30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kdy může strážník/policista zapnout diskotéku?  (Přečteno 3399 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Kdy může strážník/policista zapnout diskotéku?
« kdy: 23 Února 2023, 12:52:29 »

Včera mě zaujalo v médiích, k čemu mohou být užitečná modro-červená diodová blikátka a kolik radosti a úsměvů mohou přinést. Co jsem tak gúglil, tak jsem našel vyjmenované podmínky, kdy to může být na autě a navíc zapnuté, obojí ale jen u jedoucích vozidel. Hledal jsem špatně nebo u stojícího auta žádné omezení není? Ad absurdum svojí plechovku zaparkuju před fízlárnu, polepím nápisy, dám na střechu maják a zapnu to. Poruším něco jako provozovatel, případně pokud budu sedět uvnitř?

https://karlovarsky.denik.cz/ctenar-reporter/obrazem-svitici-majaky-pripomnely-obeti-trestnych-cinu-20230223.html
https://karlovarsky.denik.cz/zpravy_region/karlovarsti-straznici-rozblikali-majaky-uctili-pamatku-obeti-trestnych-cinu-2023.html
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
Re:Kdy může strážník/policista zapnout diskotéku?
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2023, 08:30:22 »

"Symbolizovat tak měly skutečnost, že když oběť vidí blížící se majáky, ví, že přichází pomoc."

To mě irituje, že památku obětí trestných činů veřejně uctívá právě největší způsobitel obětí TČ.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Kdy může strážník/policista zapnout diskotéku?
« Odpověď #2 kdy: 29 Března 2023, 14:54:43 »

Když je tu řeč o majících,  nepřijde vám že to co mají na nových autech šílené oslňuje? Kolikrát jedu kolem toho když zrovna někomu pomáhají a stěží vidím osoby v okolí. Třeba u hasičů to tak nebývá těm to bliká normálně ale kolem opic se bojím projet protože nic nevidím.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Kdy může strážník/policista zapnout diskotéku?
« Odpověď #3 kdy: 29 Března 2023, 18:25:48 »

Mám to stejně,neskutečně mě to jejich blikání obtěžuje, hlavně v noci.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Kdy může strážník/policista zapnout diskotéku?
« Odpověď #4 kdy: 29 Března 2023, 20:20:41 »

Zrovna včera v noci jsem objížděl jedno takový auto PaCHů a neskutečně mě to sr..o (vadilo) . Kdyby tam leželo něco na silnici, tak to nemám šanci vidět, jak jsem byl oslepený.  To výrobce neumí k tomu přidat čidlo, který by vyhodnotilo, že je tma a tudiž stáhnout intenzitu LED na 50% nebo míň?. A i tempo by u stojícího mělo být menší, tohle bylo jak barevná hudba k Prodigy s 200BPM
že bychom sepsali nějakou stížnost, že jejich diskotéky narušují bezpečnost provozu?
« Poslední změna: 29 Března 2023, 20:24:26 od sennheiser »
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Kdy může strážník/policista zapnout diskotéku?
« Odpověď #5 kdy: 29 Března 2023, 20:26:18 »

Přemýšlel jsem jestli to nemá nějakou možnost nastavení a jen ti idioti to nechávají na plno. Jen nevím kam mířit dotaz či stížnost. Většinou jsem spechal a nechtělo se mi zastavovat a řešit to s nimi.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Kdy může strážník/policista zapnout diskotéku?
« Odpověď #6 kdy: 29 Března 2023, 22:03:43 »

já si tedy pomáhám dálkovými
pak většinou vidím lépe  ;)
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Kdy může strážník/policista zapnout diskotéku?
« Odpověď #7 kdy: 30 Března 2023, 06:15:47 »

Asi by na stížnost odpověděli něco v tom smyslu, že to oslňuje schválně, aby to ŕidiče donutilo jet pomaleji.
IP zaznamenána