30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva od MP - stání na mostě  (Přečteno 2329 krát)

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Výzva od MP - stání na mostě
« kdy: 08 Února 2023, 14:21:43 »

Ahoj, nechal jsem auto stát pár minut na mostě. Takže do datovky výzva od MP. Předpokádám, že to mají na kameře, když nebyla žádná výzva na okně. Je šance se z toho vyvlíct? Díky za info.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2023, 16:00:36 »

Buď ignor, nebo pokud se chcete pobavit jít na městapo s čepicí na žmoulání a storkou jak se rozsvítila zlá červená kontrola a jako laik přece nevíte, jestli to auto nechce vybuchnout!
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2023, 16:15:33 »

Spíš mě zajímalo, když to budu ignorovat, zda to dají do správního řízení a bude tam pak jen vyšší flastr + poplatek za spr. řízení atd. Obecně mám smůlu  a ve vítězství se státními institucemi nemám zrovna dobé scóre  ;D
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2023, 18:41:10 »

To je docela zajímavé, měl jsem za to, že MP nemůže takto vyzývat k podání vysvětlení, ale pouze k nějakému tomu jejich "sepsání zápisu". Nebo jsem se spletl a oni mohou vyzývat jak se jim chce a pouze nemohou předvolávat? Taky mě fascinuje ta kompletně debilní formulace. Tohle vlastně není žádná výzva :D Žádají, aby se dostavil(a) řidičk(a) vozidla a zároveň na konci provozovateli uvádějí obvyklou nátlakovou floskuli, že může být předveden. Kdo? Ten řidič, kterého neznají a má se dostavit? A pokud provozovatel - za co? Za to, že nevyhovil žádosti, aby se řidičk(a) dostavil(a)?

Každopádně pro Andreas Baader > Chtějí vás pozvat, abyste se jim tam přiznal a podepsal příkaz na místě (blok). Oni nezbytně potřebují pachatele, aby to mohli řešit. Za mě je úplná absurdita tam chodit a v tuto chvíli se přiznávat. Sice je to vysoce nepravděpodobné, ale pokud byste se jim přiznal že jste v tu chvíli řídil, mohli by přijít s tím, že mají ještě něco horšího než parkování. Sice by toto vaše přiznání nebylo později použitelné, ale musel byste se aktivněji bránit.

Pokud je to přestupek za který lze vymáhat objektivní odpovědnost (což vysoce pravděpodobně je), tak vám po ignoraci tohoto přijde z úřadu výzva k uhrazení určené částky, což ještě není správní řízení. U výzvy bývá pokuta nižší (většinou 300-1000 Kč). Pak je na místě se rozmyslet, jestli chcete zaplatit, nebo se dále bránit.

Pro tuto chvíli bych dal ignoraci. Pokud by vám to kazilo klidný spánek, lze vymyslet nějaký krátký odmítací dopis, ale je to opravdu zbytečné.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #4 kdy: 14 Února 2023, 10:02:01 »

Co jsem zjištoval, tak údajně to MP v případě nedostavení se oznamuje na MÚ. Asi bude finančně méně bolestivé jim zaplatit pár stovek na MP, nez litr u výzvy z MÚ. Moje pokusy a vymanění se z pokut skončily vždy správním řízením a pokutou 2x vyšší...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #5 kdy: 14 Února 2023, 22:00:40 »

Jenom prosím vemte na vědomí, že pokud to "půjdete zaplatit na MP", tak se budete muset doznat že jste to řídil. Bude to pak zářez ve vaší kartě řidiče. Ne, nejsou za to body, ale v té kartě to bude a může to hrát nějakou (i když nejspíš úplně minimální až zanedbatelnou) roli při posuzování jaký jste řidič soudem např. u dopravní nehody.

