30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Překročená rychlost v obci - služební vozidlo  (Přečteno 5767 krát)

jayne

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Překročená rychlost v obci - služební vozidlo
« kdy: 02 Března 2015, 22:14:42 »

Zdravím,
potřebovala bych poradit ohledně překročení rychlosti v obci (změřeno hlídkou MP 62km). Jde o služební vozidlo. Už jsem sem psala, když mi přišlo první předvolání od Městské policie, ale bohužel se mi povedlo téma nechtěně smazat a nyní mi přišlo předvolání od Městského úřadu, tak ve zkratce znovu: v listopadu jsem měla překročit povolenou rychlost v jedné nejmenované malé obci (sever Moravy), jelikož auto je služební, tak zaměstnavatel naprášil jako řidiče mě (auto mám svěřeno k dlouhodobému užívání a mohu jej využívat i k soukromým účelům). Tento web jsem našla pozdě a stihla jsem si načíst jen něco málo, tak na první výzvu od Městské policie jsem se dostavila na služebnu MP a odmítla jsem podat vysvětlení k tomuto přestupku - fotografie byla značně rozmazaná (alespoň tedy ta, kterou mi strážník ukázal, na místě mě tehdy nezastavili). Nyní mi přišlo nové předvolání k podání vysvětlení od Městského úřadu, vyzvedla jsem si ho dnes (02.03.) - poslední den lhůty a předvolávají mne hned na 05.03.2015. Mám takový pocit, že jsem někde četla, že by měli dodržet lhůtu 5-ti dnů při předvolání k jednání, ale nejsem si tím jistá? Jestli je to pravda, můžu zažádat o nový termín? Můžete mi, prosím, někdo poradit, jak mám postupovat dále? Samozřejmě si hned požádám mailem o kopii spisu dle InfZ (to už jsem si vyzkoušela v případu Brna a Klatov, kde jsem nebyla účastníkem řízení), takže to zvládnu poslat sama. Teď bych potřebovala radu, co přesně mám sdělit Městskému úřadu - a nejlépe písemně, protože to mám hodně daleko a nerada bych zase jela někam šaškovat, pokud to jde vyřídit na dálku. Jelikož mě změřila Městská policie, tak na SPRDEL by to nemělo jít překlopit - jestli jsem si to tady dobře načetla, takže tím pádem by zaměstnavatel měl být z obliga a já bych měla hrát jen sama  za sebe. Předem moc děkuji za rady.
« Poslední změna: 02 Března 2015, 22:17:13 od jayne »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost v obci - služební vozidlo
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2015, 09:05:16 »

Co jsem pochopil, tak se zas jedná o podání vysvětlení, čili se nejedná o správní řízení. Nejlepší řešení je odmítnout podat vysvětlení a to písemně a nikam nejezdit. Možná to doplnit o to, že máš sice svěřeno auto k osobnímu využívání, které ovšem mohou používat všichni ostatní rodinní příslušníci.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost v obci - služební vozidlo
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2015, 11:16:38 »

Jezdit tam nemusí, ale těch 5 dní bych jim omlátil o hlavu.

jayne:
§59 správního řádu:
"Předvolání musí být písemné a doručuje se do vlastních rukou s dostatečným, zpravidla nejméně pětidenním předstihem."

Jestli to nejde překlopit na SPRDEL tak jim pošlete to jak píše plikous.

Jestli je potřeba se tím zabývat a hodí se získat čas tak napište že předvolání nebylo s dostatečným předstihem podle §59 správního řádu a už to nestíháte a chcete jiný termín.
IP zaznamenána

jayne

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost v obci - služební vozidlo
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2015, 18:54:55 »

2M: Tak nějak jsem si to představovala, akorát jsem si těmi 5-ti dny nebyla jistá. Trocha času se hodí vždycky, takže když se nehodlají držet správního řádu, tak toho využiju a požádám o nový termín - na který se potom také nemusím dostavit, že? A poslat jim poštou dopis, že odmítám podat vysvětlení  :). Bude to tak správně? A stačí, když o nový termín požádám mailem a pak to potvrdím dopisem nebo se mám na mail vykašlat a zítra jen doporučeně poslat, že žádám o nový termín vzhledem k tomu, že nedodrželi 5-ti denní předstih uvedený ve správním řádu?
IP zaznamenána

Pohan

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost v obci - služební vozidlo
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2015, 20:47:20 »

Doporučil bych na dopis nereagovat a na jednání se nedostavit. Úřad rozhodne bez Vás a Vy se odvoláte, že nedodrželi 5denní lhůtu a nedali Vám tak možnost se vyjádřit. Pak úřad znovu bude muset stanovit termín ústního jednání a Vy jste získala čas.  :)
« Poslední změna: 03 Března 2015, 20:49:15 od Pohan »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Překročená rychlost v obci - služební vozidlo
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2015, 00:35:35 »

Me v te paragrafove formulaci zarazi to "zejmena peti dnu". Nepokousel se to uz nejaky odvolaci organ priohnout ku potrebe podrizeneho uradu s tim, ze zejmena neznamena, ze to zrovna v tomhle pripade musi byt tech minimalne pet dnu?
IP zaznamenána