30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Benešov - aktuální  (Přečteno 2056 krát)

Paulie455

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Benešov - aktuální
« kdy: 24 Ledna 2023, 14:30:43 »

Ahoj,

před pár dny někdo s mým autem trochu přidal plyn do kopce, aby ho vyjel, a už mám v datovce výzvu na odpustek :). Docela mě překvapilo, jak jsou svižní.
Rád bych se optal, zda máte někdo poslední zkušenosti s Benešovem? Stále platí, že se zaměřují jen na ty, kteří se nebrání?

Rád bych si také ujasnil pro jistotu, jak je to s lhůtami.

- Čas přestupku: 18. 1. 2023
- doručení výzvy - dnes
- Částka 600 Kč splatná 30 dní od doručení - tedy poslední možný termín připsání peněz na účtu je pátek 24. 2. 2023?
- Možnost nabonzování dle zákona 60 dní od spáchání. Tedy nejpozději do pátku 17. 3. 2023?

Dle vzoru číkuse bych volil jednoduchou zprávu přes mail, že nikoho nenapráším ve lhůtě 30 dní. Následně ve lhůtě 60 dní od spáchání nabonzuji řidiče. Nemám možnost nějaké druhé spolupracující osoby (nechtěl by někdo?), takže napráším sám sebe (provozovatel je právnická osoba).

Podle všeho, by to mohlo stačit. Raději se ale ujišťuji s těmi termíny.

Předem díky!
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 320
    • Zobrazit profil
Re:Benešov - aktuální
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2023, 16:14:26 »

Zkusil jsem "dvojkombinaci" - zaslat platbu a udat řidiče. Platbu posílala třetí osoba, aby se nedala spojit se mnou. To vše na konci lhůty. Přesupek v září a od té doby (zatím) klid.

Ve Vašem případě bych zkusil trojkombinaci: na začátku poslat dopis „nezaplatím, neudám, jste hovada a vůbec!" a na konci lhůty udat sám sebe. No a někdy mezitím někoho poprosit o zaplacení.

Účel je následující - dostat úřad do patové situace. Dopis neudám, nezaplatím může způsobit předčasné odložení a překlopení na SPRDEL, pak je potřeba ve lhůtě udat řídiče - SPRDEL je nezákonný a na řidiče nemůžou -> WIN.

Pokud se úřad už neozve, těsně před prekluzí požádat o vrácení omylem zaslané platby (žádá ten, kdo zaplatil - „nyní při kontrole jsem zjistil, že jsem omylem zaslal platbu na váš účet <identifikace platby>. Žádám o její vrácení.“) a zároveň poslat opatření proti nečinnosti (posíláte vy jako udaný řidič - „přiznal jsem se a očekávám spravedlivé potrestání a ono nic! Jak se pak mám naučit jezdit opatrně!“). Platbu by měli vrátit a zahájit s ridičem před prekluzí už nestihnou -> WIN. A pokud se ozvou před prekluzí s udáním řidičem, tak argumentovat tím, že „kamarád to za mne zatáhl, co ještě chcete“. Potenciál pro zajímavé kočkování, ale při nevhodném vývoji za cenu odpustku.

Důležité je uschovat potvrzení z pošty o odeslání dopisu úřadu (udání řidiče).
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Benešov - aktuální
« Odpověď #2 kdy: 25 Ledna 2023, 11:51:28 »

Myslel jsem, že obvyklá taktika je zaplatit těsně po termínu v tomto případě 25.2., protože úřad si pak musí přesně zjistit den doručení. Fikce doručení by totiž mohla nastat až 28.1. a tak by mohl řídič klidně zaplatit i toho 25.2. Pokud se tedy platba nevrátí (úřad si to neověřil), tak můžete požádat o vrácení i po prekluzi a úřad už na nikoho nemůže. Už mi to jednou vyšlo a platil jsem normálně z účtu provozovatele jeho jménem. Po roce mi to vrátili jen bylo potřeba mít DS nebo ověřený podpis, když jsem jim napsal mail, tak to zamítli.

Navrhovaná taktika s platbou omylem už tu byla kdysi navrhována a mám pocit, že to neprošlo. Nejsem si jistý jestli tam náhodou není termín dokdy je možné tu reklamaci uplatnit.

IP zaznamenána

the_raven

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Benešov - aktuální
« Odpověď #3 kdy: 01 Února 2023, 20:02:34 »

Zdravím,
S Benešovem mám zatím 2 novodobé zkušenosti.
1) přestupek 4.1.2022, udán Helmut, nic se dál nestalo, promlčeno
2) přestupek 3.5.2022, udán Helmut, zatím se nic dál taky nestalo. Čekám na výročí, ale též tuším lenost ouřadů.

Přibylo jim mnoho radarů a řekl bych, že nestíhají.
IP zaznamenána

RJD

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Benešov - aktuální
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2023, 21:16:29 »

Zdravím, přidávám aktuální Benešov - Vranov (nechtěl jsem zakládat nové téma). Zrovna z tohoto radaru v polích u hřbitova, se kterým byla posunuta i značka obce, se mi chce  :x

Začátek července 2023 - vozidlo pirátilo 60+km/h, do pár dní pozdrav provozovateli v datovce, doručeno fikcí
60 dní od přestupku nahlášen spolupracující řidič(ka), zpráva archivována.

Kdyby náhodou se úřad vzchopil k reakci, budu rád za případnou konzultaci.
Totiž údajný spolupracující řidič(ka) se nechal(a) slyšet, že případnou prohru mi dá pěkně sežrat a příště ať si to řeší provozovatel hezky sám ;D
IP zaznamenána