30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc  (Přečteno 4510 krát)

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil

Zdravím, rád bych se zde na Vás znovu obrátil pro pomoc. 2 měsice zpět jsem byl zastaven PČR. Na místě po mě chtěli předložit povinnou výbavu, kterou v kufru mám ale bohužel kufr nelze otevřít takže tímto byla situace uzavřena. Dále se jim nelíbil chybějicí konec výfuku, který tam samozřejmě před jízdou byl protože jsem vozidlo kontroloval, při jízdě jsem si ničeho nevšiml. Ostré hrany byly překryty lepící páskou, kterou policista na místě strhnul, na předním nárazníku jsem při jízde srazil zajíce a už jsem autem dojížděl pouze na nejbližší místo odstavení. Na zadní nápravě jsem měl pneumatiky rozdílného typu z důvodu defektu, kdy byla pneumatika vyměněna za rezervu. Ruční brzda že se prý nedala zajistit? Moje ruční brzda ve voze má aretaci, a dále nemá policista žadný dukaz o tom že by zajistit nešla, ve vozidle neseděl, a ruční brzdu netestoval.
Že by koroze narušila celistvost karoserie? a na to přišel pan policista o půlnoci venku bez zvedáku?

Přišlo vám že se v této situaci mohlo stát něco jinak, popřipadě co byste dělali vy? Děkuji za info
Odpor zatím nepodán.
Přikladám fotky
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2023, 19:54:19 »

Aniž bych teď měl co dodat k dané věci, chtěl bych nadnést otázku, jaké ustanovení umožňuje správnímu orgánu postupovat tak, jak uvádí na str. 3 nahoře, tzn. zvolit postih za závažnější přestupek řidiče oproti zřejmě mírnějšímu postihu provozovatele, je-li jím jedna a tatáž osoba. Měl jsem za to, z nějakých dřívějších konzultací s ústavními konotacemi, že SO má naopak v případě, že ze zákona vyplývá více různých možností, použít postup pro danou osobu příznivější.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #2 kdy: 22 Května 2023, 07:09:04 »

Mají to nafoceno?
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #3 kdy: 22 Května 2023, 13:06:35 »

Nafoceno to údajně mají, jak podrobně to nevím.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #4 kdy: 22 Května 2023, 14:59:18 »

Tak v první řadě by myslím bylo dobré zajistit spis a dát ho sem.
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2023, 21:18:20 »

Dnes odeslán odpor, spis zařídím prosím jak?
IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #6 kdy: 23 Května 2023, 16:38:16 »

Musíte tam zajít, nebo se domluvit s člověkem co to udělá za vás, najdete tu spoustu návodů jak se chodí pro spis, v podstatě tam zajdete, řeknete že chcete kopii spisu a oni vám jí musí vydat se všim co ten spis obsahuje včetně případných videí či fotek, budou se vám to asi snažit nějak ztížit.
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #7 kdy: 20 Června 2023, 14:55:33 »

Tak 26.6. je záhájeno ustní jednání. Pro spis se dokážu dostat nejdříve 23.6.
Kdyby někoho napadlo co by šlo v této situaci teda použít budu rád za každou radu. Děkuji
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #8 kdy: 20 Června 2023, 17:00:49 »

Co znamená, že 26.6. je zahájeno ústní jednání? Dostal jste pozvánku na 26.6. na ústní jednání? Kdy jste ji dostal? Alespoň 5 pracovních dnů předem?
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #9 kdy: 21 Června 2023, 07:42:54 »

Ano. Vyzvedával jsem si dopis již 16.6. v pátek.
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #10 kdy: 22 Srpna 2023, 23:02:54 »

Zdravím, mám za sebou již dvě správní řízení, poslední bylo i se svědky, tzn. Dvěma policisty kteří na místě byly semnou.
U spoustu věcí se dá stále dost odporovat ovšem o celkovém rozhodnutí zda stáhnout uši a zaplatit nebo bojovat dál nevím. prosím o radu, nejspíš bych chtěl bojovat dál.
Posílam dokumentaci
Děkuji
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #11 kdy: 22 Srpna 2023, 23:19:08 »

Předpokládám, že máte za sebou dvě ústní jednání. V tomto správním řízení.
Pan pk202 Vám dal 22.5.2023 základní radu. Zajistit spis a nahrát ho. Místo toho jste 2x strčil hlavu do oprátky.
Co jste čekal?

Pokud chcete relevantní odpověď pro případné odvolání. Nahrajte ten spis. Včetně toho co jste jim napovídal SO zaznamenal na ÚJ.
IP zaznamenána

Benjemin815

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #12 kdy: 22 Srpna 2023, 23:24:47 »

Já myslel že jsem ted náhrál vše, nebo co by v tom spise mohlo být napsané navíc?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Špatný technický stav vozidla, ostré hrany, atd.. pomoc
« Odpověď #13 kdy: 22 Srpna 2023, 23:34:29 »

Já vidím jen prvotní příkaz a aktuální rozhodnutí.
Byl jste na tom úřadě žádat o kopii spisu?

500/2004 SB., Správní Řád
§17
(1) V každé věci se zakládá spis. Každý spis musí být označen spisovou značkou. Spis tvoří zejména podání, protokoly, záznamy, písemná vyhotovení rozhodnutí a další písemnosti, které se vztahují k dané věci. Přílohou, která je součástí spisu, jsou zejména důkazní prostředky, obrazové a zvukové záznamy a záznamy na elektronických médiích. Spis musí obsahovat soupis všech svých součástí, včetně příloh, s určením data, kdy byly do spisu vloženy

Edit: U Vás hlavně fotky z místa
IP zaznamenána