30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [FIGHT] FRANCIE - překročení rychlosti  (Přečteno 3183 krát)

zorg

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[FIGHT] FRANCIE - překročení rychlosti
« kdy: 15 Prosince 2022, 13:28:35 »

Jak se to má nyní s Francií? Slyšel jsem, že posílají celkem sofistikované NEdoporučené dopisy už v češtině, kde je amorální vyžádání o odpustek ~ 90EUR za +11km/h, který se navíc průběžně s časem vždy několikrát cca. zdvojnásobuje  :x >:(
Co má provozovatel vozidla dělat, pokud má datovou schránku a tudíž mu takový canc ani nebude oficiálně doručen? Jaký je sled událostí, jaké mají termíny stíhání, vymáhání atd., jak se připravit na proces? Jde spoléhat na to, že to auto už nikdy do FRA nepojede a nebo bude postupem času následovat příkaz k přeshraničnímu vymožení?


Dovětek: Francie je země ultimátního zmrdství, oficiální zprávy hovoří o tom, že na pokutách vydělají až MILIARDU EUR ročně (toto je navíc několik let starý údaj)! Radary jsou tam kurevsky umístěné, třeba 20m před značkou konce omezení rychlosti (navíc schované, zezadu), kdy už každý normální člověk, plynule zrychluje. Dojedou na to pak takoví řidiči, kteří jedou celou dobu dobrovolně pohodu předpis a nepirátí.
Cítím tudíž potřebu udělat cokoliv, aby těm šmejdům nepřiteklo už ani euro...
« Poslední změna: 15 Prosince 2022, 14:17:04 od zorg »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:[FIGHT] FRANCIE - překročení rychlosti
« Odpověď #1 kdy: 15 Prosince 2022, 14:05:30 »

No, odpověděl jste si v podstatě sám. Pokud přišel jen obyčejný dopis, tak vlastně vůbec nic nepřišlo. Nemají doručené do okamžiku kdy se sám přiznáte tím, že na ně nějak budete reagovat…
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:[FIGHT] FRANCIE - překročení rychlosti
« Odpověď #2 kdy: 15 Prosince 2022, 14:10:38 »

Plánuje provozovatel do Francie s autem ještě někdy jet? Pokud ne, nechal bych žabožrouty žít si vlastní život a neřešil je.
IP zaznamenána

zorg

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:[FIGHT] FRANCIE - překročení rychlosti
« Odpověď #3 kdy: 15 Prosince 2022, 14:13:06 »

Toto auto už provozovatel do Francie nevyšle. Nicméně buď řidič nebo provozovatel může být kontrolovaný nějakou formou žabožroutské státní zvůle (náhodná silniční prohlídka, letiště apod.), tak si nejsem jistý, co se stane a jak si ty osoby a události spojí. Též netuším dobu, po kterou se budou snažit, a jestli jde odpustek vymoct přeshraničně (jsou tu jen cca. 5 let staré příspěvky, že k tomu zatím asi nedocházelo)...
« Poslední změna: 15 Prosince 2022, 14:16:04 od zorg »
IP zaznamenána

zorg

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:[FIGHT] FRANCIE - překročení rychlosti
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2023, 11:41:14 »

Pokus o doručení nějaké písemnosti provozovateli nastal ještě 19. ledna a 19. června, tentokrát doporučeně. Vzhledem k datovce tedy zatím pokračuje ignore.
Co mám očekávat dál?
« Poslední změna: 23 Června 2023, 11:56:00 od zorg »
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil
Re:[FIGHT] FRANCIE - překročení rychlosti
« Odpověď #5 kdy: 30 Června 2023, 21:39:13 »

Mám "aktivní" případ z loňska (něco málo přes rok od spáchání), asi po měsíci přišel nedoporučený liebesbrief a od tý doby ticho po pěšině. Jediný, co by mě tu asi zajímalo je jak to maj žabožrouti s promlčením. O doporučený doručení se afaik nikdo nepokoušel.
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.