30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.  (Přečteno 2855 krát)

XcmBoi

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Zdary, dorazila mi do datovky vyzva provozovateli vozidla (provozovatel je FOP). Nikde nic o tom, že by měl provozovatel něco zaplatit, pouze tabulka s udáním řidiče.

Pyrát je zároveń jednatel za danou FOP.

Rovnou s poučením:
V případě, že osobou podezřelou ze spáchání shora uvedeného přestupku je osoba jednající za provozovatele vozidla sama nebo osoba jí blízká, má osoba jednající za provozovatele vozidla právo odepřít sdělení požadovaných údajů. Osobou blízkou se podle ustanovení § 22 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, rozumí příbuzný v řadě přímé, sourozenec a manžel nebo partner podle jiného zákona upravujícího registrované partnerství, jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké, pokud by újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá důvodně pociťovala za újmu vlastní. Má se za to, že osobami blízkými jsou i osoby sešvagřené nebo osoby, které spolu trvale žijí.“

Pyrát nelenil a propral to ChatGPT modelem, a reagoval, obávám se aby tady neslidil dotycny vyrizovac (takže reakci slovo od slova psát nechci). Každopádně AI to zahrálo “ že se jedná o případ, kdy je podezřelým ze spáchání přestupku buď já nebo osoba mně blízká, uplatňuji své právo odepřít sdělení požadovaných údajů”

- (začátkem).4.2023 - Dorazila výzva prov. vozidla aby stotoznil ridice
- (začátkem).4.2023 - Provozovatel reagoval "Osoba blízká", odepírá sdělení požadovaných údajů.
- ?.?.202? - Vyčkávání vyjádření PČR.

Prachy vem čert, nechci dostat žlutou kartu.

Diky moc za pomoc, hezky sobotni večer přeji.


« Poslední změna: 23 Dubna 2023, 14:57:02 od XcmBoi »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2023, 12:19:12 »

Tak buď vám dorazila pouze výzva ke sdělení totožnosti řidiče, nebo výzva k uhrazení určené částky, jejíž součástí je možnost udat řidiče. Na 90% předpokládám, že to bylo to druhé. Pokud vám nevadí platit a nechcete body, proč jste jim něco odepisoval a prostě jste nezaplatili výzvu k uhrazení určené částky? Za tu nejsou žádné body ani zápisy v jakékoliv kartě či evidenci.

Pokud se skutečně jedná o výzvu k uhrazení určené částky, tak pokud zaplatíte do 30 dnů od doručení do DS, tak se věc okamžitě odkládá nezávisle na tom, co jste jim sdělili nebo nesdělili.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

XcmBoi

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #2 kdy: 23 Dubna 2023, 13:20:34 »

Tak buď vám dorazila pouze výzva ke sdělení totožnosti řidiče, nebo výzva k uhrazení určené částky, jejíž součástí je možnost udat řidiče. Na 90% předpokládám, že to bylo to druhé. Pokud vám nevadí platit a nechcete body, proč jste jim něco odepisoval a prostě jste nezaplatili výzvu k uhrazení určené částky? Za tu nejsou žádné body ani zápisy v jakékoliv kartě či evidenci.

Pokud se skutečně jedná o výzvu k uhrazení určené částky, tak pokud zaplatíte do 30 dnů od doručení do DS, tak se věc okamžitě odkládá nezávisle na tom, co jste jim sdělili nebo nesdělili.

Nene, dorazilo to první, mám určit řidiče, nedorazily žádné další přílohy, případně výzva k uhrazení částky. Proto mne to překvapilo.
« Poslední změna: 23 Dubna 2023, 13:22:06 od XcmBoi »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #3 kdy: 23 Dubna 2023, 15:12:44 »

Na ChatGPT raději příště úplně zapomeňte.

Od koho přišla ta výzva? Dejte nám ji sem v anonymizované podobě.
IP zaznamenána

XcmBoi

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #4 kdy: 23 Dubna 2023, 15:20:23 »

Přišla od policie ČR, nikoliv od úřadu. Posílám v anon. podobě výzvu. Je v příloze.

Odpověď co vygeneroval GPT-4 jsem prokontroloval a prošel skrz zákon, tak by měla dávat smysl, ale ano "zapoměl" jsem na něj, a proto zde píši o radu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #5 kdy: 23 Dubna 2023, 15:33:21 »

Když je to od PČR a nikoli od úřadu, je zde slušná šance, že nebylo měřeno automatizovaným zařízením a tedy není možné pokutovat provozovatele.

Jako optimální cestu vidím udat jako řidiče osobu, která určitě v danou dobu vozidlo neřídila a které nevadí se chvíli pokočkovat s policií. Máte takovou osobu?
IP zaznamenána

XcmBoi

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #6 kdy: 23 Dubna 2023, 15:40:31 »

Vůbec resp. nemám v okolí nikoho kdo by se hodlal hádat s PČR. A téměř jistojistě měřila hlídka autem (daný úsek znám a žádný radar tam staticky není). A je vůbec možné, změnit mojí výpověď v momentě kdy jsem jim napsal, že odmítám vypovídat ?
« Poslední změna: 23 Dubna 2023, 15:51:29 od XcmBoi »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #7 kdy: 23 Dubna 2023, 15:51:23 »

Pozor, i z auta lze za určitých okolností měřit automatizovaně.
« Poslední změna: 23 Dubna 2023, 15:53:52 od Číkus »
IP zaznamenána

XcmBoi

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #8 kdy: 23 Dubna 2023, 15:57:02 »

Posílal jsem e-mail. Stáli na odstavňáku, takže nevím jestli to se bere jako že měřily automatizovaně ?
« Poslední změna: 23 Dubna 2023, 17:01:40 od XcmBoi »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #9 kdy: 23 Dubna 2023, 16:07:37 »

Jestli zároveň změřená auta i zastavovali, tak to automatizované nebylo.
IP zaznamenána

XcmBoi

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #10 kdy: 23 Dubna 2023, 16:11:45 »

Ne, stáli a a asi mačkali enter v autě. Toť celé, nikoho nestavěli.
« Poslední změna: 23 Dubna 2023, 17:01:35 od XcmBoi »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #11 kdy: 23 Dubna 2023, 16:17:18 »

A ani měření bez zastavování nemusí být vždy automatizované. Viz např. tento případ.
IP zaznamenána

XcmBoi

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #12 kdy: 23 Dubna 2023, 16:33:54 »

Jinak omlouvám svojí negramotnost, ale rozdíl mezi obsluhovaným a neobsluhovaným automatickým zařízením je ten, že pokud se jednalo o automatizované zařízení, u něj vždy zákoně platí, že nelze určit jednoznačně řidiče vozu ? Děkuji.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 028
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #13 kdy: 23 Dubna 2023, 16:39:00 »

Určit totožnost řidiče nelze, pokud nebyl na místě zastaven a ztotožněn, nezávisle na tom, zda měření probíhalo v automatizovaném režimu a nebo ne.

Zásadní je, že při neutomatizovaném režimu nelze pokutovat provozovatele vozidla, zatímco při automatizovaném ano.
IP zaznamenána

XcmBoi

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli vozidla - § 125c odst. 1 písm. f) bod 3.
« Odpověď #14 kdy: 23 Dubna 2023, 16:43:32 »

Díky za vysvětlení, pakliže pyrát řeší primárně body aby nedostal recidivu a né nutně poplatek aby si ochránci mohli dovolit servis na BMW i8, tak je tam primárně asi pro pyráta důležité, že nebyl ztotožněn a zastaven.

EDIT 17:03 - 23.4: A v ten moment by i dávalo smysl, proč chudákovi provozovateli poslali "dodej pyráta", místo aby přišla automaticky "dodej poplatek za ochranu". Každopádně kostky jsou vrženy, uvidíme jak se to bude dále vyvíjet. Děkuji mockrát.

Necitujte, prosím, bezprostředně předcházející příspěvek, snižuje to přehlednost. Děkuji. // Číkus
« Poslední změna: 23 Dubna 2023, 17:03:38 od XcmBoi »
IP zaznamenána