30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie našla recept, jak „třicítkářům“ zatrhnout blokování dopravy v Praze  (Přečteno 7523 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

:))))))) A za měsíc jistě znovu:)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Tak a na chodník, vy...! :)

Pražskému magistrátu podle všeho začíná docházet trpělivost s demonstranty z hnutí Poslední generace, kteří poslední měsíce volají po omezení rychlosti po celé Praze na 30 km/h. Protesty totiž mnohdy blokovaly dopravu v hlavním městě a činily další potíže. Vedení metropole se teď s několikastránkovým odůvodněním zářijovou demonstraci rozhodlo vykázat z vozovky na chodník. Poslední generace už avizovala, že hodlá krok Prahy napadnout soudně.

https://echo24.cz/a/HzxnU/zpravy-domov-praha-vyhnala-demonstranti-30-km-chodnik-aktiviste-soud


Pokud by se pochod ubíral alternativní trasou a po chodníku, ztratí svůj účel. Rozhodnutí se proto budeme bránit soudní cestou, jak jsme uvedli už v dopise, který jsme Vám zaslali minulý týden.[3] Věříme, že soud nám dá za pravdu a pochod se uskuteční ve své původně plánované podobě, podle oznámení shromáždění, které naleznete v příloze.

https://blisty.cz/art/115057-reakce-na-omezeni-shromazdovaciho-prava-pochodu-posledni-generace.html

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/posledni-generace-protest-primator-pochod.A230907_102309_praha-zpravy_vich





IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Je to mix UK a Prahy, pletou si tam kmh a mph, ale i tak jsem se alespoň dověděl, že rychlost blesku je 30mph a že 20mph zachraňuje životy.

https://blisty.cz/art/115092-lide-jsou-diky-tomu-laskavejsi-wales-se-pripravuje-na-zavedeni-rychlostniho-limitu-30-km-h-skoro-vsude.html
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Zpátky z chodníku na silnici:

Ve čtvrtek soudce Hejtmánek až na zákaz happeningu ta omezení zrušil. Účel shromáždění je prý legitimní a přímo vázaný na určité místo, tedy na magistrálu. Hejtmánek dal při pomyslném vážení dvou práv – shromažďovacího práva a práva na svobodný pohyb (automobilistů) – přednost tomu prvnímu.

https://echo24.cz/a/HqDAY
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 848
    • Zobrazit profil

Soud rozhodl pomerne salamounsky. Kdyby jim na silnici zakazal chodit uplne, tak by to opravdu mohl byt prilis velky zasah do prava shromazdovaciho, ktery by se bohuzel projevil i na dalsi akce. Zaroven ale rekl, ze neni duvod blokovat vsechny pruhy, takze alespon nebudou moci zablokovat celou silnici.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

Podle mě i zákon shromažďování má svoje limity. Jednou tu jsou nějaké zákony o pohybu chodců na komunikaci a ty by měli dodržovat. Shromažďovat se jim nikdo nezakazuje. Jen se holt nemůžou  shromažďovat, kde se jim zachce.
A jsou tu i práva dalších lidí, které svojí akcí omezují.
Já bych to smet ze stolu jedna dvě.
« Poslední změna: 18 Září 2023, 09:11:57 od cocomoon »
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil

<grammar nazi>sHromažďovat</grammar nazi>

Omlouvám se, to "sCHromažďování" strašně tahá za oči.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Tak co na 30km/h lékařka?

Myslím, že je opravdu důležité pochopit, že 20 mil za hodinu (30 km/h) je pro člověka důležitá hranice, protože jako lidi jsme tak nějak uzpůsobeni k tomu, abychom maximálně odolali síle v rychlosti 20 mil za hodinu.  Někteří lidé jsou schopni běhat rychlostí kolem 20 mil za hodinu. Takže pokud upadnete vtéto rychlosti, vaše tělo dokáže vydržet ty nárazy.

https://blisty.cz/art/115223-varovani-lekarky-proc-je-zivotne-dulezite-snizit-omezeni-rychlosti-na-30-km-h.html
-------
Tvl, srovnávat to s během, bez airbagů a dalších vychytávek a "myslet si", no co dodat.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

cocomoon>Omezovat pravo  shromazdovani -az budete chtit protestovat proti EUROnackum, tak mozna nebutete chtit byt omezovan ZPPK a urednikem, protoze treba namesti je taky komunikace...

Cesta do pekla dlazdena docasne dobrymi umysly...

swenak> pak prijde rychlost 0, protoze pri ni se nam nemuze nic stat...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil

Soud rozhodl pomerne salamounsky.
Je k dispozici nekde ten rozsudek?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil

cocomoon>Omezovat pravo  shromazdovani -az budete chtit protestovat proti EUROnackum, tak mozna nebutete chtit byt omezovan ZPPK a urednikem, protoze treba namesti je taky komunikace...

Cesta do pekla dlazdena docasne dobrymi umysly...

Je rozdíl mezi obsazením náměstí a zablokováním hlavní dopravní tepny.

Zablokovat důležitou spojnici ve městě je prostě špatně. Už jen že protestují za klima a vědomě vytvářejí kolony čoudících aut ...

Kdyby třicítkáři protestovali na náměstí, tak s nimi nemá nikdo nejmenší problém.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Ač s nimi nesouhlasím a myslím si o nich své (jako o skupině i jednotlivcích), tak na straně druhé je pravdou, že pokud budou protestovat tam, kde nikoho nezajímají, neomezí a tak dále, tak je to protest k ničemu. Mám sice své názory, nicméně, mohu se plést, nebo je mít ne zcela racionální a podrobeny kritice, takže někdy asi i já potřebuju, aby mě něco/někdo "prašti mezi oči", minimálně, abych neusnul. Hranice to mít ale musí. Obecně, pokud jim bude umožněno "lehce omezit" a to na místech, které jsou s prostestem spojeny (což silnice, i magistrála a další jsou) a oni to budou respektovat, pak za mně asi OK.
IP zaznamenána

yyz9a1

  • Příspěvků: 259
    • Zobrazit profil

Soud rozhodl pomerne salamounsky.
Je k dispozici nekde ten rozsudek?
Také by mne zajímalo znění rozsudku. Protože jsem to zatím pochopil tak, že soud upozorňuje na to, že dopravní řešení na magistrále přímo výskyt organizovaného útvaru chodců na magistrále (silnice 1 trídy) nezapovídá a tam kde tedy není přilehý chodník, mohou po silnici jít -  a tudíž pochod nelze zakázat.
Imho by to mělo vyřešit pár cedulí B30 (pro sichra i B8, ať je to komplet)
IP zaznamenána