30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Bus pruh skrze křižovatku v Praze, vinnen, odvolání na MD  (Přečteno 1183 krát)

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil

Chytila mě tajná bezpečnost v BUS pruhu. Přišla pozvánka na správní řízení, které jsem svojí blbostí vyignoroval, protože jsem špatně nastavil notifikace na nové zprávy v nové datovce.
Jel jsem skrze křižovatku, čímž jsem chtěl argumentovat (chtěl jsem odbočit ale rozmyslel jsem si to).

Má smysl se odvolat na MD, a je nyní prostor pro jakoukoliv argumentaci v odvolání?
I kdybych to měl hrát na prekluzi...

Děkuji všem
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 244
    • Zobrazit profil
Re:Bus pruh skrze křižovatku v Praze, vinnen, odvolání na MD
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2023, 08:16:17 »

Chtělo by to více informací, ideálně anonymizovaný obsah kompletního spisu. Případně pro začátek alespoň odpověď na základní otázky...
Tajná bezpečnost doložila přestupek jen svým úředním záznamem, nebo existuje foto/video? Jste si jistý?
V pozvánce na ústní jednání je zmínka o svědecké výpovědi policajtů nebo ne?
V rozhodnutí jsou zmíněny svědecké výpovědi?

Odvoláním ztratíte jen čas jeho sepsáním, nemůžete už prohrát více peněz, případná pokuta už vyšší nebude. Kdyby nic jiného, tak se na tom něco naučíte a MD na chvíli zabavíte a nebudou mít čas škodit jinde.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Bus pruh skrze křižovatku v Praze, vinnen, odvolání na MD
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2023, 19:07:55 »

Děkuji za pomoc, k dotazům
- v rozhodnutí je, že "stěžejní důkaz je video záznam pořízen hlídkou PČR"
- jinak jsem video neviděl, o celé věci jsem se bohužel dozvěděl až z toho rozhodnutí
- v pozvánce nic o svědectví nenacházím, jen oznámení a citát jak jsem se provinil

V podstatě nevím, jestli teď vůbec můžu MD nějak argumentovat, nebo jen napsat obecné odvolání bez další argumentace. Už jsem asi 3x odvolání na MD dával, vždy prekluze, ale vždy jsem měl argumentaci jelikož jsem se vyjadřoval už ve správním.

Jestliže to v MD není dražší, rád je zaměstnám.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 244
    • Zobrazit profil
Re:Bus pruh skrze křižovatku v Praze, vinnen, odvolání na MD
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2023, 21:35:21 »

Pokud budete chtít mít odvolání věcné, je teď z časových a byrokratických důvodů jediná šance- nahlédnout na místě do podkladů rozhodnutí alias spisu. Máte to po cestě a jste tomu ochoten věnovat čas?
Kombinace existence videa a dobrovolného nařízení ústního jednání je zvláštní. Čekal bych rovnou příkaz.
MD už prý není černá díra jako kdysi, zvláště pokud byste v ruce nic neměl, tak na délce odvolání nešetřit.
IP zaznamenána

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Bus pruh skrze křižovatku v Praze, vinnen, odvolání na MD
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2023, 19:37:31 »

- Je k něčemu v odvolání MD jakákoliv argumentace typu jak jsem chtěl použít o projetí křižovatky, nebo je to k ničemu a v odvolání MD mohu napadat pouze procesně? (tzn. úřad se nevypořádal, atd.)
- Náhlednuli do spisu, video bude jak je popsáno, tak jaké by bylo vaše doporučení co dál?
IP zaznamenána