30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Smlouva s USA  (Přečteno 4386 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #15 kdy: 22 Května 2023, 17:30:23 »

No, tahle vláda si dělá zjevně co chce a o jejím mandátu by se dalo, alespoň z morálního hlediska, úspěšně pochybovati…
https://dfens-cz.com/ods-volebni-sliby-dodrzuje-to-jen-vy-spatne-ctete/
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #16 kdy: 22 Května 2023, 21:48:12 »

Proč jste z 20 obětí udělal 28 ?
Abych pravdu řekl, nevím. Nejspíš jsem se při psaní překlepnul. Omlouvám se. Nicméně ani těch 20 obětí rozhodně není málo. Otřesné je na tom zejména to, jak americká strana argumentovala a bagatelizovala… …a jak jí to vyšlo. Nakonec v podstatě šel symbolicky na směšnou chvilku sedět jen pilot, ale nikoliv za zaviněnou smrt tolika lidí!
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #17 kdy: 22 Května 2023, 22:34:26 »

Mě spíš zaráží,že nikomu nevadí některá ustanovení článku 3,zejména pak body 2 a 7. V zásadě mi jde o to,že Černochova říkala,že jakýkoli pobyt USA ozbrojených sil tak jako tak bude v gesci parlamentu. Nicmene podle článku 2 budou existovat objekty,ke kterým nebude mít Česká strana přístup a podle článku 7 tam mohou ozbrojené síly a dodavatele dělat úpravy. Kdo bude povolovat vstup těchto lidí, kdo bude kontrolovat co tam dělají a jaké vybavení tam umístili?  Aby to nedopadlo jako v některých filmech,že nám tu v poklidu vybudují polotajné vojenské základny a CIA.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #18 kdy: 22 Května 2023, 22:50:51 »

Takže pokud US věrchuška usoudí, že to vojáček nezavinil máš smolíka a naše orány mohou nanejvýš "poníženě žádat"

Proč kurva musíme lézt z jedné prdele rovnou do druhé !

Moje reakce byla na komentáře o 16ti letých dětech prohánějících se po našich silnicích. A případné uplatňování škod v USA z jejich nehod.

Dle Článku 12 bod 1. Nemusíme jen poníženě žádat. Ale:
V konkrétních
případech zvláštního významu pro Českou republiku mohou české orgány toto vzdání se
odvolat písemným prohlášením zaslaným příslušným orgánům ozbrojených sil USA
 nejpozději do třiceti (30) dnů od obdržení oznámení uvedeného v odstavci 2 tohoto článku.
České orgány mohou předložit takové prohlášení i před obdržením takového oznámení.


A v tom bodě 3 článku 15 se rozlišuje občanskoprávní odpovědnost při plnění služebních povinností.

Ano, ideálně nemít zde žádná vojska. Bohužel svět není a asi nikdy nebude ideální.

Pokud se stane nehoda při plnění služebních povinností českému vojákovi, také nebude řešen civilním soudem. Pak je otázka nedbalostní, míry zavinění, atd.

Spíš jsem si vzpomněl na Dahlgrena, kdy na nás mohli udělat dlouhý nos. Ale vydali nám ho. Takže si opravdu nemyslím, že nám tady budou američtí vojáci a jejich rodinní příslušníci ožralý a zfetovaný dělat bordel. K určitému počtu excesů samozřejmě dojít může.

IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #19 kdy: 22 Května 2023, 23:01:34 »

jako vždy
činnosti běžných vojáků se asi obávat nemusíme ( tam bude nějaké to sblížení za silonky, čokoládu a tak )
jestli tu někde udělají nějaké guantanámo mi je taky celkem šumák
ale představa, že si sem navezou "zajímavé cíle" v podobě jaderných či chemických a biologických zbraní mě tak klidným nenechává
krom toho, ta republika není nekonečně velká, takže víme, co umí takové nenormované nádrže na palivo u Milovic....
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #20 kdy: 23 Května 2023, 05:35:18 »

Já nevím, asi mám jinde práh strachu, ale více se bojím našich fízlů a úřadů, že se nezachovají dle zákona, než že bych se bál důsledků smlouvy. Pokud se to občanům nebude zamlouvat, ve volbách to můžou vládě spočítat. Neříkám, že mám z toho radost, ale jak bylo psáno, svět není dokonalý a někdy chtě nechtě je potřeba díky nedokonalosti co to strpět v zájmu "menších škod" a nepřijde mi, že bychom se teď smlouvou podrobili na dalších 40 let.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #21 kdy: 23 Května 2023, 07:11:55 »

