30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Slovensko - rychlost  (Přečteno 1976 krát)

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Slovensko - rychlost
« kdy: 24 Března 2023, 14:21:58 »

Zdravíčko pánové,

dneska u nás zazvonila pošťačka a dala na podpis mojí přítelkyni pro mne určený dopis.

Inu, stalo se, že se můj vůz pohyboval po slovenské dálnici v nedělní odpoledne závratnou rychlostí převyšující o 35km/h povolený limit. Rychlost v daném úseku byla snížena přenosnými značkami.

Nemáte někdo zkušenost, jak to s našimi bratry funguje nebo nefunguje? Líbí se mi, že když zaplatím do 15dní, tak dostanu slevu. Plná částka není úplně malá, třeba kolem 4K CZK... po slevě třeba 2,7K...

Asi jsem nastavenej tak, že pokud není jiné "easy" východisko, tak to zaplatím, protože nemám moc náladu se s tamními úřady dohadovat.

Je ale nutné to vůbec platit a řešit? Na Slovensko jezdím jednou, maximálně dvakrát za deset let.

Moc vláken o Slovensku jsem tu nenašel, tak budu vděčný za názory.

Díky,
majitel šedé perly

UPDATE: ještě k tomu jsou fotky, jednalo se o úsek, kde byla dočasně snížená rychlost ze 130 na 100. Foto dokumentující přítomnost značek je pořízeno 14:46. Fotka z radaru 15:10. V mezidobí možná mohlo dojít k odstranění značek? Sfouknutí větrem? Další věc je to auto na foto přede mnou? Nemohli měřit ho? Myslíte, že je čeho se chytit?











PS-je to tam i v CZ verzi.
« Poslední změna: 31 Března 2023, 07:25:51 od hp racing »
IP zaznamenána

prvocisla

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko - rychlost
« Odpověď #1 kdy: 31 Března 2023, 21:14:01 »

V zásade máte viacero možností, ako to vyhrať, ale nebude to určite jednoduché, kedže slovenské úrady sú dosť nenažrané a väčšinu veci na Slovensku vyhrávam až na súde.
Sľubované možnosti
1. Udať seba ako vodiča a následne pokúsiť sa obštruovať samotné konanie- toto vidím ako najjednoduchší spôsob pre Vás , na Slovensku je premlčacia doba 2 roky pre priestupok, a podarilo sa mi už niekoľko skutkov uhrať do premlčania, jednoduchým preberaním zásielok v posledný deň, následne odmeitnutím účasti na ústnom pojednávani s poukazom na nedostatok lehoty na prípravu / na SR zvyknú tie pojednávania dávať dosť skoro, a nie su schopny si spocitat lehotu
2. Deathmut v zahraničí- problém ale je že SK orgány niekedy predvolajú pozostalych
3. Helmut klasicky- toto nemám vyskusane, kedže na SR sa zasielky zasielaju do vlastnych ruk, a po neprebrati na poste sa vracaju odosielateľovi, na rozdiel od upravy v ČR kde ich vhodia do schránky
4. spochybniť to samotné obmedzenie rýchlosti, a pod.- ale to vidím na dlhé lakte, a tiež si myslim zeby to prešlo až na súde

Určite by som to ale neplatil, a nepodporoval tento systém.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:Slovensko - rychlost
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2023, 10:00:16 »

Technická - citlivost chybně nastavená na 60m ( v rozporu s návodem ) = zvýšená citlivost vůči reflexi ? Od svodidel ?   Nastavený limit měření na 130 ? Obě fota ze stejného místa ? Ze stejného dne x čitelnost  a existence značek ?  Zkušenější jistě doplní další.
IP zaznamenána