30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Příkaz bez projednání, místo rychlosti přejetí plné čáry  (Přečteno 1444 krát)

desp

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
po půl roce dorazil rovnou Příkaz, bez jakéhokoli projednání, kde jsem uznám viným, vyměřena pokuta (bez nutnosti hradit náklady řízení ;-).
Přílohou je anonymizovaný dokument.

Stručně: zastaven, nepoučen, neměli zaplý radar, resp. stáli v odbočce v křoví bez možnosti měřit, a vše tak stojí jen na oznámení přestupku a posouzení SO v rámci důkazního řízení. Záznam z kamery nemají.

Chápu, že mohu podat Odpor, nahlédnout do spisu (naštěstí to není daleko), výžádat si ústní jednání, případně si zkusit předvolat policisty jako svědky, ale nikdy jsem takovu situaci neřešil (rovnou Příkaz), a tak se ptám, má smysl se v tom rýpat a čím argumentovat, aby SO řízení zastavil?
Řešíme přejetí plné čáry...  a předpokládám, že polisté na své upřímné výpovědi budou trvat.

Děkuji za vaše zhodnocení situace a případné návrhy.
IP zaznamenána

TomRider

  • Příspěvků: 151
  • Jsem pirát silnic a můj revír je dálnice :-)
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz bez projednání, místo rychlosti přejetí plné čáry
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2023, 22:42:23 »

Proti příkazu podejte odpor, příkaz se zruší a bude následovat ústní jednání.

Se spisem nevím,jak a kdy tam pro něho jít, to musí poradit někdo zkušenější. Já vše řeším přes advokáta a pomalu se učím :-)

IP zaznamenána
Co mají společného úředník a žába?
Celý den jen sedí, čumí a vymýšlí nesmysly.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz bez projednání, místo rychlosti přejetí plné čáry
« Odpověď #2 kdy: 10 Ledna 2023, 07:54:16 »

Tradiční dotaz... svůj audiozáznam z místa nemáte?

Jde o naprostou klasiku, úředník v ruce nic nemá, jen úřední záznam, proto to prostě zkusí, protože může... Tak vydá příkaz, zkopíruje fráze, že z důkazů není pochyb, a většina řidičů zaplatí a o to jde. Pokud podáte odpor, tak sázíte 1000 Kč navíc. Pak bych nechal iniciativu na úřadu, na nahlížení do spisu bude času dost, protože bez výpovědi policistů  nebo přiznání se v principu dál dostat nemůže. Ta riskovaná tisícovka podle mě za naučení se novým věcem stojí, policistům se do výpovědi po roce zrovna dvakrát chtít nebude, při daném skutku se nabízí spousta prostoru pro rozpory při vymyšlených svědectvích a načasování také působí dojmem, že úředník jen před koncem roku potřeboval před nadřízeným čárku.
IP zaznamenána

desp

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz bez projednání, místo rychlosti přejetí plné čáry
« Odpověď #3 kdy: 10 Ledna 2023, 09:00:57 »

Bohužel, audio záznam nemám.  :-\
(jistě, poučení pro další interakci s PČR nebo SO)

To, že budu případně o tisícovku lehčí a o zkušenost bohatší, tomu rozumím.

Spíše mi jde o to, jakým svědctvím nebo čím pak rozporovat ten údajný přestupek. Byl jsem sám. :(
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz bez projednání, místo rychlosti přejetí plné čáry
« Odpověď #4 kdy: 10 Ledna 2023, 09:42:17 »

V principu svědectví proti svědectví, čistě teoreticky by slovo policistů nemělo mít větší váhu, realita je na 99 % jinde. Budete klást otázky jednomu svědkovi, ihned poté druhému, půjde o to, aby byli co nejméně věrohodní. Proč stáli schovaní, proč Vás původně zastavili, co mohli vidět, co jste na místě řešili, proč vytáhli tak nepravděpodobný přestupek, proč to nedoložili videozáznamem, kde jste začal předjíždět, jestli to místo mohli vidět, jakou asi rychlostí, kde jste se zařadil, jestli byla plná čára po celou dobu, jestli jste zrychloval, jaká (barvy, značky) auta jste předjížděl, zda tato zrychlovala a jak rychle jela, jaké byly jejich SPZ, zda jsou na neexistujícím videu, proč nebyli kontaktováni jako svědci, počasí, stav značení,... Policistů ego nikdy nedovolí odpovědět "nepamatuji se", ale vždy si něco vymyslí a předem se ti dva nikdy nedohodnou tak, aby se jejich výpovědi nerozcházaly.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz bez projednání, místo rychlosti přejetí plné čáry
« Odpověď #5 kdy: 10 Ledna 2023, 11:13:10 »

Nemohlo se jednat o objíždění?
IP zaznamenána

desp

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz bez projednání, místo rychlosti přejetí plné čáry
« Odpověď #6 kdy: 10 Ledna 2023, 16:55:08 »

V principu svědectví proti svědectví, čistě teoreticky by slovo policistů nemělo mít větší váhu, realita je na 99 % jinde.
.....
Děkuji za tipy! V rámci zvyšování své kompetence vést správní řízení si podaným Odporem zajistím učební lekci, a uvidím, co se povede.  8)
Budu vás tu ve vlákně informovat o průběhu.

Pokud by měl ještě někdo z členů fóra nějaký podnětný návrh, určitě ho prosím připište.
Díky!
IP zaznamenána

firstik

  • Příspěvků: 44
  • !:)
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz bez projednání, místo rychlosti přejetí plné čáry
« Odpověď #7 kdy: 10 Ledna 2023, 23:02:11 »

trval bych na výslechu obou, a nachystat si, po jejich "přirozeném" vypovězení děje, pár otázek, typu jaké bylo počasí, proč nebyla čelní kamera vozu zapnutá a není záznam součástí spisu, zda byl s nimi ještě někdo ve vozidle atd... Dále doporučuji zjistit, zda to místo, kde stáli není úrovnově níž, popř. okolnostní podmínky výhledu z daného místa atd. a jak vůbec mohli přejětí plné čáry vidět (předpokládám, že jste jel po jejich směru), když přes vaše vozidlo ji neviděli, jelikož jim zakrylo výhled a nebylo za nimi atd...

Já nedávno, po roce, vyhrál projetí na červenou i s kamerovým záznamem, kdy tři (věděl jsem jen o 2, třetí se objevil až poté v rámci spisu, že byl v autě a nevystoupil) policajti vypovídali pokaždé něco jiného, ale trvalo to, musel to vrátit SO2...
IP zaznamenána