30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: deleted  (Přečteno 2221 krát)

newuserff4

 • -exot-
 • *****
 • Příspěvků: 40
  • Zobrazit profil
deleted
« kdy: 06 Června 2023, 00:18:11 »

deleted
« Poslední změna: 09 Ledna 2024, 19:05:31 od Kratka lana »
IP zaznamenána

cocomoon

 • Příspěvků: 999
  • Zobrazit profil
Re:Německo - vedení v rodném jazyku
« Odpověď #1 kdy: 06 Června 2023, 08:15:24 »

https://www.bundespolizei.de/CS/StPO_anmod.html

Tady je to přímo napsáno. Jde o to jak jste to formuloval.
Podle mě nelze očekávat, že v německu povedou spis v cizím jazyce. Asi jste konkrétně měl žádat o tlumočníka.
IP zaznamenána

Martin623

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 466
  • Zobrazit profil
Re:Německo - vedení v rodném jazyku
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2023, 08:49:01 »

No v tomto procesně nedokážu moc poradit, nicméně v Německu by opravdu mohlo jít o pojistný podvod. Docela se to rozmáhá pokud je jako viník označen cizinec. Německá policie je ve vyplňování protokolů velmi kreativní, pokud údajný viník- cizinec nerozumí psanému textu v němčině. Nicméně světe div se, ale dvakrát nám pomohla DASka a celkem kvalitně jim to rozcupovala.Vždy šlo o jen o nějaké drobné škrábance s přemrštěnou škodou.  Většinou se jedná o vesnice nebo malá městečka, kde se prokazatelně pohyboval nějaký cizí náklaďák nebo dodávka. Německý vykuk si opíše RZ a nahlásí nějaké staré malé poškození.
Jednou se nám to podařilo shodit na výpovědi poškozeného, který tvrdil, že si na 5 minut odskočil a že viděl cizí nákladní auto, které mu škráblo dveře a škodu ihned vyfotografoval a zapsal si RZ. Podle výpisu z karty tachografu a GPS monitoringu v tu chvíli vozidlo bylo již 15 minut zaparkované na parkovišti za vesnicí a řidič započal povinnou přestávku a mimo jiné vozidlo ani místem, kde mělo dojít ke škodě vůbec neprojíždělo.
 Druhý ještě vtipnější případ se stal, že naše dodávka stála na odstavném parkovišti a řidič spal a probudilo ho drcnutí. Z Audiny vyběhla mladá slepice, že  na ní nacouval a že volat polizei. Přijeli policajti a začali to sepisovat, že vina je jasná. Fízla jsem dostal na telefon a ten mi tvrdil, že kein Problem , keine Strafe , že se to může stát, že jako za ně vyplní protokol. Nicméně řidič fízlovi ukázal, že tady od půlnoci stojí a že se ani nehnul. Motor je studenej a že nad ránem trochu pršelo a půdorys pod autem je suchý. Fízl přibrzdil a vyslechl tu slepici ještě jednou a po půl hodině se přiznala, že zastavila na parkoviši, protože ji zvonil telefon, nezatáhla ručku a jak byla zabraná do hovoru si nevšimla, že auto se pomalu rozjíždí a že ji zastavila až dodávka.
Je to prostě tak, v zahraničí se Vás snaží vždycky uvařit díky jazykové bariéře a musíte být ostražitý. Stejně tak to funguje i u nás. Německý fízl je stejně líný jako český a chce to mít rychle vyřešené, aby mohl zevlovat na benzince.
Mohu Vám jen popřát mnoho úspěchů, ať to dobře dopadne.
IP zaznamenána

SimSon

 • Příspěvků: 384
  • Zobrazit profil
Re:Německo - vedení v rodném jazyku
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2023, 13:55:14 »

Odhad skody naprosto ujetej (novej naraznik s lakovanim cca 800€), svedci co si vsechno presne pamatujou, poskozeni ktere takhle vzniknout vubec nemohlo... Podle mne jde o pojistnej podvod jako vysitej! Vsechno predem pripraveno, i "vinnik" byl peclive vybran...

Ale nic neni straceno! Hned uvodem zadat o komunikaci v ceskem jazyce, a tudiz preklad vsech dokumentu (s odkazem na Europäische Konvention zum Schutz der Menschenrechte, Artikel 6/3/a). Kde mas bydliste, na tom nesejde. Dulezitej je jazyk, kteremu rozumis. Dale, anonymizuj vse co ti doposud prislo, a nahraj sem. Podivame se na to...

IP zaznamenána