30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rozpory ve výpovědi policistů  (Přečteno 916 krát)

Nikei

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Rozpory ve výpovědi policistů
« kdy: 18 Února 2023, 14:57:08 »

Zdravím, měla bych dotaz ohledně rozporů ve výpovědi policistů.

Policisté mě obvinili z přestupku (manipulace s telefonním zařízením během jízdy) s tím, že mají mě mají natočenou na kameře. Jelikož jsem si byla jistá, že jsem žádný přestupek nespáchala, souhlasila jsem s objasněním ve správním řízení, kam policisté slíbili dodat kamerový záznam. Avšak na správní řízení nebyl žádný kamerový záznam dodán s tím, že kamera měla poruchu a proto nenahrávala. To správní orgán ale nezajímalo a byla jsem shledána vinnou, protože si policisté byli jisti, že přestupek viděli, což stačí k prokázání viny.

Během správního řízení jsem si pořídila zvukové nahrávky policistů, a když jsem si je až teď pustila (protože zvažuji správní žalobu), zjistila jsem jisté rozpory, které úřednice vůbec nezapsala. Samozřejmě, měla jsem během správního řízení dávat větší pozor, ale jednak jsem naivně nepočítala s tím, že mě správní úřad uzná vinnou, když jsem nic nespáchala, a jednak jsem byla dost vystresovaná.
Policista_1 na otázku, jestli byly pořízeny kamerové záznamy, odpověděl 3 verze: 1. kamera zřejmě nefungovala, nebyl na ní záznam z celého dne. 2. kamerové záznamy pořízeny byly, ale nebyly funkční. 3. Kamerové záznamy pořízeny byly, ale nebyly vyhodnotitelné.
Policista_2 odpověděl: když jsme to stahovali, vyskočily nám místo kamerových záznamů jakoby bílá okýnka, kamera zřejmě nefungovala.

Zajímalo by mě, jestli už jsem jenom tak zoufalá, že všude vidím rozpor, anebo to je skutečně rozpor a může vést k pochybnostem, zdali policisté vypovídali pravdu?

Dodávám, že mě policisté měli vidět ze vzdálenosti 20 metrů po dobu asi 1 sekundy. Na místě mi tvrdili, že jsem si telefon přendávala ze strany na stranu a u správního řízení pak policista_1 vypověděl, že jsem telefon měla v pravé ruce u ucha a policista_2 řekl, že jsem ho měla v pravé ruce v pohybu. Na můj dotaz, kdy jsem si ho teda přendávala, mi bylo řečeno, že někdy pak.

Myslela jsem si, že toto jsou závažné rozpory, ale očividně ne. A co ten kamerový záznam? Když je těch rozporů více, vede to k pochybnostem o pravdomluvnosti policistů, nebo i tak ne?
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 172
    • Zobrazit profil
Re:Rozpory ve výpovědi policistů
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2023, 16:13:52 »

Ak už správní orgán vydal príkaz na zaplatenie pokuty, tak je nutné do 8 dní od doručenia podať aspoň blanketní odpor a poslať ho na SO, ktorý ho vydal. Detaily tu - https://road-fens.com/fsm-4-podavame-odpor/

Ak ešte príkaz nebol vydaný, tak stačí počkať a následne podať odpor.

Inak mám za to, že bez kamerového záznamu sa nedá dokázať, že vodič za volantom telefonoval, ak sa k tomu priamo neprizná. Rovnako ako sa nedá dokázať prekročenie rýchlosti bez namerania radarom. Takže stačí zatloukat, zatloukat, zatloukat a namiesto toho tvrdiť, že ste sa akurát držali za boľavé ucho alebo ste držali sušienku a nie mobil. Možno niekto skúsenejší poradí lepšiu taktiku do ďalšieho boja...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Rozpory ve výpovědi policistů
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2023, 19:20:40 »

namiesto toho tvrdiť, že ste sa akurát držali za boľavé ucho alebo ste držali sušienku a nie mobil
Neraďte nesmysly prosím. MLČET! A rozhodně si nevymýšlet. Akorát se do toho zamotáte a nahrajete protistraně.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Rozpory ve výpovědi policistů
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2023, 19:39:06 »

Nikei> Prostudujte si https://www.30kmh.cz/index.php?topic=612.0 , je tam řada odkazů na rozsudky, ze kterých můžete čerpat argumenty do odvolání.

Quick> Pokud chceš radit ostatním, je dobré znát základy toho, jak probíhá správní řízení. Po výslechu policistů a vydání rozhodnutí nemá smysl řešit podání odporu.

Kdybych byl z tohohle obviněn já, tak bych si na jednání přinesl 20 různých podobně vypadajících předmětů a požádal bych příslušníky, aby určili, které z ních jsou záznamová zařízení. Samozřejmě z co největší dálky za 1 sekundu.
« Poslední změna: 18 Února 2023, 19:43:51 od urban.novak »
IP zaznamenána