30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: zamítnutí ústního projednání  (Přečteno 1623 krát)

Ondar

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
zamítnutí ústního projednání
« kdy: 30 Ledna 2023, 09:01:11 »

Dobrý den,

prosím o radu do začátku mého prvního správního řízení. Automatický radar, 53 km/h po odečtu tolerance.

Výzva ignorována, příkaz, odpor a následně přišla výzva k vyjádření se k podkladům. Reagoval jsem žádostí o nařízení ústního projednání. Můj plán byl přijít, požádat o nahlédnutí do spisu, ofotit spis a vzít si čas na prostudování. Ústní projednání ale zamítli jako nepotřebné a nabídli rovnou poslat spis elektronicky.

Teď se tedy musím rozhodnout, jestli se odvolat a trvat na ústním projednání nebo jestli si nechat spis poslat.
Zatím se mi nejlépe jeví možnost se odvolat s tím, že chci při ústním jednání zpochybnit skutečnosti uvedené v příkazu. U ústního jednání (po dvou až třech omluvách z termínu) bych zpochybnil materiální znak přestupku s pomocí fyzikálního rozboru rozdílu brzdné dráhy při 50/53 km/h a fotodokumentace ukazující minimální provoz v daný čas. S tím mě patrně pošlou někam, požádám o nahlédnutí do spisu, pořídím kopii a požádám o čas k prostudování spisu.
Zní to jako plán? Co by zkušenější doporučovali?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:zamítnutí ústního projednání
« Odpověď #1 kdy: 30 Ledna 2023, 13:52:15 »

A je řízení vedeno proti řidiči nebo proti provozovateli?
IP zaznamenána

Ondar

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:zamítnutí ústního projednání
« Odpověď #2 kdy: 30 Ledna 2023, 14:37:04 »

Proti provozovateli.
IP zaznamenána

spark

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:zamítnutí ústního projednání
« Odpověď #3 kdy: 30 Ledna 2023, 16:17:57 »

U spravniho deliktu provozovatele se resi materialni aspekt nezajisteni vozidla proti prestupku, ne samotny prestupek. Pozor na to.
IP zaznamenána

Ondar

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:zamítnutí ústního projednání
« Odpověď #4 kdy: 31 Ledna 2023, 11:11:08 »

Ano rozumím. Vedla mě k té úvaze poslední věta v druhém odstavci (citace je z příkazu).
Zamýšlím to spíše jako argument pro odvolání proti zamítnutí ústního jednání. Malinko doufám, že by je třeba už představa mojí fyzické přítomnosti na úřadě mohla odradit od dalšího řízení a mohlo by se to zapomenout někde v šuplíku :D
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:zamítnutí ústního projednání
« Odpověď #5 kdy: 31 Ledna 2023, 21:31:17 »

U spravniho deliktu provozovatele se resi materialni aspekt nezajisteni vozidla proti prestupku, ne samotny prestupek. Pozor na to.

I v případě deliktu provozovatele je přeci take potřeba prokázat,že se přestupek stal nebo nestal.
IP zaznamenána

Ondar

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:zamítnutí ústního projednání
« Odpověď #6 kdy: 03 Února 2023, 13:13:11 »

Jde mi hlavně o to, abych se trváním na ústním projednání nedostal vlastní chybou do problémů.
Moje erudice ve správním právu je malá, takže to není na nějaké velké diskuze s úřednicí. Předložím nějaké argumenty, po chvíli diskuze ofotím spis a zvolím taktický ústup.


IP zaznamenána