30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročení o 30km/h a víc mimo obec  (Přečteno 2173 krát)

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« kdy: 18 Února 2023, 12:09:20 »

Ahoj,

měl bych jeden obecný dotaz ohledně sledovaného přestupku. Zastavili mě teď za 125Km/h mimo obec. Silnice první třídy, obchvat, přehledný úsek, stáli v protisměru. Tipuju že mě vyfotili při předjíždění. Jednali jsme slušně, moc si na tyto konfrontace nepotrpím a je to nakonec jejich práce. Doklady jsem předložil, pokecali jsme, zeptal se jestli z toho neumí udělat 119Km/h (prej ne) a jinak standardní postup nesouhlasím, nepodepíšu a nahlásit na město.

Nemám problém zaplatit pokutu, dokonce mám (do dneška celkem se štěstím) 0 bodů, ale štve mě to sledování přestupku. Jezdím hodně, i do zahraničí a tohle hlídat nechceš.

Nicméně dotaz: Existuje nějaký recept aby se z středního překročení rychlosti stalo v průběhu správního řízení nižší překročení rychlosti? Zvětšení odchylky od naměřené hodnoty, zpochybnění měření, nebo nějaká blbost která by uspokojila úředníka, který sankci udělí, ale v nižší výši?

Díky za případné rady



IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2023, 12:24:25 »

U nas se pracuje s odchylkou mereni +-3km/h do 100km/h, pres 100km/h je to +-3% Pokud namerili 125km/h, pokud se nepletu, melo by se ve spravnim rizeni pracovat s rychlosti 121km/k, takze to o kousek neda :-( Zatim jsem nevidel, ze by se nekomu podarilo nejak "zvysit" toleranci mereni. Spis bych to videl na rozporovani celeho mereni tak, aby to skoncilo jako neprukazne, spatne provedene mereni, coz ale neni nejjednodussi disciplina. Dalsi moznost jsou procesni obstrukce a chyby SO. Klasicky bych pockal na obsilku z SO, pokud tam bude Prikaz tak hlavne vcas podat Odpor a vyrazil pro kopii spisu. Spis anonymizujte a nahrajte sem na forum, idealne jako PDF a ne samostatne obrazky. Pak se da resit co dal, urcite nekdo poradi. Mereni bylo radarem nebo laserem?
« Poslední změna: 18 Února 2023, 12:36:35 od doctor »
IP zaznamenána

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2023, 12:58:08 »

U nas se pracuje s odchylkou mereni +-3km/h do 100km/h, pres 100km/h je to +-3% Pokud namerili 125km/h, pokud se nepletu, melo by se ve spravnim rizeni pracovat s rychlosti 121km/k, takze to o kousek neda :-( Zatim jsem nevidel, ze by se nekomu podarilo nejak "zvysit" toleranci mereni. Spis bych to videl na rozporovani celeho mereni tak, aby to skoncilo jako neprukazne, spatne provedene mereni, coz ale neni nejjednodussi disciplina. Dalsi moznost jsou procesni obstrukce a chyby SO. Klasicky bych pockal na obsilku z SO, pokud tam bude Prikaz tak hlavne vcas podat Odpor a vyrazil pro kopii spisu. Spis anonymizujte a nahrajte sem na forum, idealne jako PDF a ne samostatne obrazky. Pak se da resit co dal, urcite nekdo poradi. Mereni bylo radarem nebo laserem?

Díky za odpověď. Tu rychlost mi jenom řekli a bylo to obyč auto pro dohled, takže měřeno laserem. Zpochybnit měření mi vychází jako jediná možnost a tam bych chtěl mířit. Přemýšlím jestli právě u některých měřáků není v návodu něco jako "V případě zhoršených podmínek se může odchylka měření pohybovat až na úrovni 8%. To by mi přišlo jako nejjednodušší cesta a myslím že by se i vlk nažral....
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #3 kdy: 18 Února 2023, 15:23:48 »

Jednali jsme slušně, moc si na tyto konfrontace nepotrpím a je to nakonec jejich práce. Doklady jsem předložil, pokecali jsme, zeptal se jestli z toho neumí udělat 119Km/h (prej ne) a jinak standardní postup nesouhlasím, nepodepíšu a nahlásit na město.
První rada je, abyste propříště potlačil nutkání vést s policajty nějaké rádobypřátelské pokecy nebo se pokoušel smlouvat jak na tureckém trhu. Takové de facto přiznání není zrovna vykročení tou správnou nohou...