No argumentovat u vydání Dahlgrenem, když ten tu povraždil 4 lidi. Nevím nevím. To je extrémní případ a tedy i mediálně známý. Takže nevydání by USA v zahraniční politice nedozírně poškodilo.
Zkuste třeba zapátrat, kolik Američanů/nek bylo vydáno zpět do EU třeba pro daňové delikty, zavlečení nezletilého, zpronevěru, pletichy atp.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #22 kdy: 23 Května 2023, 07:49:50 »

ad „nepřijde mi, že bychom se teď smlouvou podrobili na dalších 40 let.“ Jo, to je to nenápadné kolečko salámu, ze kterého už moc nezbývá. Už nyní jsme přišli o značnou část naší suverenity díky EU a o ten poslední zbytek přicházíme právě touhle smlouvou. To je ten důvod, proč tu nechci žádnou cizí armádu, ani tu americkou, protože USA výhradně si zajišťují pouze a jen své zájmy, které na nás neberou sebemenší ohled!. Naše bezpečnost či ochrana jsou jim zcela lhostejné…
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #23 kdy: 23 Května 2023, 10:58:10 »

Stejně, jako Vy, já, ČR a až na výjimky všichni chceme hájit primárně své zájmy, dělá to i USA, nevidím v tom nic překvapivé. Vidíte ale alternativu, jak si chránit své zájmy bez toho, že někdy upozadíme své zájmy tady, abychom jinde zase svého dosáhnuli? Jsme snad na tom tak, že si můžeme své pískoviště ohradit a kašlat na to, co je za plotem? Asi by nám to pískoviště brzo všcichni pochcali přes plot.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #24 kdy: 23 Května 2023, 11:02:11 »

Takže pokud US věrchuška usoudí, že to vojáček nezavinil máš smolíka a naše orány mohou nanejvýš "poníženě žádat"

Proč kurva musíme lézt z jedné prdele rovnou do druhé !

Asi ano, protože naše republika je rozhodně vyspělý demokratický stát, který práva obětí opravdu důsledně brání a chrání, zatímco ošklivá amerika rozhodně nikoliv.
Nějak v tom svém zápalu úplně zapomínáte na racionální uvažování.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #25 kdy: 23 Května 2023, 11:32:58 »

Jestli Vy si v tom svém zápalu tu ameriku nelakujete moc narůžovo :)

USA jsou právě známé tím, že pokud se jedná o jejich lidi jsou práva cizích příslušníků pro ně naprosto nezajímavá. Viz ta lanovka.
 
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #26 kdy: 23 Května 2023, 11:50:16 »

Íránu se za sestřelení  (civilního dopravního letadla Iran Air 655) nikdy oficiálně neomluvily, přestože jejich křižník při akci neoprávněně narušil íránské výsostné vody i vzdušný prostor.
Naopak všichni členové posádky USS Vincennes byli vyznamenáni stuhou za bojové nasazení (bojové nasazení proti civilnímu Airbusu A300). Kapitán lodě byl vyznamenán Řádem Legion of Merit.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #27 kdy: 23 Května 2023, 12:21:10 »

USA jsou právě známé tím, že pokud se jedná o jejich lidi jsou práva cizích příslušníků pro ně naprosto nezajímavá. Viz ta lanovka.

Úhlů pohledu najdete více - třeba i ten, že USA svoje vojáky nenechávají napospas nějakým frustrátům v různě podivných zemích, kteří by jim chtěli přišít správní delikt :) apod. (v tom nejlepším případě). A pokud nemáte víc, než 30 let staré historky, tak v diskusi končím, protože už to postrádá veškerý smysl.
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Smlouva s USA
« Odpověď #28 kdy: 23 Května 2023, 13:34:24 »

Na výběr nemáme (rozhodla vláda, nikoliv referendum) a není potřeba (nikdo nás neohrožuje a ani Slovensko se nás nechystá napadnout)…

Hlavně bude smlouvu muset schválit Parlament a ratifikovat prezident (v souladu s články 10, 49 a 63 Ústavy).
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Smlouva s USA
« Odpověď #29 kdy: 23 Května 2023, 13:41:42 »

...ani Slovensko se nás nechystá napadnout…
Zatím. Pokud vyhrají (někteří Slováci vnímají "RU vs UA" jako "my vs oni"), tak kdo ví. Budou na koni, za zády budou mít spřátelené RU a přijedou si vypořádat křivdy z rozdělení;)
IP zaznamenána