30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti v obci o 42kmh, ztotožnění na místě, pomoc www.mam12bodu.cz  (Přečteno 3209 krát)

Lachy

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

V obci jsem překročil o 42kmh rychlost. Změřen jsem byl RAMEREM 10C.
Na konci obce mne uniformovaní zastavili, načež jsem podepsal protokol.
Po šesti týdnech mi přišel Příkaz, že mám zaplatit šest tisíc a budu bez papírů na šest měsíců. V tuto chvíli jsem zavolal na www.mam12bodu.cz
První kontakt s člověkem na telefonu byl víceméně nepříjemný. Pán na mne víceméně tlačil a strašil mě negativními následky. Kdybych nepotřeboval nutně papíry mít alespoň do konce roku, tak jej v tuto chvíli pošlu někam.
Po odsouhlasení mi zavolal další člověk, který se mnou vše probral do detailu. Ten už byl slušný a vstřícný. Řekl mi, že mají zkušenost s mojím městem, že se tu už podařilo pár promlčení. Také mi řekl, že fakt, že mi při zastavení policista neukázal fotku naznačuje, že ta fotka nebude v pořádku. Dále zmínil, že prý mají 79% úspěšnost. Dále jsme řešili, že jsem jel jako prase v místě, kde je široký přehledný úsek a kde bylo minimum dopravy, což mi prý může velice pomoci.
Tak jsem souhlasil. Cena služby je 18 000Kč. Prý pokud neuspějí, jistou část ceny mi vrátí. Nu uvidíme.
10.5. - Následující den po odeslání podepsaných dokumentů jsem byl společností informován, že řešení případu přechází na ně. Prý mám zatím bez starostí jezdit a v případě výsledku nebo důležité události mne budou informovat.


Píši to sem hlavně proto, že jsem nikde na netu nenašel vlastně žádnou recenzi na tuto stránku. Rejstříky neukazují na jejich napojení na nechvalně známé služby podobného typu, tak aspoň budou mít ostatní nějakou referenci.
« Poslední změna: 05 Října 2022, 13:43:51 od Lachy »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Nevrátí Vám nic, ve smlouvě mají, že vrátí pokud je mi známo rozdíl mezi zaplacenou sumou a úkony advokáta provedené do té doby. Vsaďte sem že úkony advokáta budou za 17 900 korun :-D
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

Proc nevyuzijete sluzeb spolecnosti s nejakou reputaci, pokud teto po prvnim tel. neverite.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Lachy

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Proc nevyuzijete sluzeb spolecnosti s nejakou reputaci, pokud teto po prvnim tel. neverite.

Skvělá rada nad zlato. Která společnost má u nás lehce dohledatelnou zásobu pozitivních recenzí? Během hodinky, co jsem tomu věnoval, jsem našel spoustu společností, které mají velice negativní recenze, nebo přinejmenším nějakou kontroverzi za sebou. Dal jsem si tedy záležet, abych si vybral společnost, která nemá dle veřejně dostupných informací s těmito společnostmi a lidmi za ně odpovědnými nic společného.
Přijde mi, že jsem udělal "dost". Jenom proto, že je vrátný osel, ještě nebudu soudit celou firmu.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil

Po pravdě, jsem zvědav, jak to bude probíhat a jak to dopadne.
IP zaznamenána

Lachy

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Tak mám finální verdikt.
Cca měsíc zpátky se mi ozval právník s tím, že už se čeká jen na poslední rozhodnutí (odpusťte, nepamatuji si přesné termity) a budu čistý.
Tak jsem byl spokojený. Jenže týden na to právník volá s tím, že rozhodnutí přišlo... a nedopadlo to :-D
Tak jsem odezvdal papíry, zaplatil pokutu a zeptal se právníka, kolik mi budou vracet. Na to jsem dostal odpověď, že ještě existují kroky, které můžou podniknout, které ale nemají odkladný účinek.
Od té doby jsem od nich neslyšel.

Každopádně účel splnili - dostal jsem dostatečný odklad, abych se dokázal připravit na nějakou tu dobu bez papírů.
IP zaznamenána

Lachy

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Tak mám nejnovější update se zajímavými informacemi - zavolal mi pan právník, vysvětlil tedy že už mi nic nepomůže a řekl mi přesné datum, kdy si mohu žádat o prominutí druhé poloviny trestu.