Existuje nějaký recept aby se z středního překročení rychlosti stalo v průběhu správního řízení nižší překročení rychlosti? Zvětšení odchylky od naměřené hodnoty, zpochybnění měření, nebo nějaká blbost která by uspokojila úředníka, který sankci udělí, ale v nižší výši?
To měření je buď průkazné a tím pádem co je naměřeno platí, nebo je neprůkazné a tím pádem nepoužitelné jako celek. Takže buď bude flastr za 125 po odečtu tolerance, nebo nebude žádný. Nic mezi tím. Úředník, pokud těch 125 dostane od fízlů, žádnou třetí možnost nemá.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #4 kdy: 18 Února 2023, 20:10:32 »

A tím laserem jste si jistý nebo si to jen myslíte?
U klasických radarů jde v jistých případech řešit odrazy od jiných překážek ( nesmí být měřeno, tam kde je blízko radarové hlavice
nějaký kovový objekt) a pod.
U laseru je to napadnutí složitější - pokud je tam fotka s určením paprsku, tak není moc šance to napadnout. A ani žádné měření z úhlu tomu nepomůže - naopak každé měření z úhlu je ve prospěch řidiče ( kosinus efekt). Maximálně by šel použít slip efekt za předpokladu vhodných meteorologických podmínek.
Kdybyste si s policajty kamarádský nepovídal, tak se dalo teoreticky ve správním řízení použít nějaké argumenty krajní nouze - příjezd pro těhotnou přitelkyni apod... ( i když zkusit to asi můžete i tak, jen případně při předvolání pachů jako svědků, Vám tenhle pokec bude nejspíše k tíži)
IP zaznamenána

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #5 kdy: 20 Února 2023, 08:08:16 »

A tím laserem jste si jistý nebo si to jen myslíte?
U klasických radarů jde v jistých případech řešit odrazy od jiných překážek ( nesmí být měřeno, tam kde je blízko radarové hlavice
nějaký kovový objekt) a pod.
U laseru je to napadnutí složitější - pokud je tam fotka s určením paprsku, tak není moc šance to napadnout. A ani žádné měření z úhlu tomu nepomůže - naopak každé měření z úhlu je ve prospěch řidiče ( kosinus efekt). Maximálně by šel použít slip efekt za předpokladu vhodných meteorologických podmínek.
Kdybyste si s policajty kamarádský nepovídal, tak se dalo teoreticky ve správním řízení použít nějaké argumenty krajní nouze - příjezd pro těhotnou přitelkyni apod... ( i když zkusit to asi můžete i tak, jen případně při předvolání pachů jako svědků, Vám tenhle pokec bude nejspíše k tíži)

Jo, ten laser je jistota. Vypadá to, že to prostě holt zaplatím a vyřešeno...:(
IP zaznamenána

rezonator

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #6 kdy: 23 Února 2023, 10:26:28 »

můžu se ze zvědavosti zeptat, kolik vám v tu chvíli ukazoval tachometr ?
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #7 kdy: 24 Února 2023, 16:29:02 »

Citace
Jo, ten laser je jistota. Vypadá to, že to prostě holt zaplatím a vyřešeno...:(

Ja bych jeste nepropadal beznadeji. Hlidejte postu, jak neco prijde, vyzvednete posledni den lhuty a podle toho, co tam bude (nejspis prikaz) vyrazte pro spis, pokud to na SO nemate daleko. Podle toho, co bude ve spisu se muzete rozhodnout, jestli zaplatit a nebo podat odpor. Jen pozor na terminy, at neco neprosvihnete.
IP zaznamenána

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2023, 12:27:52 »

Citace
Jo, ten laser je jistota. Vypadá to, že to prostě holt zaplatím a vyřešeno...:(

Ja bych jeste nepropadal beznadeji. Hlidejte postu, jak neco prijde, vyzvednete posledni den lhuty a podle toho, co tam bude (nejspis prikaz) vyrazte pro spis, pokud to na SO nemate daleko. Podle toho, co bude ve spisu se muzete rozhodnout, jestli zaplatit a nebo podat odpor. Jen pozor na terminy, at neco neprosvihnete.

Pár let zpátky jsem prošel celým řízením a nakonec mi dala punishment paní doktorka práv z krajského úřadu. Prekluze nevyšla tak o týden :-/
« Poslední změna: 27 Února 2023, 12:30:12 od daawer »
IP zaznamenána

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #9 kdy: 27 Února 2023, 12:29:49 »

můžu se ze zvědavosti zeptat, kolik vám v tu chvíli ukazoval tachometr ?

Dobrý dotaz, vzhledem k tomu že to byla široká silnice 1. třídy a ještě jsem předjížděl, tak netuším ve kterém z těch okamžiků mě změřili. Odhaduju že to bylo právě při předjíždění, ale kolik ukazoval tachometr si netroufnu odhadnout...
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 439
    • Zobrazit profil
Re:Překročení o 30km/h a víc mimo obec
« Odpověď #10 kdy: 09 Března 2023, 12:01:28 »

Máte nějaký vývoj ? Mám podobný případ, uvítám výměnu zkušeností/informací, popř. SZ.
IP zaznamenána