30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 0,27 a 0,26  (Přečteno 4387 krát)

Lumpacista

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
0,27 a 0,26
« kdy: 28 Listopadu 2022, 13:44:16 »

Přátelé, kolegové. Poradte prosím co s tím? Podání odporu samozřejmě udělám. Ale jak to shodit? Díky za rady


 Po kontrole dokladů jsem byl dotázán  jestli jsem požil alkoholický nápoj před nebo během jízdy a zda jsem ochoten podrobit se orientační dechové zkoušce. Samozřejmě jsem souhlasil. Display přístroje typu Dräger Alcotest 7510 zobrazil při prvním měření   hodnotu 0,27 ‰. Při druhé zkoušce po 5min zobrazil hodnotu      0,26 ‰.
Když jsem policistům řekl že chci lékařské vyšetření s odběrem vzorku biologického materiálu, cítil jsem neochotu ze strany policistů a několikrát mi bylo zdůrazněno že pouze na vlastní žádost a budu muset uhradit náklady spojené s dopravou a vyšetření samotné. Dále mi policista několikrát zopakoval že tak nízká naměřená hodnota je v podstatě ani není přestupek v rámci bodového systému a nemusím mít žádné obavy z důsledků. Ukázal mi výklad v tištěné podobě, který potvrdil tvrzení policisty. Bohužel až doma jsem zjistil že mi policista ukázal pouze část znění ustanovení § 125c odst. 5 písm. c)
Nevím zda to byl úmysl policisty, nebo jen nebyl řádně seznámen s obsluhou přístroje. Já jako absolutní laik v této oblasti jsem podepsal protokol a vlastní rukou napsal že jsem nepožil alkohol před ani během jízdy.

    K upřesnění nesprávného tvrzení policie o vzdání se práva na provedení lékařského vyšetření s odběrem vzorku biologického materiálu, které mi bylo mylně vymluveno a tato skutečnost bohužel není v můj neprospěch uvedena v protokolu.

Nyní k samotnému měření hladiny alkoholu v dechu dne
 V manuálu Drager_Alcotest_7510  se dočteme na straně 4 odst.1 :
     „Přesně dodržujte návod k použití Každé použití přístroje vyžaduje dokonalé porozumění těmto pokynům a jejich přísné dodržování. Přístroj je určen pouze ke zde uvedenému účelu použití.“
Manuál Drager_Alcotest_7510 str.12
Požadavky na testovanou osobu – Dbejte na to, aby od posledního požití alkoholu uplynulo alespoň 15 minut! Zbytkový alkohol v ústech může nepříznivě ovlivnit výsledek měření. Rušivý vliv mohou mít rovněž aromatické nápoje (např. ovocné džusy), ústní spreje obsahující alkohol, tekuté léky či kapky, nebo říhání a zvracení. I v těchto případech je třeba dodržet čekací dobu 15 minut. Pouhé vypláchnutí úst vodou či nealkoholickým nápojem tuto nutnou přestávku nemůže nahradit!
  Dle pokynu výrobce musí policista krom dotazu na požití alkoholu a léků také vznést dotaz na poživatiny které mohou mít rušivý vliv. Zde je zřejmá možnost rušivého vlivu požití ovocného džusu, který běžně požívám i během jízdy. Policista opomenul tento dotaz vznést!
Dle manuálu je zřejmé že policista první zkouška měla být provedena až 15min po zastavení čímž policista poprvé nedodržel pokyny výrobce.
Manuál Drager_Alcotest_7510 str.16
„V případě pozitivního výsledku se na jeho potvrzení doporučuje provést po 10 až 15 minutách druhé měření.“
Jak je možné že metodika policie je jiná než návod výrobce?
« Poslední změna: 29 Listopadu 2022, 07:39:50 od Lumpacista »
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:0,27 a 0,26
« Odpověď #1 kdy: 28 Listopadu 2022, 14:58:53 »

Tak záleží co máte za doklady v ruce, nebo zda to máte nahrané.

Vše ostatní je jen slovo proti slovu.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:0,27 a 0,26
« Odpověď #2 kdy: 28 Listopadu 2022, 16:46:02 »

Jen bych předchozí upřesnil na "vše ostatní je jen tvrzení ctihodných strážců zákona proti tvrzení ožralého rozvraceče systému".. Hodně štěstí, budete ho potřebovat :-(
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:0,27 a 0,26
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2022, 12:24:28 »

POdstatné je zda Vám byl či nebyl ponechán ŘP.
IP zaznamenána

Lumpacista

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:0,27 a 0,26
« Odpověď #4 kdy: 29 Listopadu 2022, 12:31:14 »

Ano, ŘP byl ponechán.
IP zaznamenána