30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úředník nechal promlčet během 20 měsíců na 150 přestupků, přišel o práci...  (Přečteno 3089 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Stejně je to nic neříkající, když nevíme kolik to je % z celkově zpracovaných přestupků.
Podle mě každý úředník má nějaké takové procento.

Diskuze pod článkem je docela výživná.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

Mě ta diskuse na poměry iDnes příjemně překvapuje, na sposté podezřelé se tam nenadává a naopak podivuje, že nadřízený rok a půl nic neřeší. Jinak tomuto tématu z pohledu našeho fóra dávám značný potenciál, kdyby na konci každého promlčeného přestupku následoval podobný podnět, tak policie nedělá nic jiného...

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-40#p330
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

On bude asi pro policii rozdíl, jestli promlčel náhodně, to co prostě nestihl nebo programově, to co bylo obtížné a nebo na zakázku vybraným lidem. Kždopádně když fízlové vyšetřují úředníky, tak za mě jen kávičku.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil

Áno, tiež vnímam to, že fízli môžu začať vyšetrovať parazitických úradníkov, ako pozitívum. Snáď by to mohlo odradiť niektorých ľudí od toho, aby pracovali pre tak nemorálneho zamestnávateľa, ako je štát/obec (čo je v podstate skoro to isté).
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

aby pracovali pre tak nemorálneho zamestnávateľa, ako je štát/obec (čo je v podstate skoro to isté).

konečně někdo, to pochopil. marně se snažím léta vysvětlovat, že parazit z obce či státu je totéž. za mně na obcích jsou snad horší paraziti než ve státu
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

Osobně mezi podsložkami státu nerozlišuji, všechny je z mých daní platím, ale z mé sociální bubliny mám jednoznačný závěr, že pokud možno, tak se dotčení distancují od pojmu "státní zaměstnanec". Vždy hrdě říkají, že jsou na kraji, na obci, či ve společnostech krajem/obcí zřizovaných, typicky ve školách, dokonce i "neziskovky" žijící plně z erárních (navíc netuší, že v EU nerostou prachy na stromě, ale přeposílají nám zpět naše) peněz jsou považovány za lépe znějící. Zatím za největší bizár považuji hlášku člena Českých drah, že není státní zaměstnanec, ale pracuje pro akciovku.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

podobný "argument" používá můj známy, jinak zaměstnanec DPHlMP...
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Jenomže oni často opravdu věří, že nejsou placeni z daní, když "nejsou" státní zaměstnanci. A když už neví kam, tak to uzavřou tím, že taky platí daně.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil

Přesně. Zkusil jsem vícekrát říci učitelům a lidem na podobné úrovni, že já v soukromé sféře platím daně, podílím se na chodu státu finančně, kdežto oni daně neplatí, ale za mé peníze odvádí nějakou službu společnosti. Přestože jsem to říkal v klidu a oceňoval jsem kvalitní učitele, tak to vždy vyústilo doslova ve fyzickou agresivitu. A zapomněl jsem na úplně nej level, zkuste říci důchodci, že daně neplatí ;)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil

Přesně tak, i poměrně intelignetní lidem nelze vysvětlit, že oni v důsledku žádné daně neplatí, že to co mají na "pásce" je jen virtuální snížení jejich odměny ze státních peněz. A úplně nejlepší je debata s ouřednicí magistrátu, která se čertí, že ti zlí OSVČ neplatí daně, že si dají všechno do nákladů, zatím co ona platí daně jak mourovatá :)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Tak to je debata, jak co bylo prvni, slepice nebo vejce... tady asi to vejce bylo prvni u provobytne pospolne spolecnosti...pote uz se o tom nema smysl bavit.

Rozdil je asi jediny, jsou Vam vnucovany sluzby, ktere treba nechcete...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

Tak to je debata, jak co bylo prvni, slepice nebo vejce... tady asi to vejce bylo prvni u provobytne pospolne spolecnosti...pote uz se o tom nema smysl bavit.

Rozdil je asi jediny, jsou Vam vnucovany sluzby, ktere treba nechcete...

asi tak, ale nejhorší je jak se to rozpíná. těch nechtěných služeb je násobně víc než dřív
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Zejména ale stojí za starou bačkoru a ne za tak vysoké daně.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil

Väčšine osadenstva na tomto fóre je snáď jasné, že štát poskytuje veľmi nekvalitné, neefektívne a drahé služby, ale keď to spomeniem niekde na Facebooku alebo Reddite spolu s tým, že najlepšie by bolo kompletne všetko sprivatizovať a ideálne zrušiť týmto krokom dane, tak sa začne to klasické "Kdo by stavěl silnice?", "Kdyby byli jenom soukromé školy a nemocnice, mohlo by si je dovolit jenom horních 10%", "Kdo by se postaral o důchodce?" a podobné kecy.

Pritom po revolúcii si snáď aj slepý musel všimnúť, že všetky sprivatizované sektory poskytujú lepšie, kvalitnejšie a lacnejšie služby, ako keď to mal všetko pod palcom štát...
« Poslední změna: 11 Června 2023, 17:15:47 od Quick »
IP zaznamenána