30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Smrtelná nehoda na pracovišti  (Přečteno 4923 krát)

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #15 kdy: 21 Června 2023, 17:40:46 »

Rozhodnuto, podmínka 36 měsíců. Ti kteří byli přímými účastníky nehody a mohli jí zabránit, nemají žádný postih. Logiku nenalézám, ale tento případ je v podobném duchu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097429889-cerne-ovce/223452801080615/
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #16 kdy: 21 Června 2023, 20:24:00 »

Od nehody po rozsudek za cca půl roku? Uniká mi něco? Nebo šlo o nějakou "dohodu"? Šlo by naznačit časovou osu, případně sdílet rozsudek. Bude odvolání?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #17 kdy: 22 Června 2023, 08:59:53 »

Dopis neni rozsudek... asi tam byl nejaky navrh obhajoby a soud se vyjadril viz prispevek vyse...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #18 kdy: 22 Června 2023, 17:39:03 »

Dopis neni rozsudek... asi tam byl nejaky navrh obhajoby a soud se vyjadril viz prispevek vyse...
Omlouvám se, ale nejsem přímý účastník, takže z odsouzeného občas něco vypáčím, je z toho dost zdrcený. Je to rozsudek, běží "nějaká" měsíční lhůta na "doručení?" O odvolání moc neuvažuje, má obavu ze zhoršení. Po odvolání by se věc řešila v Brně. Původně zástupce chtěl 5 let podmínku a zákaz činnosti. Podmínka je dost špatná, protože se těžko vybírá práce, která je na firmě absolutně bez rizika a kterou by odsouzený mohl vykonávat. Jít jinam je taky problém, protože výpis rejstříku trestů. Pokud se k nějakým dokumentům dostanu, tak je sem postnu.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #19 kdy: 24 Června 2023, 08:28:30 »

Jeho odvolání nemůže nic zhoršit. To by měl od advokáta vědět.  ???
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #20 kdy: 24 Června 2023, 11:08:12 »

Já tedy nejsem advokát, ale rád se dovzdělám. Já jsem měl za to, že pouze v přestupkových správních řízeních platí, že odvolání nemůže trest zhoršit (leda by se jednalo o nějakou rekvalifikaci skutku). V trestním toto ale neplatí, ne?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #21 kdy: 24 Června 2023, 12:00:00 »

pro rozhodnutí odvolacího soudu platí zákaz reformationis in peius (§ 259 odst. 4 tr. ř.), tzn. zákaz rozhodnutí k horšímu

Tato okolnost však podle názoru Nejvyššího soudu nápravě zjištěných vad v podstatě nijak nebrání. Za změnu rozhodnutí v neprospěch obviněného podle citovaného ustanovení je nutno považovat každou změnu v kterémkoli výroku, pokud zhoršuje situaci obviněného a přímo se ho dotýká. Změna k horšímu se může projevit ve skutkových zjištěních, v právní kvalifikaci, v druhu a výměře trestu, v druhu a formě ochranného opatření, atp..

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Reformatio_in_peius

Edit: Nevím jestli úřad může převzít názor NS k trestnímu a v případě nových skutkových zjištěních změnit i v případě správního trestání.
« Poslední změna: 24 Června 2023, 12:03:11 od Hugo »
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 349
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #22 kdy: 24 Června 2023, 12:02:31 »

zkopírováno odněkud z webu

> Byl jsem odsouzen k trestu odnětí svobody a zvažuji, jestli podám odvolání. Může odvolací soud rozhodnout na základě mého odvolání tak, že se můj trest ještě zvýší?

Ne, protože na základě odvolání obžalovaného nemůže odvolací soud změnit napadený rozsudek v neprospěch obžalovaného. V neprospěch obžalovaného může být rozsudek změněn na základě odvolání státního zástupce, které bylo podáno v neprospěch obžalovaného.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 918
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #23 kdy: 24 Června 2023, 12:08:52 »

Určitě bych zkusil názor jiného advokáta, zejména pokud zůstal ten, kterého platí další strana řízení.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Smrtelná nehoda na pracovišti
« Odpověď #24 kdy: 24 Června 2023, 12:24:04 »

No, jestli se ten dotyčný nechal zastupovat stranou, která měla jiné zájmy, než on, tak se tady asi namáháme zbytečně ...
IP zaznamenána