30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zastavené řízení za rychlost - proč?  (Přečteno 1422 krát)

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Zastavené řízení za rychlost - proč?
« kdy: 15 Ledna 2023, 19:31:23 »

Poradí mi někdo z jakého důvodu toto řízení zastavili? Odůvodnění ze mě dělá akorát viníka, nevidím tam nikde důvod k zastavení ač nestěžuju si
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zastavené řízení za rychlost - proč?
« Odpověď #1 kdy: 15 Ledna 2023, 19:45:19 »

Protože § 86(1)(h) PřesZ: promlčeno.

Pro jistotu: Kdy bylo správní řízení zahájeno? Byl vydán nějaký příkaz nebo rozhodnutí o vině? Pokud ano, kdy?

Podejte odvolání. Rozhodnutí je nepřezkoumatelné, neboť z odůvodnění neplyne, z jakého důvodu bylo správní řízení zastaveno (o [speed] km/h nemluvě). Vyhrané to máte tak jako tak, tak alespoň přidejte úředním parazitům práci, ať mají méně času škodit slušným lidem.

A klidně bych přidal stížnost a námitku podjatosti na Neřádovou a dále infožádost o platy a info kdy a kde Neřádová získala ten rádoby-titul.
IP zaznamenána

hartom

  • Příspěvků: 112
    • Zobrazit profil
Re:Zastavené řízení za rychlost - proč?
« Odpověď #2 kdy: 15 Ledna 2023, 19:55:21 »

Aha, to mě nenapadlo že by bylo tak brzo. 1.7.2021 mi byla doručena výzva a samotné překročení se stalo 10.6. s tím že jsem nahlásil skutečného řidiče který co vím byl nekontaktní a tudíž 29.11.2021 byl vydán příkaz na který jsem poslal odpor. Od té doby nepřišla ani čárka až do této chvíle. To je tam jen rok lhůta?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zastavené řízení za rychlost - proč?
« Odpověď #3 kdy: 15 Ledna 2023, 20:07:30 »

Doručením příkazu bylo zahájeno správní řízení. Pokud od té doby nebylo vydáno rozhodnutí o vině, je promlčeno k výročí doručení příkazu.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Zastavené řízení za rychlost - proč?
« Odpověď #4 kdy: 16 Ledna 2023, 20:37:57 »

číkus - doručeno?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zastavené řízení za rychlost - proč?
« Odpověď #5 kdy: 16 Ledna 2023, 20:40:05 »

asmodeus> Vydáno. Promlčecí lhůta se přerušuje (rozuměj restartuje) vydáním rozhodnutí o vině.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Zastavené řízení za rychlost - proč?
« Odpověď #6 kdy: 16 Ledna 2023, 20:52:36 »

číkus - teď jsem zmaten - tam se právě uvádí doručením
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Zastavené řízení za rychlost - proč?
« Odpověď #7 kdy: 16 Ledna 2023, 20:58:15 »

Tak si to přečtěte ještě jednou. :-)

Poprvé bylo přerušeno doručením příkazu, podruhé by mohlo být přerušeno vydáním rozhodnutí. K tomu "podruhé" ale pravděpodobně v tomto případě nedošlo.

Teda... když to čtu znova: Zajímavým výkladem by mohlo být to, že je-li prvním úkonem vydání příkazu, přerušuje se v tomto správním řízení nikoli vydáním rozhodnutí, nýbrž jeho doručením. Ale obávám se, že takový výklad by u soudu neobstál.
IP zaznamenána