30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení  (Přečteno 10337 krát)

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil

Vážení pánové,

záhy poté, co jsem se začal hlouběji zabývat dopravněpřestupkovou agendou, jsem pocítil potřebu uceleně vidět na jednom místě, jaké jsou mé možnosti vedení řízení vůči správním orgánům. Různě bývaly a i zde jsou vzory nejčastějších typických podání, ale dosud jsem nikde nenarazil na jejich kompletní (resp. s ambicí konvergence ke kompletnosti, které asi nelze objektivně dosáhnout) výčet, nejlépe i mírně kvalifikovaný/komentovaný výčet. Před lety jsem si takový seznam založil sám a postupnou precisací dospěl do stádia, že se odvažuji s ním jít na trh.

Jedná se o seznam 93 druhů co možná nejpřesněji pojmenovaných podání + některá podání se dále větví na konkrétní aplikace (typicky infožádosti), která lze použít ve správním řízení, a to of fáse před zahájením řízení až po úroveň správní žaloby k soudu, kde začíná poněkud odlišné dějství. Ke každému podání je uveden § jeho legislativní opory, byť to někdy bývá jen slovem zmínka, u většiny je i nějaká vysvětlující nebo doplňující poznámka typu kdo podává, komu podává, proč, za jakých okolností apod.

Než abych materiál rovnou zveřejnil, budu rád pokud se na něj zkušení a znalí podívají a kriticky zhodnotí:
- zda vůbec něco podobného zde publikovat
- možná doplnění po obsahové stránce
- případné nepřesnosti (neměly by se vyskytovat v množství větším než malém)
- úpravu po formální stránce (nynější seznam vypadá tak, aby byl srozumitelný a vyhoval MNĚ)

Ocením jakoukoli zpětnou vazbu. Domnívám se, že finální výstup by mohl být užitečným mnoha návštěvníkům tohoto fóra a možná i širšímu okruhu interesovaných.

Bude-li zájem, navrhuji téma dočasně přesunout do neveřejné sekce, než by byl seznam ostré verse 1.0 případně zveřejněn mezi vzory podání. Eventuálně zašlu zájemcům na vyžádání. Pokud zájem nebude nebo zpětná vazba bude negativní, seznam zveřejňovat nebudu a téma smažu.
« Poslední změna: 29 Září 2022, 06:54:27 od fu »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2022, 06:59:30 »

Premisteni asi nic nemeni a kuchyne se mi nezda vhodna, navic na materialech neni nic neverejneho.

Proste to oznacte za pracovni verzi a dejte odkaz, tedy jsem zvedav v jake forme budete distribuovat 93 druhu podani, aby se v tom nezkuseny vyznal, tak pripadne mi zaslete link do SZ.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2022, 10:48:53 »

Téma přijde zajímavé. Ale přesouvání do kuchyně kvůli tomu považuji za nadbytečné. Pokud máte zájem se o podklady podělit, navrhuji je nasdilet nějakou formou, která umožňuje připomínkování s označením, že jde o koncept. Například Google Dokumenty umožňují zveřejnit písemnosti tak, že ostatní do nich mohou vnášet přímo online komentáře a návrhy na úpravy a to i bez nutnosti být přihlášen.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #3 kdy: 29 Září 2022, 11:37:02 »

Zkuste sem dát ze dva či tři příklady, jak byste si to představoval. Problém vidím v tom, že na každý osvědčený postup dříve či později udělají paraziti kontrapostup a nebo patch. Pokud by to dílo mělo tu hodnotu, pak by asi nemělo být normálně přístupné, právě kvůli parazitům…
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2022, 21:04:01 »

@VikrorN z popisu mi nepřijde, že by se tu mělo odhalovat něco, na co by ze strany SO mohl být aplikován patch. Očekávám vzory podání připravené pro standardní situace. Nebo se mýlím?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2022, 22:55:13 »

jakubb: to já právě taky nevím. Proto by to chtělo nějaký příklady. Vzory nějčastěji používaných podání (s případnými variantami) by mohly být přínosem…
Na druhou stranu pokud by ve vzorech měly být i určité strategické postupy, to už by mohlo být potenciálně nežádoucí, pokud by k tomu měli volně přístup i úředníci. Nevím…
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #6 kdy: 11 Října 2022, 10:24:59 »

Zkusil jsem panu joekilla napsat mail. Část vzorů bych rád viděl ve FSM, tak uvidíme, zda něco vymyslíme.
IP zaznamenána

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #7 kdy: 29 Října 2022, 17:27:02 »

Omlouvám se všem za delší odmlku.

