30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k podání vysvětlení Praha  (Přečteno 1853 krát)

Mýval

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Výzva k podání vysvětlení Praha
« kdy: 02 Ledna 2023, 17:04:41 »

Dobrý večer,

přišla mi moje první výzva, předesílám že s kontaktem s policií nemám zkušenost.

Jestli tomu rozumím dobře, tak si mne pozvali abych se napráskal a zaplatil jim pokutu v rozmezí 1 500 - 2 500 Kč, resp. aby provozovatel = já, udal totožnost řidiče kterému vystaví pokutu.

Má smysl tam chodit a hrát s nimi hru, že si auto půjčujeme v rámci rodiny a přátel, že totožnost řidiče znám, ale nemůžu jí udat abych ho nepoškodil? Akorát je vyprovokuji, a skončí to nepříjemnou situací, resp. se dostanu do bodu níže - dopis od města.

Dále jsem se zde dočetl, že je varianta tam vůbec nechodit a počkat jestli přijde dopis od města: "Výzva provozovateli vozidla k zaplacení určené částky". Může se stát, že potom bude pokuta vyšší než 1 500 - 2 500 Kč?

Čemu nerozumím:
- proč nebyl lísteček za oknem, ale kontaktovali mne poštou?
- proč si mne zvou na podání vysvětlení a nepošlou rovnou výzvu provozovateli vozidla k zaplacení konkrétní částky, stejně jako například při vyfocení v modré zóně Eltodem, nebo fotkou z radaru?
- proč není v dopisu přiložená fotografie vozidla stojícího v zákazu vjezdu, na soukromém pozemku?
- může městská policie pokutovat vjezd na soukromý pozemek? https://mapy.cz/letecka?pano=1&source=stre&id=5182296&pid=73418567&newest=1&yaw=2.581&fov=1.337&pitch=0.098&x=14.3973921&y=50.0739387&z=20
* ještě koukám do katastru a vlastnické právo je: HLAVNÍ MĚSTO PRAHA, Mariánské náměstí 2/2, Staré Město, 11000 Praha 1, takže zde asi může?
- jak bude probíhat jednání? Poučí mne jaká výše pokuty mne hrozí a od toho se bude odvíjet další kroky?
- je možnost "domluvení se" a pokutě nižší, nebo je těch 1 500 - 2 500 Kč definitivních?

Celé mi to připadá přitažené za vlasy, kvůli tak banálnímu přestupku tolik úsilí, hrození předvedením... Hned vedle je policejní stanice, asi je to už sejří, navíc na pozemku patřícímu městu. V zásadě jsem ochoten jim zaplatit (ikdyž je to dost) a mít pokoj, ale vytáčí mne způsob.

Díky moc,

Mýval
« Poslední změna: 02 Ledna 2023, 17:12:32 od Mýval »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení Praha
« Odpověď #1 kdy: 02 Ledna 2023, 17:26:59 »

Výzvu s odpustkem provozovateli vám nemohli poslat, protože za takový přestupek lze trestat pouze řidiče, nikoli provozovatele, takže jejich postup je asi procesně OK. Nicméně by mělo v takovém případě provozovateli stačit využít svého práva nevypovídat.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení Praha
« Odpověď #2 kdy: 02 Ledna 2023, 23:26:31 »

Městská policie může vyzývat k dostavení se za účelem podání vysvětlení?
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení Praha
« Odpověď #3 kdy: 02 Ledna 2023, 23:35:07 »

Městská policie může vyzývat k dostavení se za účelem podání vysvětlení?

Inu co by nemohla vyzývat. A Vy zase můžete v klidu zívat.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení Praha
« Odpověď #4 kdy: 02 Ledna 2023, 23:40:10 »

nemělo by tam být poučení ?
nebo to až na místě, před podáním vysvětlení ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení Praha
« Odpověď #5 kdy: 02 Ledna 2023, 23:46:03 »

Ignorovat je nejlepší řešení.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení Praha
« Odpověď #6 kdy: 02 Ledna 2023, 23:51:07 »

Mimochodem, oni nemohou zákaz vjezdu sprdelizovat? Měl jsem za to, že jsem u Číkuse viděl případ(y), kdy to SO lámal přes koleno... něco jako "když je tam zakázáno vjet, tak je tam zakázáno stát a stání sprdelkovat můžeme!" ?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

murdoc

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k podání vysvětlení Praha
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2023, 10:27:28 »

jaký to má vývoj, resp. jak to dopadlo? přišlo mi od nich téměř to samé :(
IP zaznamenána