30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Stání na modré zóně  (Přečteno 2443 krát)

KastanekCZ

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Stání na modré zóně
« kdy: 19 Listopadu 2022, 13:48:28 »

Zdravím,
přišla mi pokuta za stání na modré zóně. Jsem kurýr a občas při doručení zásilky čekám na zákazníka a nestihnu odjet z místa za méně, než ty 3 povolené minuty na modré zóně.
Dá se tohle nějak vyřešit, aby mi nechodili pravidelně pokuty? Případně co si musím zařídit/koupit atd… (nemám bydliště v Praze)

Moc děkuji za jakoukoli pomoc.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Stání na modré zóně
« Odpověď #1 kdy: 19 Listopadu 2022, 17:57:06 »

Ignorovat .. a když by něco přišlo znovu, tak je velice nepravděpodobné, že by měli důkaz toho, že jste tam stál více než ty 3 minuty .
Museli by mít minimálně 2 fotky z časovým odstupem větší než ty 3 minuty ... Takže pak v takovém případě podat odpor- blanketní.
A nemají kurýrní služby seznam RZ, které jsou pak na whitelistu pro dané město - minimálně pro denní dobu ?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Stání na modré zóně
« Odpověď #2 kdy: 19 Listopadu 2022, 18:51:08 »

Člověka s jedním příspěvkem se raději zeptám... Je to zatím jen výzva k úhradě určené částky provozovateli? Dopisy chodí přímo, tedy auto psané na fyzickou osobu nebo OSVČ? Není v tom zahrnuta nějaká leasingovka nebo zaměstnavatel, který už jen přeposílá zaplacené pokuty?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Stání na modré zóně
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2022, 19:18:14 »

sennheiser > Je pravda, že jsem v posledních měsících malinko vypadl z této zábavy, nicméně - je opravdu ignorace výzvy dobrý nápad ve chvíli, kdy to pak spadne rovnou do sprdele? :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Stání na modré zóně
« Odpověď #4 kdy: 19 Listopadu 2022, 20:00:55 »

johncreek, ja som odignoroval 3 výzvy za státie v modrej zóne z roku 2020 od ÚMČ Praha 3 a nič sa už neudialo. Netvrdím však, že dnes už situácia nemôže byť iná...
IP zaznamenána

KastanekCZ

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Stání na modré zóně
« Odpověď #5 kdy: 20 Listopadu 2022, 15:39:40 »

Zdravím,

Sennheiser -> právě já jezdím autem, které je napsané jen na fyzickou osobu. Každopádně mají pravděpodobně jen jednu fotku, což vlastně nemůžou dokázat, že jsem tam stál déle jak 3 minuty.

ladin -> auto je na FO, v osobním vlastnictví a je to opravdu výzva provozovateli motorového vozidla k uhrazení určené částky.
IP zaznamenána

virtual

  • Příspěvků: 48
    • Zobrazit profil
Re:Stání na modré zóně
« Odpověď #6 kdy: 24 Listopadu 2022, 17:32:08 »

...nestihnu odjet z místa za méně, než ty 3 povolené minuty na modré zóně...
Zeptám se zkušenějších, jsou ty 3 minuty oficiálně legální/povolené? Praha teď posílá výpalné i s jedinou fotkou, resp. dvěma v jedné vteřině. Bod o) §27 (ty 3 minuty) mluví o vyhrazeném parkovišti se značkou IP12 ("Za vyhrazené parkoviště lze považovat pouze takové parkoviště, které je označeno svislou dopravní značkou č. IP 12, vodorovnou dopravní značkou č. V 10e, případně jejich kombinací, nebo svislou dopravní značkou IP 12 vždy povinně doplněnou vodorovnou dopravní značkou č. V 10 f"), modré zóny placeného stání jsou značené IP13C...
Lepší argument mi připadá "zastavit znamená uvést vozidlo do klidu na dobu nezbytně nutnou k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodlenému naložení nebo složení nákladu", tedy že vozidlo nestálo.
IP zaznamenána

mesány

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:Stání na modré zóně
« Odpověď #7 kdy: 15 Března 2023, 11:36:15 »

Modrá zona, nebo placené parkoviště je vyhrazené místo pro někoho. Buď pro rezidenta, nebo pro někoho, kdo má zaplacené parkování. Podle zákona na jakémkoliv vyhrazeném parkovišti je možné zastavit a stát po dobu 3 minut. Takže můžete po tuto dobu zastavit a stát i na vyhrazeném místě pro invalidy.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 653
    • Zobrazit profil
Re:Stání na modré zóně
« Odpověď #8 kdy: 15 Března 2023, 13:27:24 »

Leda prd velebnosti.
Na parkovací místo pro tělesně postižené se tři minuty nevztahují. To je pro TAXI a Zásobování, ale ne pro invalidy.
Pro invalidy platí ustanovení § 67 odst. 8 Na vyhrazeném parkovišti pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním postižením je vozidlům bez tohoto označení zakázáno zastavení a stání.
« Poslední změna: 15 Března 2023, 13:45:48 od Panek »
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Stání na modré zóně
« Odpověď #9 kdy: 15 Března 2023, 14:06:41 »

Zaujímalo by ma, či už niekto pri odfotení, ako stál na modrej zóne bez platenia, uspel pri následnom SŘ argumentom, že tam len na max. 3 minúty zastavil.

Ja som zatiaľ dostal len niekoľko výziev za modrú zónu v Prahe, všetko odignorované a do SŘ to nikdy nedošlo, takže skúsenosť nemám...
IP zaznamenána