Jsem v kontaktu s panem IZS, kterému jsem dnes celý materiál poslal. Domluvíme se, zda a kam to vhodně umístit. Níže uvádím 5 příkladů (bez úprav zkopírováno), jak manuál vypadá, aby bylo o něco zřejmější, o čem mluvíme.

6.   Návrh na provedení důkazu (listinou, svědeckou výpovědí, ohledáním, znaleckým posudkem; § 51 a násl.)
23.   Podnět k prohlášení nicotnosti Rozhodnutí/Usnesení u nadřízeného orgánu (§ 77, § 178)
38.   Stížnost proti nevhodnému chování úředních osob/proti postupu správního orgánu (§ 175) vč. žádosti o vyrozumění o výsledku šetření a opatřeních přijatých k nápravě (§ 175 odst. 6)
67.   Žádost o opravu zřejmých nesprávností v písemném vyhotovení rozhodnutí (§ 70)
85.   Žádost účastníka o uznání úkonů (podání je úkon) učiněných ve prospěch účastníka jinou osobou než zástupcem za úkony učiněné zástupcem (tj. podmíněna existencí zástupce; § 34 odst. 4)


Je to celkem 94 takovýchto bodů + 16 podbodů. Některé body se liší jen drobně, ale to byl v zásadě záměr vše důsledně oddělit a postihnout tak drobné nuance. Za vzory podání bych to nevydával, manuál neobsahuje přímo informace, JAK dané podání napsat, to by už byla právní skripta, ale spíš CO všechno lze podat (a zároveň alespoň v minimální míře prakticky použitelně ve věcech našeho zájmu). U většiny bodů je akorát komentář na 1-2 max. 3 řádky.
IP zaznamenána

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #8 kdy: 10 Listopadu 2022, 01:42:50 »

Update zpráva od pana IZS - má moc práce, podívá se na to jakmile to půjde.
IP zaznamenána

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #9 kdy: 19 Června 2023, 14:56:42 »

Pan IZS se už neozval, tak sem materiál vkládám, jak je. Nechci jej výrazně šířit jménem tohoto fóra, pokud by v něm měly být chyby a nepřesnosti, takže soubor je zaheslován. Kdo bude mít zájem, pošlu mu heslo do zprávy.

EDIT: Prosím zájemce o heslo, pište mi zprávu, nepište příspěvek sem do tématu. Viz níže upozornění pana fu a navíc já dostanu vždy notifikaci o Vaší zprávě mailem narozdíl od toho, když sem vložíte příspěvek.
« Poslední změna: 23 Června 2023, 11:49:22 od joekilla »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #10 kdy: 20 Června 2023, 18:02:16 »

Dobrý den, pošlete mi prosím heslo do zprávy. Děkuji
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #11 kdy: 20 Června 2023, 20:39:51 »

Dobrý den, prosím také o heslo do SZ. Děkuji.
IP zaznamenána

Forseti

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #12 kdy: 20 Června 2023, 22:58:36 »

Mohu poprosit také o heslo?
Děkuji
IP zaznamenána

anipenny

  • Příspěvků: 122
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #13 kdy: 21 Června 2023, 15:16:17 »

Dobrý den, mohu také požádat o heslo?
Děkuji a přeji pohodový den.
IP zaznamenána

Quick

  • Příspěvků: 161
    • Zobrazit profil
Re:Manuál veškerých druhů podání ve správním řízení
« Odpověď #14 kdy: 21 Června 2023, 15:26:10 »

Mohol by som tiež dostať heslo do SZ?

Ďakujem.
IP zaznamenána