30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 0.22, 0.21 promile  (Přečteno 6610 krát)

Hhorven

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
0.22, 0.21 promile
« kdy: 05 Ledna 2023, 08:49:44 »

Dobrý den,

obracím se na vás ohledně situace, která se mi před pár dny stala.
Byla jsem zastavena policejní hlídkou v rámci běžné silniční kontroly, byla jsem vyzvána k podrobení se dechové zkoušce, souhlasila jsem. Na otázku, zda jsem před jízdou pozila alkohol jsem odpověděla ne. Nadýchala jsem 0.22 promile, po pěti minutách 0.21 promile. Na otázku zda jsem nepozila alkohol ani včera už jsem zpanikařila, netušila jsem, že existuje nějaká tolerance 0.24 a vlastně jsem ani neměla představu, zda ty hodnoty, co jsem nadýchala jsou vysoké, či malé, nikdy jsem se o to nezajímala. Nicméně jsem hlídce sdělila, že od půlnoci jsem žádný alkohol nepozila a za volant jsem kolem 12:00 usedala s pocitem, že na sobě nepocituji žádné známky alkoholu. Sepsali se mnou protokol, podepsala jsem hodnoty, které byly na přístroji a do vyjádření jsem za sebe nenapsala nic. Bylo mi sděleno, že pokud nesouhlasím, mohu jet na odběr krve. Řidičák mi odebrán nebyl, ale bylo mi řečeno, že nyní za volant usednout nesmím, ať řídí někdo jiný, řídil tedy manžel, taktéž jsem hlídce řekla, že manžel je 100% střízlivý a pokud bych na sobě pociťovala byť nějaké malé ovlivnění alkoholem, řídil by on hned od začátku.
Nicméně mi hlídka sdělila, že hodnoty jsou nízké a mám naprosto čistý rejstřík, nikdy jsem nedostala ani pokutu za parkování nebo rychlost, ale že musí situaci předat na místní úřad a že se mi někdo ozve ohledně nějakého vyrozumění, ale vzhledem k tomu, že byly hodnoty nízké se nemusím obávat.
Posléze jsem zjistila, že mi hrozí pokuta a zákaz řízení.
Obracím se tedy na vás s otázkou, mohu se nějak bránit? Popřípadě jak mám postupovat? Mám počkat než mi něco přijde? Taktéž mi policie řekla, že je i možnost, že se mi nikdo neozve a takzvaně se to smete, tak nevím, abych se zase zbytečně nepřipomínala. A pokud mi dojde nějaké předvolání, může mě někdo zastoupit i písemně? Nebo to lze jen osobně?
Děkuji
S pozdravem
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:0.22, 0.21 promile
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2023, 09:13:08 »

Čekat. Nepropadat panice. Ve volném čase si zde projít podobné případy. Hodnoty jsou neprůkazné a zní to, že jste na sebe ani nic použitelného nenapráskala, takže by nemělo být na základě čeho vás buzerovat uznat vinnou z přestupku. Sledovat schránu v místě trvalého bydliště (pokud nemáte zvolenou doručovací adresu) a kdyby se tam přeci jen něco zjevilo, tak to nahrát očištěné o osobní údaje sem. Lze to pak případně řešit vše písemně.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Hhorven

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:0.22, 0.21 promile
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2023, 09:15:50 »

Jo díky, za útěchu, už jsem si zde něco načetla, neměla jsem do teď s policií žádnou zkušenost, tak teď už bych byla moudřejší.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 245
    • Zobrazit profil
Re:0.22, 0.21 promile
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2023, 11:19:27 »

Tradiční dotaz... Předpokládám, že nemáte jakýkoli audio/video záznam, že? Jste si jistá, co jste podepsala, tedy hlavně, že tam nebylo, že jste byla vyzvána a odmítla odběr krve?
IP zaznamenána

Hhorven

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:0.22, 0.21 promile
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2023, 11:26:21 »

K odběru krve mi jen řekli, že mám nárok na odběr krve, pokud nesouhlasím s naměřenými hodnotami a že v případě pozitivního výsledku zaplatím náklady. Ne, bohužel, nemám žádný záznam.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:0.22, 0.21 promile
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2023, 13:51:38 »

Nicméně jsem hlídce sdělila, že od půlnoci jsem žádný alkohol nepozila
A sdělila jste jim, že před půlnocí jste nějaký alkohol požila?
IP zaznamenána

Hhorven

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:0.22, 0.21 promile
« Odpověď #6 kdy: 07 Ledna 2023, 14:29:56 »

Ano, že jsem měla nějakou sklenku vína.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:0.22, 0.21 promile
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2023, 14:51:54 »

Budiž to samozřejmě ponaučení pro příště, ale stejně se musím zeptat. Když jste jim to říkala, co jste si myslela? Něco jste tím sledovala, nebo to byla jen taková nezávazná konverzace co kdy kdo měl k večeři a čím to zapíjel? Nebo jste čekala, že oni řeknou, že když před půlnocí, tak je to v pořádku a můžete jet, nic se.nikam psát nebude?

Já totiž nerozumím tomu, proč si tolik lidí povídá s policajtama o tom, co kdy jedli a pili...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:0.22, 0.21 promile
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2023, 14:54:06 »

Tak ono "před půlnocí" může být i "deset dnů před půlnocí", ale obávám se, že v úředním záznamu bude něco jiného.
IP zaznamenána