Pokud to budete ignorovat, vysoce pravděpodobně to MP oznámí městskému úřadu. Tam se nebude automaticky jednat o správní řízení, ale o výzvu k uhrazení určené částky (jak správně uvádíte). Tam se většinou dává malá "motivační" pokuta, abyste uznal, že jste hajzl a bez obstrukcí zaplatil. Záleží na vaší obci, může to být klidně litr, ale často to bývá něco kolem 300-600 Kč. Na druhou stranu, u MP to asi můžete zkusit nějak usmlouvat na nízkou částku, zvlášť pokud tam zahrajete vyděšenýho Jardu a budete provinile žmoulat čepici. Je to na vás.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

virtual

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #6 kdy: 15 Února 2023, 11:07:05 »

Taky mě fascinuje ta kompletně debilní formulace. Tohle vlastně není žádná výzva :D Žádají, aby se dostavil(a) řidičk(a) vozidla a zároveň na konci provozovateli uvádějí obvyklou nátlakovou floskuli, že může být předveden. Kdo? Ten řidič, kterého neznají a má se dostavit? A pokud provozovatel - za co? Za to, že nevyhovil žádosti, aby se řidičk(a) dostavil(a)?
Formulace je to výborná, příště přijde možná něco v duchu "odhalte pachatele a uložte mu sankci, kterou nám předáte, nebo budete předveden!"...

@Andreas Baader: Je důležité nastudovat možné kroky "druhé strany" a být připraven reagovat. Jak tu zaznělo, MP hledá pachatele, který se přizná. Z mého pohledu návštěva MP také nedává smysl. Případný odpustek MÚ od provozovatele, pokud chcete platit, se mi zdá výhodnější.
IP zaznamenána

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #7 kdy: 15 Února 2023, 16:08:01 »

Jen pro info se jdná o MP Blansko.
V čem je odpustek vybraný od MÚ výhodnější? Že nebude zázam v rejstříků přestupků?
IP zaznamenána

virtual

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #8 kdy: 15 Února 2023, 16:38:55 »

Zaplacením výzvy k uhrazení určené částky se přestává hledat pachatel přestupku a navěky se neví, kdo to byl. Provozovatel nemá kartu řidiče. Říká se ale, že provozovatelům se vzornou platební morálkou chodí výzvy s větší intezitou...
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #9 kdy: 15 Února 2023, 19:51:15 »

Blansko? Šel bych do správního. Po oznámení Helmuta to vždy vzdali.
Doplňuji, nejdříve samozřejmě ignor MP a pak vyčkat, jestli se to do správního vůbec překlopí.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #10 kdy: 16 Února 2023, 09:30:02 »

Ano. U výzvy k uhrazení určené částky nedochází k žádnému zápisu do jakéhokoliv registru či řidičské karty. Je to skutečně odpustek, který v kompletně zabíjí potenciál pravého správního řízení v dané věci (a tedy i věci s plnotučným SŘ spojené, např. zápisy do karet řidiče).

Zaplacením výzvy k uhrazení určené částky se přestává hledat pachatel přestupku a navěky se neví, kdo to byl. Provozovatel nemá kartu řidiče. Říká se ale, že provozovatelům se vzornou platební morálkou chodí výzvy s větší intezitou...

Zde jenom doplním zajímavost, kterou jsem zde kdysi načetl od hh. Ve skutečnosti existuje tzv. evidence přestupků, kam by se měly psát přestupky fyzických osob (např. proti občanskému soužití) a měly by se tam psát i sprdele. V praxi na tento registr/evidenci prý ale úplně sere.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Andreas Baader

  • Příspěvků: 88
    • Zobrazit profil
Re:Výzva od MP - stání na mostě
« Odpověď #11 kdy: 16 Února 2023, 09:48:29 »

Blansko? Šel bych do správního. Po oznámení Helmuta to vždy vzdali.
Doplňuji, nejdříve samozřejmě ignor MP a pak vyčkat, jestli se to do správního vůbec překlopí.

Zkusit to můžu. Už v létě mě tam MP prdla za sklo výzvu. Tu jsem vyhodil a nereagoval a do ted nic. Ale toto mi poslali do datovky, tak nevím, jestli se na to vykašlou. Asi to dořeší a oznámí na MÚ.
IP zaznamenána