30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuty za půl roku za stání na zeleni  (Přečteno 1652 krát)

SeaDog

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« kdy: 27 Listopadu 2022, 19:17:36 »

Dobrý den,
mám takový docela velký problém. V květnu tohoto roku jsem se přestěhovala do nového bytu na Praze 10, kde jsou všude zony. Protože jsem studentka, mám trvalé bydliště stále u rodičů, což vedlo k tomu že jsem hledala řešení, jak parkovat mimo zonu. Umíte si představit jakou radost jsem měla, když jsem naproti bytu našla parkoviště bez zon, aspoň to jsem si myslela, protože tam i ted parkuje spoustu aut. A modrá zona tam není.(https://www.google.com/maps/@50.0632475,14.5059837,3a,75y,44.36h,70.02t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5FRzB8mxcn8-BuHFxggpcQ!2e0!7i16384!8i8192 v příloze ještě SS s označením kde parkuju, je to stále jedno a to samé místo, abych na auto viděla z okna)
No a do datové schránky, kterou jsem si založila na poště ve stejnou dobu, jako jsem se stěhovala, mi za celou dobu nepřišla žádná pokuta.
Ale ani tam žádná přijít nemohla, protože bába na poště mi založila datovou schránku na moji živnost a né normální. A teď jsem zjistila, že mi k rodičům chodili celou dobu pokuty za "Zastavení na silniční vegetaci v místě, kde to není povoleno místní úpravou provozu na pozemní komunikaci", o kterých jsem samozřejmě nevěděla (všechny pokuty jsou stejné viz příloha, a není tam nic o zahájení správního řízení, nejstarší je už pravě z května tohoto roku). Těch pokut je opravdu hodně a většině už vyprchala lhůta na zaplacení. Prosím o radu, jak dále postupovat.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2022, 20:19:28 »

jen tak na okraj - to se s rodiči od května nebavíte, že Vám ani nedají vědět, že Vám chodí hromada doporučených dopisů ? -
mohlo se využít sloučení řízení ( částečně i teď může).. A dále určitě kolega Číkus poradí jak je to s tou silniční vegetací .
Zde zatím můžete studovat: do hledání dejte text : silniční vegetace.
IP zaznamenána

SeaDog

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2022, 20:41:22 »

To ne, ale od založení živnosti mi chodili různé podvodné dopisy se složenkami a podobně, a protože jsem od května žila v tom, že mám DS a že pokuty by mi chodili tam, tak jsem rodičům řekla, že všechno co mi tam chodí nemůže být nic důležitého, protože normální věci mi přijdou do datovky, což tak nebylo... Rodiče všechny dopisy pro mě ani tak nevyhazovali a teď, když jsem k nim po dlouhé době přijela, tak jsem dostala velkou hromadu dopisu včetně těchto pokut... a na základě těch pokut jsem právě zjistila, že do DS, co mám zřízenou, mi pokuty chodit nebudou...
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2022, 20:52:07 »

O.K. Vaše rozhodování  -- jen že podvodnící opravdu neposílají doporučené dopisy od Magistrátů :-)
Zjistěte si nějdříve jestli to je komunikační zeleň ( silniční vegetace) nebo ostatní zeleň..
a pročtěte si vyhledané odkazy.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2022, 21:08:37 »

auto máte k živnosti a nebo je ryze soukromé?
IP zaznamenána

SeaDog

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2022, 21:21:32 »

Moje špatné rozhodování a neznalost...
Nevím jak zjistit o jakou zeleň se jedná, mohu poprosit o nějaký návod?
A auto je ryze soukromé

V katastru je pozemek, na kterém jsem parkovala (4482/7) veden jako
Název: památkově chráněné území,
Způsob využití: ostatní komunikace,
Druh pozemku ostatní plocha
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2022, 23:46:47 »

A nic jiného kromě těchto výzev k uhrazení určené částky nepřišlo? Např. oznámení o zahájení správního řízení s provozovatelem, příkaz či předvolání?
Chápu, že těch "pokut" mohou být kvanta, ale je důležité rozlišit, jestli se mezi těmi výzvami k uhrazení určené částky nenachází i něco jiného.

To jestli je to skutečně komunikační vegetace, nebo zeleň, z katastru nevyčtete. Tato informace se nachází v pasportu komunikací, který tuším Praha nemá veřejně přístupný. Asi nejjednodušší způsob zjištění je žádost o informace dle InfZ.

Jinak není třeba obav, žádný "takový docela velký problém" nemáte. To nejhorší co vám hrozí je pokuta, což určitě není příjemné, ale nejsou za to body, ani nic podobného. Hlavní je teď už být ve věci aktivní a ideálně to zde komunikovat.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #7 kdy: 28 Listopadu 2022, 06:29:05 »

Jak bylo doručováno?
Vhozením do schránky, nebo to přebírali rodiče?
IP zaznamenána

SeaDog

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #8 kdy: 28 Listopadu 2022, 09:31:17 »

děkuji za reakce, potřebovala jsem trošku uklidnit  :) samozřejmě to plánuji zde komunikovat dál .

Pokuty jsem všechny otevřela a přečetla, vše je stejný papír jako jsem dávala do úvodního příspěvku liší se jen datumy a výše pokuty.

Takže teď si zkusím poslat tu žádost o informace dle InfZ. Na Prahu 10, je to tak?

Vše bylo vhozené do schránky.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #9 kdy: 28 Listopadu 2022, 10:21:31 »

V úvodním příspěvku není nic o žádné pokutě.
Ostatní dopisy jsou opravdu stejné, tzn jen "určená částka"?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2022, 10:36:11 »

Napište sem zatím všechny datumy kdy bylo parkováno , kdy byl odpustek vystaven a za kolik peněz 
(28.6.2022 - 22.8.2022 - 300CZK)

A pro jistotu zkontrolujte jestli to všude opravdu začíná "Výzva k uhrazení určené částky..."
« Poslední změna: 28 Listopadu 2022, 10:38:09 od pk202 »
IP zaznamenána

SeaDog

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Pokuty za půl roku za stání na zeleni
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2022, 12:22:59 »

Do úvodního příspěvku jsem nahrávala přílohy, ale vidím je jen když jsem přihlášená... tak tady jsou ještě jednou ( https://imgur.com/a/qdBhSB8 )
Až přijdu domů tak zkontroluju a vypíšu
IP zaznamenána