30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Lidé věří z institucí nejvíc policii  (Přečteno 965 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Lidé věří z institucí nejvíc policii
« kdy: 09 Června 2023, 19:52:27 »

Tak mě napadá... stalo se někdy někomu, že byl dotazován v rámci podobných průzkumů?

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-lide-z-instituci-veri-nejvic-policii-i-kdyz-trochu-min-nez-driv-40434273
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Lidé věří z institucí nejvíc policii
« Odpověď #1 kdy: 09 Června 2023, 21:56:56 »

podobných, tzn, důvěra ve vládu, volební preference atp NE
spotřebitelské, tedy penetrace reklamou na určitý výrobek, preference určitých výrobků atp. ANO
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Lidé věří z institucí nejvíc policii
« Odpověď #2 kdy: 12 Června 2023, 12:09:59 »

Otázka je, co to je důvěra v instituci, když se tam srovnává katolická církev, komerční banka a policie. Věřím bance, že moje peníze jen tak o své vůli nezašantročí, policii věřím, že mě většinou jen tak náhodně nezastřelí a ohledně slibovaného vkříšení Kristem si tím nejsem vůbec jistý. Ale naopak nevěřím, že mi policie najde ukradené kolo nebo nevěřím na FIAT prachy obecně. A teď si to průzkumníci přeberte a na procenta zaneste do grafu...
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Lidé věří z institucí nejvíc policii
« Odpověď #3 kdy: 12 Června 2023, 12:39:23 »

Vzhledem k tomu, že silové složky v této zemi mají dlouholetou tradici prorůstání do veřejného sektoru, je třeba si položit otázku, jak moc je vlastně důvěryhodný samotný CVVM.
CVVM patří do Sociologického ústavu Akademie věd ČR. Shodná Akademie věd ČR zrovínka letos uzavřela smlouvu o spolupráci s Policejní akademií - mimo jiné o sdílení informačních zdrojů, přičemž oba signatáři deklarovali utužení spolupráce a vzájemné propojení. Prvotně pak Policejní akademie začala jednat o spolupráci právě se Sociologickým ústavem, pod který spadá CVVM - to vše jen tak na okraj a OT.

edit: Akademie věd, je organizační složka státu a její rozpočet je schvalován v rámci rozpočtu ČR.
« Poslední změna: 12 Června 2023, 14:40:34 od gumidos »
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Lidé věří z institucí nejvíc policii
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2023, 13:43:20 »

Jak pravil sir Humphrey - nepouštějte se do šetření, dokud neznáte jeho výsledek.

Většina průzkumů nemá za cíl něco nového zjistit, ale spíše zformovat veřejné mínění. Společnost pro obranu svobody slova si chtěla zadat vlastní průzkum u profíků a všichni ji posílali do prdele, zřejmě z obavy aby se neušpinili tím, co se zjistí nebo tím, kdo jim to zadává. https://www.sosp.cz/vysledky-pruzkumu/ Jestli to dělají v obavě, že by odehnali větší zadavatele z řad státu nebo je to ideologické rozhodnutí nevím.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Lidé věří z institucí nejvíc policii
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2023, 14:17:16 »

Mám trochu obavu, že tyto průzkumy většinou obsahují odpovědi nemotoristů, poněvadž tazatele jsem snad vždy viděl postávat u zastávek MHD..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita