30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jednosměrka na plotu  (Přečteno 1317 krát)

Datsun2097

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Jednosměrka na plotu
« kdy: 29 Května 2023, 15:42:54 »

Zdravim.
Mám dům u jediného vjezdu do čtvrti a na hranu mého pozemku pověsili jednosměrku. Bránu a vjezd k domu mám 10 metrů za značkou. Předpisový průjezd celou čtvrtí má jinak přes 700m. Už jsem těch pár metrů zkusil projet. Většinou je všem ukradené, co se děje na ulici, ale najednou je každý soused SNBák schopný najet mi do kapoty a vysypat půlku slovníku sprostých slov. Chci poradit, jestli mám nějakou možnost, jak 1) docílit změny značení, 2) získat výjimku nebo jestli nemám nic řešit a 3) projíždět těch 10m dokud se někdo neozve.

P.S.: Pro ilustraci odhodlání obhájců dopravního značení v mém sousedství ... Některý z pejskařů, kterého jsem na těch 10 metrech "omezil", mi v noci namazal exkrement svého 4 nohého přítele na poštovní schránku. Opakovaně. Takové mám tady sousedy  :o  :-\
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Jednosměrka na plotu
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2023, 17:31:57 »

Jak vám může někdo najet do kapoty?
Pokud tam jede auto a vy tam stejně vjedete protisměrem, tak se nedivím, že vysypal nějaké sprosté slova.

U nás je to tu taky. Lidi co bydlí v tom prvním baráku to projíždí protisměrem. Nikoho to tu moc nezajímá. Pokud někdo jede proti, tak počkají na začátku až projede a pak si teprve jedou zaparkovat.

Značka musí splňovat určité normy umíštění dané zákonem. Je značka umíštěná v souladu?

Jestli někomu stojíte za to, aby vám chodil několikrát patlat hovna na schránku, tak jste musel asi pořádně někoho vyprudit. Dal bych si nad schránku viditelně maketu kamery.
« Poslední změna: 29 Května 2023, 17:34:00 od cocomoon »
IP zaznamenána

Datsun2097

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Jednosměrka na plotu
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2023, 18:12:07 »

Většina řidičů a lidí, které jsem v tom momentě průjezdu omezil a viděla moji otvírající se bránu, tak pochopila. Někteří mi řekli sami, že by to taky projížděli. Ale jsou očividně i jedinci, kterým to neskutečně leží v žaludku. Do kapoty mi najel při jednom průjezdu pán byciklem a řval na mě 3 metry od otevřené brány, ať to objedu ten 3/4 kilometr nebo mi rozfláká ústa. Apelace na selský rozum nepomohla.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Jednosměrka na plotu
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2023, 11:50:58 »

A vám to příjde normální?
Jet do jednosměrky a omezovat někoho, kdo jede ve správném směru?
Něco takového potkat, tak to taky skončí u sprostých slov.

Jak jsem psal. U nás to funguje zcela bez problému. Ale možná taky kvůli tomu, že si tu nikdo nevynucuje právo jezdit protisměrem za cenu omezování někoho druhého.

Prostě počká až má volno a pak si jede zaparkovat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Jednosměrka na plotu
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2023, 21:35:35 »

dle popisu, to motoristé chápou, nadlidé, tedy zyklouni a smečkaři ne
já osobně bych to řešil pravidelným "upadnutím" značky...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jednosměrka na plotu
« Odpověď #5 kdy: 08 Června 2023, 09:31:31 »

Když značka upadne poněkolikáté, bacha aby se neobjevila někde na okolním sloupě fotopast.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita