30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: rychlost - úsekové měření  (Přečteno 1679 krát)

Redl

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
rychlost - úsekové měření
« kdy: 30 Března 2023, 19:50:26 »

Ahoj,
chci se poradit na postupu

koncem minulého roku přišla výzva k úhradě částky, kde bylo uvedeno v hlavičce jako místo pouze "obec A ve směru obec B" v čase třeba 12:05:43, přestupek: překročení rychlosti v obci 65kmh (62kmh po odečtení tolerance 3kmh).

v popisu je uvedeno že byla nezjištěnému řidiči naměřena rychlost 65(resp 62 po odečtu tolrance).

Udal jsem řidiče, ten všechno popřel a jako další krok nyní přišel do datovky příkaz k pokutě na provozovatele.
v příkaze je napsáno správně moje jméno, ičo, ulice, ale nesprávné PSČ(např místo 15500 napsali 11500)

V něm je již napsano, že se jedná o měřený úsek s podrobným popisem místa a konce (č.p. domů) o dělce přibližně xy metrů.

Poradíte jak dále postupovat?

zaplatit? nebo podat odpor a má jedna z výše uvedených věci šanci uspět (nesprávná celá adresa, fakt že ve výzvě napsali že mi byla rychlost změřená, i když změřen byl čas a rychlost spočtena, že ve výzvě nebylo blíže specifikováno místo měření a v příkazu kde je již napsáno že šlo o usekové měření je vzdálenost vyjadřena "přibližně", jak kdyby nevěděli jak je ten usek vlastně dlouý).

Ve chvíli kdy se to řeší s provozovatelem, má cenu rozporovat přestupek řidiče? nebo se bere že řidič přestupek spáchal a provozovatel už musí obhájit jenom přestupek provozovatele?

dík všem za rady
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - úsekové měření
« Odpověď #1 kdy: 30 Března 2023, 23:05:57 »

Tak první chyba byla udat řidiče, který hned vše popřel. Popřít to měl až později, kdy si vlastně vzpomněl, že se spletl a v daný den vozidlo neřídil.
Chybné PSČ je nehratelné - je to běžná písařská chyba, překlep.
( i když u mne jeden SO se to snažil hrát opačně a zamítl stížnost s odůvodněním, že uvedené datum ještě nenastalo - spletl jsem rok 2022 vs 2023.)

a přibližná délka je taky obhájitelná.. u rychlosti 65km/h nějakých pár metrů nehraje roli jelikož je to přestupek do 20km/h v obci..
. Kdyby to bylo nad 20km/h tak už by se na tom točit teoreticky dalo.

IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - úsekové měření
« Odpověď #2 kdy: 30 Března 2023, 23:25:14 »

Proč řidič všechno hned popřel? Nebyla domluva? Nebo to byla jeho chyba?
IP zaznamenána

pacho

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - úsekové měření
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2023, 22:48:06 »

Zdravím,
zaplatil bych si geodeta aby změřil délku trasy a pak bych to porovnal s dokumentací.
Dále bych požádal o ověřovací list vydaný ČMI.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - úsekové měření
« Odpověď #4 kdy: 10 Dubna 2023, 09:30:19 »

To je skvělý nápad, pacho. A víte kolik taková služba geodeta bude stát?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
Re:rychlost - úsekové měření
« Odpověď #5 kdy: 10 Dubna 2023, 12:04:06 »

Tak to je úplná kravina. Tady pro Váš přestupek nehraje pár metrů roli a navíc čeho byste chtěl dosáhnout?
Přestupek do 20km/h to bude vždy.  Za geodeta zaplatíte x násobek pokuty a zde není ani žádný fun factor, který by
tu částku ospravedlnil. A výsledek budete vědět, že s= xxx m a co z toho? SO Vám napíše, že s= yyy m.
Přepočtem rychlostního vzorečku si pak pak t dosadíte do nové změřené dráhy a vyjde Vám, že jste jel třeba 62km/h nebo taky 72km/h.

Jak říkám v tomto konkrétním případě je to nesmysl to řešit takto. Když už fun factor, tak to hrát třeba na získání dokumemtace od měřícího přístroje a jeho provozním napěťovém rozsahu. A pak to porovnat s dodavatelem elektřiny v dané oblasti, jakou má toleranci.

V Ostravě jsem to řešil v Klimkovickém tunelu, že tyto 2 hodnoty se nepotkávaly. A celkem dost jsem tím zamotal kraji hlavu.
Požadavek na důkaz jaké bylo skutečné napětí v rozvodné síti v okamžiku měření je na delší dobu odstavilo :-)

 
« Poslední změna: 10 Dubna 2023, 12:07:04 od sennheiser »
IP zaznamenána