30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta nepojízdnému vozidlu  (Přečteno 7040 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Pokuta nepojízdnému vozidlu
« kdy: 16 Prosince 2022, 16:26:18 »

Ahoj, v datovce na mě čeká výzva, celkem tuším k čemu, příběh byl asi takový:

1. přišel jsem ke svému nabouranému vozidlu, a to tak že je nepojízdné, za stěračem lísteček s číslem, na druhé straně viník omlouvá se, že odjel ale hrozně moc někam musel (trochu divná logika, někoho naboural, svojí schůzku nezrušil, zato mojí ano, když jsem na ni neměl čím odjet)
2. kvůli značné škodě + majitel mého vozidla leasingovka, volám PČR
3. viník, který měl čas až večer, si překvapivě rychle udělal čas na PČR hned a obratem se na místo nehody dostavil; k mému překvapení dostává od PČR pokutu 200 Kč za zavinění nehody (místo 2500 - 5000 za § 125c / 1i) 4.), ale nekomentoval jsem to
4. policii jsem odmítl sdělit řidiče mého vozidla při zaparkování, protože po přechozí zkušenosti s podobnou událostí jsem věděl co chystají, to je značně nasralo, a řekli, že vozidlo oznámí úřadu
5. podle mého mi na 99% poslali odpustek na:
Zastavení a stání § 25 (3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.

3 metry na průjezd tam zůstaly. Oni budou tvrdit, že jsem tam stál, což je přestupek. Já můžu tvrdit, že jsem jen zastavil a tím se ničeho nedopustil. Je to cesta k rychlému konci?

Nebo je nějaká cesta jiná cesta jak to rychle a s minimálním úsilím ukončit jako win? Helmut? Čtu tady na fóru, že lidem spíš už nefunguje. Nějak moc nemám náladu na dlouhé dopisování s úřadem.

PS: abych předešel spekulacím, moje vozidlo stálo normálně při obrubníku v řadě ostatních aut, nejednalo se o osamocené auto zahozené uprostřed hlavní silnice. Legálně na tom sídlišti prakticky parkovat nejde vzhledem k poměru legálních parkovacích míst a bytových jednotek
« Poslední změna: 16 Prosince 2022, 16:33:59 od am6 »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #1 kdy: 17 Prosince 2022, 16:11:17 »

Pokud vím, tak jste jel, do protivky viděl vozidlo, tomu jste uhýbal tím, že jste "ZASTAVIL VOZIDLO" na krajnici, kde vás projíždějící vozidlo následně nabouralo. To, že vás uvnitř řidič neviděl a nechal vám lístek je holt smůla..
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #2 kdy: 17 Prosince 2022, 16:57:37 »

Narazil jste na slušného řidiče, který sice odjel, ale nechal férově lístek.
To že by dostal ujetí od nehody, nebo co je ten paragraf (nechce se mi to hledat) vám osobně ničemu nepomůže a je to i trošku mimo ducha v kterém se nese toto fórum (dát co nejméně státu na pokutách).

Já bych tvrdil, že jste jen zastavil. Ale odjet už jste nemohl, protože po vyložení nákladu jste se vrátil k nabořenému autu.
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2022, 22:51:09 »

Mám v sobě pár piv, ale:
Sprdel lze aplikovat, jestliže automatizovaný prostředek, nebo zastavení a stání bla bla ... to všichni známe. Ale je tam podmínka - nemělo za následek nehodu, což splňujete dokonale.

Co jít tímhle směrem?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #4 kdy: 18 Prosince 2022, 04:24:30 »

To spojení slov "porušení pravidel má za následek dopravní nehodu" by se dalo vykládat možná tak, že jde o vozidlo viníka dopravní nehody. Řidiči to může být jedno, když je neznámý, akorát aby se to nedozvěděla pojišťovna, počkal bych s takovou argumentací, až bude pojišťovnou uzavřena pojistná událost, aby to neskončilo malusem.
« Poslední změna: 18 Prosince 2022, 11:39:53 od alo.is »
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2022, 19:28:51 »

Narazil jste na slušného řidiče, který sice odjel, ale nechal férově lístek.
Těžko říct, byl tam svědek a navíc nehoda byla i na kameře, takže přiznat se "musel".

Ad jeho pokuta ano souhlasím, nechtěl jsem jeho situaci zhoršovat proto jsem to na místě nekomentoval, jen se podivuji nad tím jak to policie vyhodnotila v jeho případě, v mém případě totiž někam asi dvacet minut volali a radili se na čem mě udělat, protože klasicky počítali s tím že se s nima budu bavit.

Argument s následkem nehody ke sprdeli mě nenapadl, to je zajímavý nápad 🙂 I když se mi vůbec nechce tak asi zkusím poprvé Helmuta a toto si nechám v záloze když to překlopí na sprdel.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #6 kdy: 04 Ledna 2023, 22:13:37 »

Požádáno o spis datovkou podle spř., zamítnuto, odvoláno + paralelně požádáno podle 106.

Nastaven příkaz na zaplacení určené částky den po lhůtě.

Mám možnost použít deathmuta se schránkou, která nese dlouhodobě jeho příjmení (pošťačka to příjmení bude znát), ve vedlejší ulici, než deathmut zaparkoval, to by mohlo úřadu znít uvěřitelně ne? Mám ho předhodit hned nebo čekat na další šetření přestupku? Dřív obec, kde se stalo, turbomodel neaplikovala, ale už je to pár let kdy jsem o nich slyšel naposled.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #7 kdy: 17 Února 2023, 12:32:17 »

s žádostma o spis si vytřeli prdel, takticky jsem se neodvolával, protože:

odpustek zaplacen den po lhůtě, počítáno kalkulačkou:
https://www.30kmh.cz/calc.html

už několik týdnů ticho po pěšíně, neprodlené vrácení o kterém se píše ve výzvě se nekonalo
Začínám si myslet, že to správní orgán spolknul. Kdy je vhodné požádat o vrácení přeplatku? Abych si to nastavil do kalendáře ať to můžu pustit z hlavy
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #8 kdy: 17 Února 2023, 12:47:02 »

K výročí přestupku, aby už úřední parazit nemohl stihnout zahájit správní řízení s provozovatelem.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2023, 20:27:25 »

Zdravím,
něco podobného mám ve ValMezu. Tak se ptám, jak si mám spočítat výročí? Možná hloupá otázka, ale pokud by někdo zkušenější věnoval minutku na odpověď, byl bych vděčný. Děkuji a přeji pohodový víkend.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #10 kdy: 12 Května 2023, 22:04:51 »

Rok poté, co se to úřad dozvěděl.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #11 kdy: 12 Května 2023, 22:08:00 »

Rok poté, co se přestupek stal.
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 133
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #12 kdy: 13 Května 2023, 19:28:15 »

Děkuji všem za raketovou odpověď  ;D
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 160
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #13 kdy: 14 Května 2023, 00:51:17 »

Aha, tak tady jsem si to zřejmě pomýlil s tou 60-denní lhůtou.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta nepojízdnému vozidlu
« Odpověď #14 kdy: 28 Listopadu 2023, 10:22:40 »

Proběhlo výročí od spáchání. Požádáno o vrácení částky. Nicméně orgán začal tvrdit že doručeno bylo o den později než ukazovala datová schránka v době kdy v ní ještě zpráva byla. Bohužel jsem si nestáhnul ZFO soubor (jen pdf přílohu) a datový trezor neplatím, zpráva je tedy už fuč. Jsem teď tak trochu v důkazní nouzi a nevím kde teď získat ten opis doručení.
IP zaznamenána