30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Změna trvalého bydliště během řízení, a vydání rozhodnutí na neexistující osobu  (Přečteno 1283 krát)

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil

Zdravím,
před vydáním rozhodnutím jsem změnil trvalé bydliště. Dorazilo mi rozhodnutí, a pak i nějaká další korespondence, která je pořád adresována mě na staré adrese (ne, že by to fyzicky dorazilo na tu starou adresu, ale v tom rozhodnutí se hovoří o mě, jakožto obyvateli původní adresy). Následně jsem prošvihl lhůtu pro odvolání. Resp. tedy neprošvihl, ale poslal odvolání nepodepsané, a reakci na výzvu k doplnění podpisu jsem zde již nezáměrně zapomněl podepsat..

Bylo by možné argumentovat tím, že jsem rozhodnutí, a různé výzvy co mi chodily ignoroval, neboť nebyly adresovány mě, nýbrž nějaké osobě se stejným jménem a datem narození, žijící na mé původní adrese? Já přeci byť se můžu domnívat, že písemnost určená osobě se stejným jménem a datem narození, žijící na mé původní adrese, je ve skutečnostni adresována mě, ale taková doměnka mě přeci neopravňuje za tuto osobu podávat odvolání, či jakkoliv jinak jednat, nebo se pletu? Jak bych takové odvolání měl vůbec formulovat? Měl bych se v něm identifikovat rovněž se špatnou (původní adresou), aby Grutn z Horní Dolní nepodával odvolání za Grutna z Prahy ?

V zásadě mi z toho vychází, že byť je víceméně zřejmé, že stará adresa je jen chyba, tak je to poměrně zásadní pochybení na straně úřadu, a že tedy bych měl být z obliga.. nicméně nic se mi k tomu nepodařilo dohledat, tak jen spekuluji..

Jako další postup by se tedy nabízelo buď vyčkat až na exekuci, a pak s tím začít operovat, a nebo bezpečnější varianta poslat odvolání nyní spolu se žádostí o prominutí zmeškání úkonu, z důvodu zásadního pochybení úřadu, a k tomu připsat něco ve smyslu, že si pořád nejsem vůbec jist, jestli ta korespondence je směřována mě, a že se ozývám jen z předběžné opatrnosti...?
« Poslední změna: 23 Listopadu 2022, 23:51:22 od Grutn »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Myslím, že nejvíc co z toho jde vytřískat, je vydání opravného rozhodnutí. Nenapadá mě, jak to navléct, aby vám někdo sežral, že u písemnosti týkající se vaší věci, s vaším jménem a vaší starou adresou, jste mohl nabýt dojmu, že není pro vás, nebo že ji můžete ignorovat... 
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Přesně tak, krom toho, doručování bylo správné, přebíral jste poštu. Kdyby to přebral táta se stejným jénem, nebo naopak tam jeho datum narození, dejme tomu, ale takto to dle všeho nepovede nikam.
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil

@Swenak - no já poštu nepřebíral. Vše bylo doručeno fikcí do schránky.

@iWarp - To opravné rozhodnutí by asi stačilo, neboť proti němu bych se mohl následně odvolat (jestli jsem to tedy dobře pochopil).
Mě přijde, že je to dost závažné pochybení ze strany úřadu. Bez ohledu na to, co jsem si mohl, dovodit.
Ještě dodávám, že ta změna adresy neproběhla nějak těsně před vydáním rozhodnutí, ale několik měsíců před tím.

Každopádně díky za tip s tím opravným rozhodnutím. Zkusím to a uvidím.
IP zaznamenána