30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího  (Přečteno 2049 krát)

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« kdy: 03 Ledna 2023, 14:58:59 »

Dobrý den.

Po dodání Výzvy k uhrazení určené částky - soubor 1 - (jednalo se o parkování bez zaplacení parkovného) od referentky jsem reagoval udáním řidiče - soubory 2a, 2b (provozovatel=já, udaný řidič=já).
Sekretářka po mně neustále chce doplnit č.j. nebo spisovou značku oné výzvy, byť jsem to udání řidiče koncipoval jako odpověď na jejich výzvu, kde se korektně oba tyto údaje přepsaly.

Chci poprosit o odpověď na následující dotazy:
1.) podle toho jak jsem reagoval - (soubory 2a, 2b) - mají jednoznačně určeno, na jakou výzvu jsem reagoval?*
2.) dějí se případy, že při udání řidiče=provozovatel se vede sprdel? Pokud ano, je už nějaký judikát, že takto mohou úřady činit?

Veškerá korespondence je přes DS.

*) zásadně s přestupkovými úřady reaguji (vyjma odvolání) bez hlavičky formou textové zprávy - všechny další důležité údaje jsou v doručence.
Podle mého názoru to takto stačí, a pokud si skutečně nespárují tu mojí prvotní odpověď a zahájí sprdel, tak to v odvolání chci hrát na jediný odvolací důvod - měli řidiče a nezahájili s ním řízení.

Důležité jsou přílohy 1, 2a, 2b, zbytek snad víc na pobavení či spíše údiv.
Ještě mám připravenou poslední reakci - soubor 8.. - posílali byste to ještě nebo už takto stačilo?

Musím říct, že jsem se s podobným debilismem nikde ještě nesetkal (že by si to takto nespárovali).

Edit: možná to spíše patří to Potřebuji poradit - doručování. Prosím případně admina o přesun do adekvátní sekce. Děkuji.
« Poslední změna: 04 Ledna 2023, 11:14:32 od akit »
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #1 kdy: 05 Ledna 2023, 00:04:53 »

Stalo se mi uplne to same. Urednice mi stale tvrdila, ze to co je na moji dorucence nevidi a ze nevi k cemu si to priradit. Nakonec se uz neozvala a pripad se promlcel.
Zajimalo by me jak to v tom jejich systemu funguje...
IP zaznamenána

Voldemort

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #2 kdy: 05 Ledna 2023, 00:22:18 »

Vychozi format dorucenky na strane SO je skutecne zjednoduseny, ale i tak by mela byt informace v ds. V zasade take zalezi jakou pouzivaji spisovou sluzbu, neni to totiz tak ze by pristupovali primo do ds na webu.

Uz mi to docvaklo, jestli je to vyzva k uhrade castky z vetsiho mesta, tak odesilaji hromadne pres software. Zkontrolujte si jestli c.j. v hlavicce vyzvy skutecne presne souhlasi s c.j. v detailu dorucenky (to je totiz generovano automaticky systemem pri odeslani a je unikatni pro kazdou jednotlivou datovou zpravu odeslanou ze systemu - mnohdy se lisi treba jen v jedne nebo dvou cislicich). Stezejni je to, co je uvedene primo v hlavicce samotne vyzvy a to chteji. 
« Poslední změna: 05 Ledna 2023, 01:51:54 od Voldemort »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #3 kdy: 05 Ledna 2023, 01:50:19 »

Metadata v obálce jsou součástí datové zprávy. To je názor z nějakého metodického pokynu, který jsem před lety dostal do ruky, ale nebyl podložen odkazem na právní předpis. Zkoušel jsem si ho dohledat, protože jsem řešil něco podobného a nedohledal jsem nic, co bych ouřadovi omlátil o hlavu.

Pokud byste někdo našel ustanovení zákona nebo podzákonného předpisu, ze kterého by to zřetelně vyplývalo, budu rád za nasměrování.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #4 kdy: 05 Ledna 2023, 06:41:30 »

...Uz mi to docvaklo, jestli je to vyzva k uhrade castky z vetsiho mesta, tak odesilaji hromadne pres software. Zkontrolujte si jestli c.j. v hlavicce vyzvy skutecne presne souhlasi s c.j. v detailu dorucenky... Stezejni je to, co je uvedene primo v hlavicce samotne vyzvy a to chteji.
Ve výzvě mají:
Č.j.: MUXx/123456/2022
SPISOVÁ ZN: MUXx/V-312/78900/2022/VV/Refe.


