30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řízení před vydáním ŘP  (Přečteno 1993 krát)

coofcookie

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Řízení před vydáním ŘP
« kdy: 05 Října 2022, 15:56:24 »

Zdravím,

v pondělí jsem úspěšně složil zkoušky a požádal o vydání ŘP.
Překvapilo mě, že v registru řidičů již mám řidičské oprávnění (viz. příloha) i přesto, že ŘP ještě nemám.
Pokud bych řídil, bylo by to pouze "zapomenutí ŘP" podle §125c / 1k, nebo řízení bez řidičského oprávnění?

Díky.
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
Re:Řízení před vydáním ŘP
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2022, 16:13:09 »

Už tu o tom vlákno je. Použijte hledat. Pokud si vzpomínám, tak řízení bez oprávnění. Jelikož vydáním ŘP, teprve proběhlo nabytí právní moci.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Řízení před vydáním ŘP
« Odpověď #3 kdy: 06 Října 2022, 10:40:35 »

A dyť je to tam napsané. Doklad není evidován.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Řízení před vydáním ŘP
« Odpověď #4 kdy: 06 Října 2022, 11:01:31 »

cocomoon: Ale on se ptal právě na to oprávnění, které tam už evidované je...
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

cocomoon

  • Příspěvků: 999
    • Zobrazit profil
Re:Řízení před vydáním ŘP
« Odpověď #5 kdy: 06 Října 2022, 12:28:37 »

Ale není vydán existující ŘP. Takže ač má nějaké skupiny, tak furt není vydaný žádný řp, který by si na jeho jméno mohla pčr ověřit v evidenci.
Tak je jasné, že ani nemůže jít o přestupek nemíř řp u sebe, ale o řízení bez řidičského oprávnění.
Beru to tak, že abych mohl jezdit se zapomenutým dokladem, tak nějaký doklad musí někde v evidenci exitovat.
« Poslední změna: 06 Října 2022, 12:31:22 od cocomoon »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Řízení před vydáním ŘP
« Odpověď #6 kdy: 06 Října 2022, 13:58:15 »

Tak on ten diskutovaný zbytkový přestupek spočívá v tom, že při řízení nemá ŘP u sebe. A je už jedno (pro naplnění skutkové podstaty tohoto přestupku), jestli je zapomenutý, sežraný psem, ještě dosud nevydaný, ... Tento přestupek by to tedy v jeho případě byl každopádně, jde jen o to, jestli by se k tomu přidal i ten horší přestupek řízení bez příslušného oprávnění (§ 125c / 1e) 1.).

Oprávnění si pendrek může v registru zkontrolovat i bez vydaného řidičáku. K tomu mu stačí jen nějaká kombinace osobních údajů, typicky jméno, příjmení, datum a místo narození. Stejně tak si tam může zkontrolovat případné zákazy činnosti, které se tam zapisují taky navzdory tomu, že osoba ještě nemá ŘP.

Stěžejní je, jestli v tom registru může vidět i něco, jako datum nabytí PM daného oprávnění (imho ne), resp. jestli mu sepne ta implikace, že když tam není ŘP, tak to oprávnění asi nebude pravomocné (imho typicky taky ne, ale rozhodně bych na to nespoléhal, pořád si toho může všimnou někdo, kdo po něm bude zpracovávat bloky).
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Hugo

  • Příspěvků: 907
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Luky1CZ

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Řízení před vydáním ŘP
« Odpověď #8 kdy: 06 Října 2022, 21:07:03 »

Co se zobrazí, když v tom registru řidičů klikněte na "více informací" v sekci "řidičské oprávnění"?
IP zaznamenána