30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vysoké prekročenie maximálky a trest pre cudzincov  (Přečteno 1201 krát)

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Vysoké prekročenie maximálky a trest pre cudzincov
« kdy: 22 Listopadu 2022, 09:36:44 »

Zdravím,

táto téma nesúvisí s žiadnym priestupkom, ktorého by som sa dopustil, ale pri čítaní inej témy, kde kolegovi hrozí odobratie ŘP za prekročenie max. povolenej rýchlosti na diaľnici, ma napadla otázka, aký trest sa môže udeliť vodičom, ktorí majú ŘP vydaný cudzou krajinou, v mojom prípade Slovenskom.

Ak by ma hliadka PČR odmerala, zastavila a tvrdila mi, že som išiel rýchlosťou napr. 200 km/h po diaľnici na úseku, kde je povolená max. 130 km/h, zabaviť by mi ŘP nemohli, ak mám správne informácie. Mohli by mi udeliť zákaz ďalšej jazdy v ČR na istú dobu? Alebo by mi hrozila len samotná pokuta?

Ďakujem.
« Poslední změna: 22 Listopadu 2022, 09:38:25 od Quick »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké prekročenie maximálky a trest pre cudzincov
« Odpověď #1 kdy: 22 Listopadu 2022, 09:46:45 »

Co probehlo v tisku, mohou nasadit boticku, odebrat RZ, pritom uiz minulosti mohli zadat kauci tusim az 50K, nejvyse do vyse pokuty    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p124a
Pravdepodobne se tak i deje 40K https://www.policie.cz/clanek/nocni-akce-zamerena-na-kamiony.aspx


« Poslední změna: 22 Listopadu 2022, 09:50:24 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké prekročenie maximálky a trest pre cudzincov
« Odpověď #2 kdy: 22 Listopadu 2022, 10:12:03 »

Ďakujem za info, takže v podstate by mi hrozila len pokuta, ale obmedziť moje řidičské oprávnění by nijako nemohli.

"...je-li důvodné podezření, že se bude vyhýbat řízení o přestupku nebo že by případné vymáhání uložené pokuty bylo spojeno s nepřiměřenými náklady, popřípadě nebylo vůbec možné."

Taktiež podľa zákona môže byť toto tvrdenie dosť vágne, ale v mojom prípade by nemalo byť žiadne dôvodné podozrenie, keďže v ČR mám už niekoľko rokov prechodný pobyt a pracujem tu. Takže by som predpokladal, že by to PČR mohli posunúť do správního řízení a nepožadovať odo mňa kauciu.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Vysoké prekročenie maximálky a trest pre cudzincov
« Odpověď #3 kdy: 22 Listopadu 2022, 10:12:19 »

Tam je důležité toto: "je-li důvodné podezření, že se bude vyhýbat řízení o přestupku nebo že by případné vymáhání uložené pokuty bylo spojeno s nepřiměřenými náklady, popřípadě nebylo vůbec možné." Jednou se mi stalo, že to chtěli zkusit, prohlásil jsem něco jako, že nemám v úmyslu se vyhýbat správnímu řízení, poštu si přebírám. K tomu, ač cizinec, mám v ČR řádnou doručovací adresu, DS, .... . Tím jejich pokus skončil. To samé bych dělal jako cizinec bez vazby na ČR, který tudy jenom rychle projíždí, samozřejmě to nahrávat. K tomu se i tak chovat, protože dělat nějaké zbytečné komplikace při zastavení, hádky, odmítání čehokoliv, by pak mohlo být asi podkladem pro to jejich gumové důvodné podezření.
IP zaznamenána