30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Nymburk - turbo model  (Přečteno 3628 krát)

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
[LOST] Nymburk - turbo model
« kdy: 25 Října 2022, 11:54:11 »

Řeším teď úsekový radar, který spadá pod Nymburk. Údajný přestupek se stal v červenci, asi po měsíci přišel dopis, který byl ignorován, protože provozovatel má zřízenou DS. Ve druhé polovině září přišel hned příkaz, tentokrát již do DS (nově zřízené pro PFO). Auto je registrováno pro podnikání, takže nejspíš je to v pořádku, ale nešlo by toho využít?

Nelíbí se mi jejich turbo model. Na příkaz se podal odpor, ale téměř vzápětí přišla odpověď:
1) Vyrozumění o pokračování správního řízení po podaném odporu
2) Vyrozumění o provedení důkazů mimo ústní jednání
3) Určení lhůty před vydáním rozhodnutí ve věci k možnosti vyjádřit se k podkladům rozhodnutí

Mám teď týden čas než udělají
Citace: Vyrozumění
provedení důkazů listinami založenými ve spise

Úřad předpokládá automaticky mou vinu
Citace: Vyrozumění
Předpokládá se, že po provedení důkazů mimo ústní jednání bude mít správní orgán shromážděny podklady pro vydání rozhodnutí.

Aby neporušili moje právo na vyjádření se, tak mám dalších 5 pracovních dní na vyjádření se než vydají rozhodnutí. To mi přijde jako nesmysl, já mám přeci právo vyjádřit se písemně, ale když si o dokumenty požádám hned, tak mi je nestihnou ani doručit před vydáním rozhodnutí. Podle poučení mohu požádát o ústní jednání, ale nemám to v plánu. V okolí Nymburka jsem byl na dovolené a z domova to mám přes 200km, takže osobně tam určitě nepojedu.

Mám v plánu požádát o:
1. listiny, kterými chtějí dokázat mou vinu
2. celý spis před vydáním rozhodnutí
3. prodloužení lhůty pro vyjádření

Napadá vás ještě něco?

Proti příkazu se odvolám a zkusil bych to hrát na to, že dostatečně nepátrali po řidiči a dokonce ani nepožádali provozovatele o jeho jméno. Navíc se provozovatel ani neměl jak bránit, protože s těmi moji žádostmi (viz. výše) zřejmě neuspěji. Dá se nějak jinak napadnout ten jejich turbo model?

P.S. Úřednice to po sobě ani nečetla, protože tohle je napsáno v mých právech:
Citace: Vyrozumění
na oznámení rozhodnutí (§ 72 správního řádu) !!!CHYBA: Chybějící uzavírací závorka!!!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Nymburk - turbo model
« Odpověď #1 kdy: 25 Října 2022, 20:58:57 »

Údajný přestupek se stal v červenci, asi po měsíci přišel dopis...
Ve druhé polovině září přišel hned příkaz, tentokrát již do DS (nově zřízené pro PFO). Auto je registrováno pro podnikání, takže nejspíš je to v pořádku, ale nešlo by toho využít?
Dopis byl odpustek (výzva na zaplacení určené částky ?)
DS pro PFO byla aktivována (pozor je různé od zřízena) před vypravením toho odpustkového dopisu ?

Pokud je odpověď na obě otázky ANO , pak je nejspíše vyhráno, Napište jim, že Vám nebyla dána možnost určit řidiče nebo zaplatit určenou částku. A ani se mi nezdá že by dodrželi těch 90 60 dnů.
Na toto asi ani spis není potřeba.
« Poslední změna: 26 Října 2022, 22:01:27 od pk202 »
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Nymburk - turbo model
« Odpověď #2 kdy: 26 Října 2022, 16:04:40 »

Ano, dopis byl odpustek.
Ne, DS byla aktivována až po odpustku.

90 dnů nedodrželi. Přikaz pro provozovatele byl vypraven 77 dní od spáchání přestupku. Já měl za to, že ta lhůta pro hledání řidiče je jen 60 dní.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Nymburk - turbo model
« Odpověď #3 kdy: 26 Října 2022, 22:00:15 »

90-60-90 :) ano spletl jsem se je to 60

Ano, dopis byl odpustek.
Ne, DS byla aktivována až po odpustku.

Tak to je bohužel z hlediska úřadu asi v pořádku.
« Poslední změna: 26 Října 2022, 22:03:58 od pk202 »
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Nymburk - turbo model
« Odpověď #4 kdy: 29 Května 2023, 10:11:22 »

Krajský úřad podržel turbo model i doručování, takže je možné vlákno přesunout mezi prohrané.
IP zaznamenána

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Nymburk - turbo model
« Odpověď #5 kdy: 16 Října 2023, 09:32:16 »

Tohle vypadá na rukopis buzeranta Vostrého z NBK, je tak?
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:[LOST] Nymburk - turbo model
« Odpověď #6 kdy: 17 Října 2023, 17:29:58 »

Z Nymburka mi psala Soňa. Mají tam 3 ženské co "řeší" pravděpodobně jen radary. Na tu práci co dělá ani nepotřebuje titul.
IP zaznamenána