak ta rada zní: "zaplaťte!"
.....
Nezlobte se na mne, ale na tak vágně formulovaný požadavek nemůžete čekat žádnou smysluplnou odpověď. Pokud myslíte, že je tu někdo, kdo řekne udělej toto, pak támhle to, nakonec to uzavři tímhle a SO je nahranej, tak se obávám, že jste nevyrostl z říše dětské fantazie. I takový velmistr Číkus, pokud má poradit, musí znát okolnosti a detaily.
Takže jestli máte něco konkrétního, sem s tím, někdo třeba bude vědět jak na to. Jestli ale čekáte návod na nějakou 100% fungující strategii, pak si postavte betonovou čekárnu. Bude to trvat.
IP zaznamenána

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - Brno
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2024, 10:13:53 »

Zdravím,
tak jsem se rozhodl, že provedu průzkum bojem.
Sešly se mi dvě pokuty za parkování v křižovatce (červen a září 2023).
Výzva vždy přišla zhruba po 28 dnech.

V prvním případě jsem udal helmuta a v druhém případě jsem nahlásil sám sebe.

Během 14 dnů přišlo helmutovi z úřadu vyrozumění, na které helmut reagoval svým přiznáním a spolu s ním zaslal i plnou moc, abych ho mohl zastupovat.
V listopadu, přijela ve všední den policejní hlídka na místo nahlášené korespondenční adresy ověřovat, zda se tam helmut skutečně vyskytuje. Helmuta samozřejmě nezastihli, ale všímavý soused prý hlídce sdělil, že se tam nějaký helmut mluvící česky (jméno neznal) vyskytuje jen o víkendech (je totiž vášnivý zahrádkář).

Co se týče mé osoby, tak zatím žádná aktivita.

To je zatím vše. O dalším budu průběžně informovat.

SP


 
IP zaznamenána

SP

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - Brno
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2024, 14:20:34 »

Zdravím,
tak mi přišel příkaz. Úřadu se nepovedlo předvolat helmuta, tak to hodili na provozovatele.
Podal jsem odpor.
Můžu se zeptat, kdy mám jít na úřad, abych si ofotil spis ?
Mám tam jít hned nebo mám čekat, až mě úřad pošle další canc s poučením, že můžu nahlížet?
Díky
« Poslední změna: 16 Února 2024, 14:34:55 od SP »
IP zaznamenána

Zox

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Parkování v křižovatce - Brno
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2024, 15:04:07 »

Nahlédnout můžete hned.
IP zaznamenána