30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola  (Přečteno 1884 krát)

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« kdy: 14 Února 2023, 08:46:56 »

Zdravím,

pred pár dňami som od kamaráta kúpil auto. Prepis sme pri predaji bohužiaľ nestihli a vzhľadom na to, že od seba bývame skoro cez celú republiku, tak sme to vyriešili tak, že som mu nechal veľký, malý techničák a plnú moc na prepis.

Ak by ma zastavili pomáhači na kontrolní kontrolu, tak je nejaký trik, ako by som sa mohol vyhnúť pokute za to, že nemám origo malý techničák, pokým mi doklady kamoš nepošle naspäť? Momentálne ho nosím len prefotený...

Ďakujem za tipy.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #1 kdy: 15 Února 2023, 13:50:15 »

Aniž bych se pozastavoval nad tím, proč papíry zbyly prodávajícímu, zejména pokud jste kamarádi, mě takto v obecné rovině mě nic nenapadá. Odvážným pokusem by mohl být materiální znak, nicméně by s největší pravděpodobností vyžadovalo značné úsilí vůbec SO přinutit, aby se tím zabýval hlouběji než obligátním konstatováním o naplnění materiálního znaku z důvodu naplnění formálních znaků přestupku.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #2 kdy: 16 Února 2023, 06:52:40 »

Ďakujem za Váš pohľad k situácii.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2023, 09:36:55 »

Samozrejme nahravat. 99% opic neumi zakonnou vyzvu spravne formulovat. A pokud si o doklad "nerekl" nemohl jste "nepredlozit". Bohuzel tak by to fungovalo v pravnim state, u nas si s tim nejspis vytrou...
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #4 kdy: 16 Února 2023, 10:24:51 »

@Quick: Ještě doplnění: ten můj příspěvek nevnímejte tak, že to nikdy nejde vyhrát; jen jsem z vašeho dotazu pochopil, že byste uvítal nějaký "zaručený trik". Za mě bohužel žádná univerzální formule neexistuje. Pokud budete jízdu bez ORV v ruce i přesto riskovat, nezbude vám než spoléhat na pochybení ze strany orgánů veřejné moci - něco nastínil výše Fogyn, ohledně zbytku má myslím dostatečnou vypovídací hodnotu celé toto fórum.
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #5 kdy: 20 Února 2023, 11:34:11 »

Z mého pohledu bych zkusil bojovat o to, aby kontrolní kontrola pro kontrolu vůbec neproběhla - pokud nespáchám přestupek, může mě hlídka zastavit jen pokud jsem např. podobný hledané osobě. Policajtům se takový přístup sprostých podezřelých samozřejmě nelíbí, ale rovnou vše vzdát by podle mého byla chyba.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #6 kdy: 20 Února 2023, 11:39:47 »

No pokiaľ viem, takéto pravidlá platia len vo väčšina štátov USA, ale v ČR je kontrolní kontrola legálna, takže vyhnúť sa jej úplne nejde. Sú moje informácie nesprávne?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #7 kdy: 20 Února 2023, 11:58:59 »

EagleF1> Obecní/městské poloopice mohou zastavovat pouze pokud mají podezření z přestupku (ovšem to není tak složité si vymyslet). Státní opice mohou zastavovat i na preventivní/namátkovou kontrolní kontrolu.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #8 kdy: 20 Února 2023, 12:37:23 »

Státní opice mohou zastavovat i na preventivní/namátkovou kontrolní kontrolu.
Můžete k tomuto uvést zdroj, prosím?

Jinak samozřejmě kdo byl s opičákama v kontaktu za poslední roky, tak určitě poznal, že frázi "jste podobný hledané osobě" mají naučenou všichni.
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #9 kdy: 20 Února 2023, 12:41:15 »

No, dovolím si nesouhlasit, v zákoně o policii č. 273/2008 Sb. je §42, který uvádí důvody, kdy smí udatný policista zastavit dopravní prostředek, a kontrolní kontrola mezi povolenými důvody není. Bohužel, tuším, že od loňského roku přibyl v zákoně §42a, který je nadepsán "Oprávnění policisty při kontrole motorového vozidla požadovat uhrazení nedoplatku". Takže  orgáni určitě budou zkoušet, že kontrolu/y zákon předpokládá, ačkoli §42a a §42b jsou jediná místa, kde se o kontrole motorového vozidla píše. Mezi §42 a §42 a,b je jasně vidět, že to nepsala zcela příčetná úřednice, zavedené pojmy nejsou konzistentní. Podle §42a,b by šlo usuzovat, že kontrola možná je, ale policajt musí auto nejdříve zastavit a k tomu má pouze vyjmenované důvody dle §42. Takže, pokud mě policajt zastaví a neuvede podezření ze spáchání konkrétního přestupku nebo netvrdí, že jsem podobný hledané osobě, papíry neukazuji.
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #10 kdy: 20 Února 2023, 12:44:10 »

2ladin: Jasně, jsou to zmr..., ale pak je třeba vytrvat a upozornit je, že pokud žádná podobná osoba mezi hledanými není, budu si stěžovat (což mi nepomůže, ale v delším důsledku to může více mrzet policajta, prohnilí proti prohnilím, ony se skupinky dělají i mezi poloopicemi). Je šance, že se na to radši vykašle.
A samozřejmě je třeba je nahrávat.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #11 kdy: 20 Února 2023, 12:45:01 »

ladin> § 79 ZPPK
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #12 kdy: 20 Února 2023, 12:57:25 »

Díky. Já si z kontextu nevšiml, že se bavíme o zastavování vozidla, myslel jsem na takové to klasické policejní vysírání na ulici, prudění u shromáždění, demonstrací atd.
IP zaznamenána

EagleF1

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #13 kdy: 20 Února 2023, 13:22:36 »

To řeší §63 zákona o policii a i tam jsou vyjmenované důvody, kdy policajt může požadovat prokázání totožnosti. Kontrolní kontrola jen tak tam není...Nechci dělat extrémně chytrého a taky je fakt, že ta individua mají velmi často pistoli, ale policajt není pán všehomíra... :x
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 171
    • Zobrazit profil
Re:Malý techničák (ORV) a kontrolní kontrola
« Odpověď #14 kdy: 20 Února 2023, 14:27:36 »

A neviete, ako je to s ORV v Nemecku? Je nutné ho policajtom pri kontrolní kontrole predkladať?
IP zaznamenána