30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 3m pruh pro každý směr  (Přečteno 1786 krát)

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
3m pruh pro každý směr
« kdy: 23 Března 2023, 18:41:48 »

Přišla výzva provozovateli vozidla, nicméně v ní je špatně uvedené datum, přestupek se měl stát 23.11.2023, může to správní orgán přehodit na sprdel, pokud ho pošlu do patřičných míst s tím, že 23.11.2023 poučím řidiče, aby nikde neparkoval s neponecháním 3m pruhu, nebo je to tak závažná chyba úředníka, že stojí za to se s ním kočkovat a pak ho na to upozornit po nahlášení řidiče?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:3m pruh pro každý směr
« Odpověď #1 kdy: 23 Března 2023, 19:07:04 »

To bych nedělal, tak upozorníte na jejich chybu. Pak by poslali sprdelní výzvu znova, tentokrát již se správným datem. Já bych se rozhodoval mezi:

a) odpustek ignorovat
b) udat řidiče
c) odmítnout sdělení řidiče

a doufat, že zahájí správní řízení s provozovatelem.
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:3m pruh pro každý směr
« Odpověď #2 kdy: 23 Března 2023, 21:17:38 »

Napadla me jeste varianta uhradit odpustek a den pred 23.11. zazadat o jeho vraceni, ze byl mylne uhrazen, jelikoz prestupek dle vyzvy nemohl byt spachan. Byla by to cesta?
Z navrhovanych variant je mozna jakakoliv, jako ridice bych po predchozich zkusenostech s helmutem udal sebe, nicmene rad bych se zeptal jaka je vyhoda preklopeni na sprdel provozovatele?
Urychleni preklopeni na sprdel bych urcite docilil tim, ze bych sdelil spravnimu organu, ze mu odmitam sdelit ridice.
Mam v planu jit nahlednout do spisu, abych znal alespon lhutu pro pripadnou prekluzi.

Odesláno z mého SM-S901B pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:3m pruh pro každý směr
« Odpověď #3 kdy: 23 Března 2023, 22:05:15 »

Myslím, že obecně zde jdou proti sobě dvě věci:
1) může to být obyčejná písařská chyba v letopočtu, tudíž má SO opravit sám postupem dle par. 70 SpŘ, z hlediska účastníka procesně prakticky nevýznamné,
2) ale co když to není chybně napsaný rok 2022, ale například chybně opsaný 23.II. (23. únor) letos? Pak by dosud běžela přinejmenším 60-denní lhůta, což je pro účastníka procesně významné.
Do prekluze je každopádně hodně daleko.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:3m pruh pro každý směr
« Odpověď #4 kdy: 23 Března 2023, 22:24:22 »

Já bych se asi na nahlížení vykašlal. Pokud následně zahájí sprdel o přestupku z 23.11.2023, půjde to lehce vyhrát, neboť se stát nemohl.

Pokud následně zahájí sprdel o přestupku z nějakého uvěřitelného data, půjde to lehce vyhrát, neboť se nepokusili zjistit řidiče.

Pokud pošlou další sprdelní výzvu, tentokrát se správným datem, bude to složitější, ale proč jim zbytečně radit nahlížením.
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:3m pruh pro každý směr
« Odpověď #5 kdy: 27 Března 2023, 17:26:18 »

@Eric
ad 1, v úvahu připadá 23.11.2022 nebo 23.1.2023, nesetkal jsem se zatím s tím, že by SO označoval měsíc římskými číslicemi.
ad 2, víceméně předpokládám, že je již lhůta 60 dní na zjištění těsně před koncem, nebo je již po, i když městští pohůnkové by v tomto případě byli extra pomalí, většinou to od nich šlo do 20/30 dní na úřad. Pokud by se jednalo o 23.1.23 bylo vozidlo po celý den odstaveno na hlídaném parkovišti-včetně dnů před, tak i po; pokud 23.11.22, je již stějně po lhůtě s největší pravděpodobností.

@Číkus
Děkuji za nasměrování. Nahlížet nepůjdu, jen pokud by došla výzva s, alespoň na pohled, korektním datem a budu doufat, že zahájí sprdel jak píšete dále.
Stále mi ovšem vrtá hlavou, zda by úhrada odpustku a jeho následné vyžadování vrácení včetně úroků byla možná, nebo by to SO vzal tak, že i když na výzvě bylo špatné datum, k přestupku se provozovatel postavil jako chlap a výpalné zaplatil a tím uznal vinu toho kdo měl vozidlo v daném čase k dispozici.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:3m pruh pro každý směr
« Odpověď #6 kdy: 27 Března 2023, 17:32:09 »

...pokud 23.11.22, je již stějně po lhůtě s největší pravděpodobností.
Po jaké lhůtě? Do promlčení je to stále ještě skoro 8 měsíců.

Zaplacení odpustku lze samozřejmě také zkusit, ale přiznám se, že mne nenapadá nástroj, jak z nich ty peníze pak vymlátit, pokud se začnou stavět na zadní a nebude se jim chtít vracet.
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:3m pruh pro každý směr
« Odpověď #7 kdy: 27 Března 2023, 17:37:21 »

...pokud 23.11.22, je již stějně po lhůtě s největší pravděpodobností.
Po jaké lhůtě? Do promlčení je to stále ještě skoro 8 měsíců.
Myslel jsem tím 60 dní jak psal Eric kdy by se měli snažit zjistit řidiče. Jelikož neznám datum přestupku, tak momentálně neodhaduji, kdy by mohlo dojít k prekluzi. Budu zachovávat tedy rádiový klid a uvidím, co potom pošlou provozovateli.
Co se týče platby, taktéž nevím, jak to potom s nimi řešit, že byla provedena za přestupek, který se nestal, pokud by o vrácení bylo žádáno 22.11.2023 a že se provozovatel pouze přehlédl, těžko říct čím by se to snažili odůvodnit a zdržet.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:3m pruh pro každý směr
« Odpověď #8 kdy: 28 Března 2023, 06:16:05 »

Já bych asi odpověděl něco ve smyslu, že nevím kdo v tu dobu řídil mé vozidlo.
Datum je evidentně špatně. Podezřelý se nemůže na 100% dovtípit správného datumu potřebného pro sdělení řidiče a zároveň není dle mě jeho povinnost upozorňovat úřad na chyby.
IP zaznamenána