30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změna vlastníka-provozovatele vozidla na Ukrajince s vízem  (Přečteno 1809 krát)

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil

Řeším tady takovou zvláštnost - Ukrajinka v ČR, která chce koupit auto. Má dlouhodobé vízum za účelem strpění, má normálně VZP, chodí tady do práce, platí daně, etc. No a koupila si auto od své příbuzné v ČR. Vozidlo má vlastníka - Ukrajinku (prodejce), provozovatele - Ukrajince (ten už neexistuje). K tomuto vozidlu má VTP, ORV, nemá platnou zelenou kartu, ale vozidlo je pojištěno ještě na půl roku na předchozího provozovatele. Na vozidle jsem nechal provést evidenční kontrolu, ta prošla bez závad. Kupující má platnou plnou moc, která ji zplnomocňuje k provádění změn v registru vozidel (s tímhle autem), kterou prodejkyně podepsala a nechala ověřit. Předvyplnil jsem formulář s žádostí o zápis změny vlastníka a provozovatele.

No a teď k tomu převodu - novopečená majitelka se vydala ze zvědavosti na odbor dopravy sama s deskama, které jsem k účelu převodu připravil a tam jí řekli, že na ní nejde auto napsat. Nedovedli jí vysvětlit proč, ale také je možné, že tomu prostě neporozuměla. Než se tam vydám já - je nějaký důvod, proč by občan cizí země s vízem strpění nemohl vlastnit automobil?
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Změna vlastníka-provozovatele vozidla na Ukrajince s vízem
« Odpověď #1 kdy: 12 Prosince 2022, 18:17:17 »

Má tu majitelka alespoň přechodný pobyt? Není to tak dlouho, co jsem takovému člověku auto prodával a problém s přihlášením nebyl.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Změna vlastníka-provozovatele vozidla na Ukrajince s vízem
« Odpověď #2 kdy: 12 Prosince 2022, 20:23:32 »

V každém případě, pokud Vám budou pindat že to jako nejde a pod. klidně řekněte, že jste si to zjišťoval, že to udělat musí a že tedy pokud nechtějí převod provést ať o tom vyhotoví úřední záznam, ve smyslu dne toho a toho se dostavil(a) ten(ta) , předložil(a) tyto dokumenty a převod jsme neprovedli.

Několikrát jsem takto přinutil ouřadu udělat něco co vůbec nemusel, jenže voni vědí kulový a raději vám  do vokýnka řeknou že to nejde, páč vědí, že i když je to lež nikdo jim to zpětně neprokáže, ale pokud je konfrontujete s tím, že by někdy svoje rozhodnutí museli obhájit , raději vám vyhoví.

P.S. nenechte se odradit, jednou mi nechtěli (na sociálce) uznat plnou moc a ani nechtěli o tom že jí odmítají vyhotovit záznam, tak jsem zavolal měšťáky aby celou věc zaznamenali a teprve po jejich domluvě se najednou paní ouřednice uvolila mi plnou moc uznat. A proč jsem tak vyváděl ... no protože zastoupenému by hrozilo nepřiznání podpory, což by pro něho bylo na hranici osobního krachu a pokud se necháte odehnat, ak pak můžete tvrdit co chcete, ale zpětně Vám nic neuznají.
« Poslední změna: 12 Prosince 2022, 20:31:00 od pk202 »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Změna vlastníka-provozovatele vozidla na Ukrajince s vízem
« Odpověď #3 kdy: 13 Prosince 2022, 20:10:14 »

Vízum strpění asi nebude stačit, pravděpodobně je třeba mít povolen pobyt nebo azyl.
https://ekonomickydenik.cz/ministerstvo-dopravy-usnadnuje-ukrajinskym-ridicum-pobyt-v-cr-doklady-nakup-aut-registrace/
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Změna vlastníka-provozovatele vozidla na Ukrajince s vízem
« Odpověď #4 kdy: 13 Prosince 2022, 22:02:08 »

V každém případě, pokud Vám budou pindat že to jako nejde a pod. klidně řekněte, že jste si to zjišťoval, že to udělat musí a že tedy pokud nechtějí převod provést ať o tom vyhotoví úřední záznam, ve smyslu dne toho a toho se dostavil(a) ten(ta) , předložil(a) tyto dokumenty a převod jsme neprovedli.