To zajímavější ale zaznělo k organizaci jako takové.

Podle všeho lidi stojící za stránkou www.mam12bodu.cz najímají nějakou pojišťovnu (V telefonu to znělo jako "Dáčija"), která následně najímá právníky pro zastupování v konkrétních případech.
Vyúčtování prý dostanu koncem ledna.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil

Pan Linhart a Biel z Kolína děkují a posílají klíčenku.  8)
od roku 2014 působí jako předseda neziskové organizace zabývající se poradenskou činností v oblasti dopravy.
https://www.ods.cz/region.stredocesky/profil/14583-jakub-biel

A ta pojištovna je jejich družstvo, které se jmenuje W&D Williams a Divis vz. pojišťovna, ale právní forma je družstvo.
« Poslední změna: 13 Prosince 2023, 13:28:47 od Panek »
IP zaznamenána

Lachy

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Nejspíš poslední update, ale velice, velice pozitivní.
Ozval se mi pán, se kterým jsem komunikoval svůj případ na začátku a oznámil mi, že vyúčtované náklady pokrývají skoro celý můj poplatek, ale protože se ten můj případ nepovedlo vyhrát, tak dostanu zásadní slevu a vrátí mi celých osm tisíc.
To mi přijde jako v dnešní době bezkonkurenční přístup.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil

Je jestli to chápu správně, nalákali Vás na úspěšnost 79%, prohráli Vám to, přišel jste o papíry, zaplatil 6k pokutu, zaplatil 18k za službu a teď jásáte nad vrácením 8k?

To je ironie, nebo ne?

Pořád nemáte papíry a jste -16k.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

A to mu je ještě nevrátili. Mně to tedy pomalu přijde jako pokus o reklamu, kdy dle pouze udělali pár úkonů, dokonce ani nemají vlastní lidi, co to řeší (pokud to vůbec řeší "odborník"). Díky tom, že konali, tak to tak nějak náhodně trvalo nějaký čas a to je vlastně pro takazetel výhra a ukázka, že mu aktivně pomohli a něco zařídili. 
IP zaznamenána

Lachy

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Jsem maximálně spokojený, protože se v těhle věcech nevyznám a v tom roce před odebráním papírů jsem se mohl maximálně připravit a tím minimalizovat následky na sebe a svou rodinu.
Peníze mi přišly začátkem února.

Teď jsem sem chtěl ještě napsat, že mi pan právník ještě bezplatně sepsal žádost o prominutí zbytku trestu, která už pozitivně dopadla.
Upřímně ale nechápu, proč by to měla být ironie. Přestupku jsem se dopustil a vše dopadlo víceméně skvěle. Sám nemám čas tyhle věci řešit, takže bych o papíry přišel mnohem dřív, v době, kdy by mi to brutálně nabouralo život.

Jestli to je reklama? No jasně, pokud si tohle bude číst někdo, kdo bude ve stejné situaci jako já - tedy že nedokáže lehce najít reálnou zpětnou vazbu na nabízené služby a na to, jak to vše probíhá a dopadá, tak doufám, že mu můj příspěvek pomůže.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil

A je vám jasné, že ten "odklad", který vám pomohl a koupil jste si ho (snad!) jen za 10 tis, by vám zařídili i lidé tady a zdarma...?
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil

...Přestupku jsem se dopustil a vše dopadlo víceméně skvěle...

Myslím, že potíž je právě v definici slova "skvěle". Pro většinu lidí "skvěle" neznamená -16k a rok bez papírů. Ale tak když jste se přestupku dopustil, tak je fajn, že se k tomu stavíte jako chlap, spravedlnosti byl učiněno zadost.
IP zaznamenána

Lachy

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Jasné mi to vůbec není, doteď jsem netušil, že mezi námi chodi takoví dobrodinci, kteří by mě byli ochotni bezplatně zastupovat a je mi tím pádem líto, že jsem tohle fórum neprošel pořádně a nezjistil na někoho takového kontakt.


Není to rok, ale tři měsíce, ale chápu Vaši pointu.
IP zaznamenána