30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zastavení vozidla v Brně  (Přečteno 1482 krát)

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Zastavení vozidla v Brně
« kdy: 09 Února 2023, 15:31:04 »

Od začátku argumentováno poruchou, přesto rozhodnuto o vině řidiče.
Návrh dalšího postupu?
Napadá mne jen to, že jsem se spletl, že jsem řídil (reálný důkaz že jsem tam nemohl být dodám), oznámím jiného řidiče, ale nic moc to reálně neřeší - jsou v tom Brně nějací horliví. Nemá někdo z Vás třeba zájem býti dalším řidičem?

Na argument: "Obviněný však nejen že neprokázal,  že k poruše došlo, ale ani nekonkretizoval, v čem měla porucha spočívat. Přitom učinit tak mohl  při ústním jednání u správního orgánu..., či alespoň v rámci některých ze svých podání. Svoje stanovisko správní orgán opírá o rozsudek Nejvyššího správního soudu..., kde se uvádí, že „Primárně  je důkazní břemeno na správním orgánu..., pokud  je však tvrzením obviněného z přestupku některý z důkazů zpochybněn, přesouvá se důkazní břemeno na jeho stranu a je pouze na něm, aby svá tvrzení prokázal" mne jenom napadá protiargument, že "důkaz" policistů o neoprávněném stání je asi tak stejně silný jako můj důkaz suchou proklamací o poruše. Ale tohle jim asi JMK přikryje, pokud nedodám nějaký paragon ze dne přestupku na nějaký ND /nemám/.

Možné formální vady:
1)Neměli mi před vydáním rozhodnutí minimálně oznámit možnost seznámit se s podklady rozhodnutí a vyjádřit se?
2) počet listů 03, skutečnost 6 - z toho se asi nic vytěžit nedá..

Děkuji.
« Poslední změna: 09 Února 2023, 15:49:42 od akit »
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 273
    • Zobrazit profil
Re:Zastavení vozidla v Brně
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2023, 21:40:45 »

Poté, co jsem se odvolal proti rozhodnutí o vině s tím, že jsem neřídil (byť jsem se dříve označil jako řidič), to Brno kupodivu nezastavilo samo v autoreme, ale poslalo to na kraj.
Možná toto právě kraj nasralo, protože ve svém rozhodnutí docela Brno tepe, jak je debilní (vytaženo žlutě).
Dále mě překvapuje, jak kraj sprostému odsouzenému ani (jak bývá časté) nevyčítá jeho obrannou strategii, ale suše, bez urážek a za použití selského rozumu uzavírá, že se nařízených jednání evidentně účastnit nehodlá (červený text), tak si to SO1, ku.va, uvědom.
Jak jsem však poznal, Brno je velmi sveřepé a nejspíše zahájí řízení s nově oznámeným řidičem..
IP zaznamenána