Několikrát jsem takto přinutil ouřadu udělat něco co vůbec nemusel, jenže voni vědí kulový a raději vám  do vokýnka řeknou že to nejde, páč vědí, že i když je to lež nikdo jim to zpětně neprokáže, ale pokud je konfrontujete s tím, že by někdy svoje rozhodnutí museli obhájit , raději vám vyhoví.

P.S. nenechte se odradit, jednou mi nechtěli (na sociálce) uznat plnou moc a ani nechtěli o tom že jí odmítají vyhotovit záznam, tak jsem zavolal měšťáky aby celou věc zaznamenali a teprve po jejich domluvě se najednou paní ouřednice uvolila mi plnou moc uznat. A proč jsem tak vyváděl ... no protože zastoupenému by hrozilo nepřiznání podpory, což by pro něho bylo na hranici osobního krachu a pokud se necháte odehnat, ak pak můžete tvrdit co chcete, ale zpětně Vám nic neuznají.

To jsem chtěl zkusit. Nemáte po ruce citaci? Žádost o změnu vlastníka v registru se přeci musí řídit, stejně jako všechno, správním řádem. Je to žádost, já jí podávám, je-li zatížena nějakými vadami, tak o tom úřad vyhotoví záznam podle... § 18? Podání činím podle § 37?

Tady jde totiž také o to, že to vozidlo je už koupené a podle § 8 zák. 56/2001 Sb. musí být ta žádost podaná do 10 dní. A to poslední, co tahle dvojka prodejkyně a kupující potřebují je, aby se po ní vozili úředníci s pokutou za to, že auto přihlašují pozdě.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Změna vlastníka-provozovatele vozidla na Ukrajince s vízem
« Odpověď #5 kdy: 14 Prosince 2022, 01:20:19 »

To jsem chtěl zkusit. Nemáte po ruce citaci?
Nevím jakou citaci, k vyhotovení úředního záznamu jsem se nikdy nepropracoval, vždy nakonec ustoupili a udělali co jsem potřeboval.

sociálka - plná moc
občanka - uznání soudního rozhodnutí z DS na flešce místo konverze na papír
potvrzení o bezdlužnosti i když jsem podle systému ještě dlužil (drobný dluh vyrovnán na pokladně těsně před žádostí o vydání rozhodnutí)
atd....

v podstatě mi z toho vychází, že pokud ouřada narazí na nestandardní stav, přepne se do odmítacího módu s vědomím že jeho odmítnutí je nepřezkoumatelné a neprokazatelné. Když si budete stěžovat za 14 dnů tak i když bude pravda na Vaší straně vždycky se z toho nějak vykroutí.
Jediné co s ním může pohnout je když ho budete nutit to hodit na papír.

....podle § 8 zák. 56/2001 Sb. musí být ta žádost podaná do 10 dní. ...

No právě proto - dojít tam co nejdříve a v případě že odmítnou nechat si o tom vyhotovit úřední záznam právě z odkazem na tuto povinost.

P.S. myslím že  v souvislosti s převodem tady někdo radil podat žádost o převod písemně, s tím že písemnou žádost musí písemně vyřídit a tedy i odmítnout - zkuste tady pohledat
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Změna vlastníka-provozovatele vozidla na Ukrajince s vízem
« Odpověď #6 kdy: 14 Prosince 2022, 05:05:36 »

Ta žádost se ale podává vždy písemně, mají na to přece formulář, který je třeba vyplnit. Asi myslíte doručit ten formulář poštou?
IP zaznamenána