V mé reakci je v doručence:
Vaše čís. jednací: MUXx/123456/2022 (čili nemlich)
Vaše spisová zn.: MUXx/78900/2022/02


Je to menší město. Softwarem to na 90% generovaná výzva není.
IP zaznamenána

Voldemort

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #5 kdy: 05 Ledna 2023, 15:13:47 »

V tom případě těžko říct. Bude zaležet na tom jestli se skutečně ta informace propisuje stejně i na opačné straně. V případě že ne, tak Vaše podaní nesplňuje § 37 odst. 2 správního řádu a podle toho s ním po výzvě k doplnění mohou naložit.

Toto jsem našel na stránkách k datovým schránkám:

V dolní části okna je zobrazena informace, zda posíláte bezplatnou datovou zprávu nebo placenou Poštovní datovou zprávu (alespoň jeden z dvojice odesílatel příjemce není OVM).

Jestliže máte smluvní vztah s Českou poštou na posílání Poštovních zpráv, můžete adresátovi zaškrtnutím políčka Předplatit adresátovi odpovědní zprávu zaplatit poplatek za odeslání odpovědi na právě sestavovanou datovou zprávu (tj. Vy zaplatíte za svou zprávu i za zprávu odpovědní). V tom případě musí být vyplněné pole Naše čís. jednací v sekci Čísla jednací a spisové značky v obálce datové zprávy – slouží ke spárování Vaší a odpovědní zprávy.


Bude tedy otázkou jak se v tomto případě datové schránky chovají a zda se v případě bezplatné datové zprávy informace propisuje při odpovědi na zprávu.
« Poslední změna: 05 Ledna 2023, 15:35:33 od Voldemort »
IP zaznamenána

oemd

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #6 kdy: 05 Ledna 2023, 15:37:45 »

To by potom funkce "odpovědět" v DS trochu ztracela smysl....
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #7 kdy: 05 Ledna 2023, 16:17:24 »

Podle mého názoru není podstatné, co se orgánů kde ne/zobrazuje, ale jestli ze zákona vyplývá, že metadata zprávy jsou součástí podání a SO k němu musí přihlížet.
IP zaznamenána

Voldemort

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #8 kdy: 05 Ledna 2023, 16:38:36 »

Podle mého názoru není podstatné, co se orgánů kde ne/zobrazuje, ale jestli ze zákona vyplývá, že metadata zprávy jsou součástí podání a SO k němu musí přihlížet.
To sohlasim. Je to nepovinny udaj narozdil od prdemetu zpravy. Zkousel jsem projit provadeci vyhlasky i prislusny zakon a zatim jsem na nic nenarazil. Krome par rozporu v tom jak zakon k datovym zpravam pristupuje, nekde bere v potaz datovou zpravu jako celek a nekde hovori o dokumentech zaslanych datovou zpravou. Docela me to tema zacalo zajimat, tak zkusim jeste pohledat.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #9 kdy: 05 Ledna 2023, 17:54:25 »

Klidně to vyzkouším bojem (už jim nic nenapíšu a kdyby zahájili sprdel a vydali rozhodnutí, odvolám se s primárním důvodem, že měli řidiče a přesto rozjeli sprdel, ať nám k tomu pak SO2 /KÚ JčK/ dá svůj právní názor)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Opakované výzvy k doplnění čísla jednacího
« Odpověď #10 kdy: 05 Ledna 2023, 21:28:41 »

Mimochodem mnohokrát jsem napsal jen odpověď na datovou zprávu, kde jsem reagoval ve smyslu "Posílám odpor", "Sděluji řidiče"... apod. Vždy bez čísla jednacího i bez čísla spisu. Jen jako odpověď na datovou zprávu, nechal jsem tam všechny tu značky. Nestalo se.mi nikdy, že by přišla odpověď a žádosti o doplnění č.j.
IP zaznamenána