30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nehoda při vyhýbání se traktoru  (Přečteno 1515 krát)

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Nehoda při vyhýbání se traktoru
« kdy: 22 Května 2023, 12:15:04 »

Sestra jela v obci, proti ní jel traktor s nějakým zemědělským přívěsem. Je to tam úzký. Sestra vyhodnotila, že pokud by to nestrhla vpravo, došlo by ke střetu. Dopadlo to tak, že má na pravý strane pomačkaný plechy o barák (škoda na všech částech na pravé straně, tj. predni a zadní blatník a dveře). Dá se podle tohoto popisu shrnout na či straně je vína? Má cenu to nahlasovat jako škodu z POV?
Policie nevolana. Záznam o dopr. nehodě nesepsan. Rychlost zřejmě ani jeden z účastníků nepřekročil.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda při vyhýbání se traktoru
« Odpověď #1 kdy: 22 Května 2023, 12:28:38 »

Kamerový záznam nebo svědci?
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda při vyhýbání se traktoru
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2023, 12:34:48 »

Bez nalosti konkrétního místa těžko povědět.
To to tam není přehledné, že ani jeden z nich včas nezastavil?

Ale podle mě bez kamery to nemá šanci. Traktorista bude tvrdit, že místa bylo dost a ona jen zazmatkovala.
Na baráku žádná škoda nevznikla? Jinak měli volat pčr. Mě taky někdo kdysi odřel barák a zbaběle ujel.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda při vyhýbání se traktoru
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2023, 13:38:40 »

Podle čar na vozovce už tam nějaký bláznivý traktorista brzdil.

Ale obávám se, že pokud by traktorista dobrovolně nepodepsal europrotokol, tak je teď už asi pozdě.
A bez kamery těžko něco později řešit.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda při vyhýbání se traktoru
« Odpověď #5 kdy: 23 Května 2023, 20:58:17 »

Škoda na baráku odhadem 3,50 Kč (odpadlej štuk na kousku, ani ne omítka) + barevný šlice od OA.
Dnes jsem za traktoristou dojel, europrotokol podepsal, ale furt tvrdil, že on nic nezavinil, že zastavil včas, a (přesně jak píše cocomoon, tvrdí, že "sestra zazmatkovala").
Tvrdí, že zastavil tak, že po zastavení obou vozidel ty byly od sebe cca 5 m. Mě to vychází na max. 1 m - viz katastrálka se znázorněním, kde zastavilo OA o rozměrech 3,563x1,641, když celé projelo tím rohem baráku (těsně před el. nástřešákem). Takže předpokládám, že to opravdu sestra strhla doprava správně, neboť klidně mohla skončit v něm, když jí takto přibrzdil i ten barák..
Za podstatné považuju, že tam vlevo od sebe sestře nechal 1,4 m na auto široké 1,641 m.
To, že jel hodně vlevo, nerozporuje.
Posílali byste té pojišťovně i ten můj zákres nebo jim tam hodit jen suché fotky bez popisu (ať si ještě neuškodíme)?
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda při vyhýbání se traktoru
« Odpověď #6 kdy: 08 Června 2023, 16:30:03 »

Další vývoj: Druhá strana ani přes výzvu pojišťovny nenahlásila šk. událost, nicméně na základě od nás doloženého protokolu se bude plnit z POV traktoru (info od likvidátora)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Nehoda při vyhýbání se traktoru
« Odpověď #7 kdy: 08 Června 2023, 17:49:24 »

Tak to je v poho. Traktoristu to může být celkem jedno.
IP zaznamenána