30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: radar Kuřim -  (Přečteno 3975 krát)

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
radar Kuřim -
« kdy: 26 Září 2022, 07:58:54 »

Zdravím. dne 20.9.2022 jsem projel přes "kradar" v Kuřimi. Obratem za 2 dny (22.9.2022) přišla na provozovatele (babička) výzva o odpustek za 800,-Kč, a formulář aby babička nabonzovala řidiče. V příloze je anonymizovaná výzva. Žádná fotka pouze ve zkratce v čase XX vozidlo YY projelo 67kmh po odečtu 64kmh. Prvotní postup je mi celkem jasný, nechci platit, podám blanketní odpor. Ale jde mi o datum, abych něco neprošvihnul. Ve výzvě se píše uhraďte do 30 dnů, nebo vyplňte protokol s řidičem...
Jinak babička nevlastní ŘP, a řidič byl v době spáchání vnuk.
Budu rád za rady jak postupovat....
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2022, 10:49:09 »

lépe anonymizujte - fixa je průhledná..
V dané fázi , že žádný odpor nedává ... tohle je pouze Výzva na bonz řidiče...
Pokud nejedou turbo, tak když budete ignorovat, tak by měli ještě znovu obeslat řidiče. provozovatele
Odpor by se dával až po zahájení správního řízení

Nyní asi varianta udání kontaktního Helmuta..


« Poslední změna: 26 Září 2022, 15:19:14 od sennheiser »
IP zaznamenána

coupe20vt

  • Příspěvků: 44
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #2 kdy: 26 Září 2022, 14:05:08 »

a mám tedy na přiložený formulář prásknout sebe řidiče, nebo počkat na další dopis?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #3 kdy: 26 Září 2022, 14:30:37 »

Většina správních orgánů aplikuje turbo model, tedy je potřeba se ve lhůtě udat. Udat řidiče musí provozovatel (musí to být jeho podání). Může tak učinit buďto do 30 dnů od doručení výzvy k uhrazení určené částky, nebo 60 dnů od okamžiku, kdy bylo spáchání přestupku správnímu orgánu oznámeno. Tuto informaci ovšem nemáte a proto lze předpokládat, že správní orgán se dozvěděl o přestupku hned v den jeho spáchání.

Spácháno bylo 20.9.2022 a tedy správní orgán musí vyšetřovat řidiče nejméně do 20.11.2022. Před 20.11., ideálně někdy kolem 15.11., by měl úřad obdržet udání řidiče. To podání by mělo být podepsáno provozovatelkou a doručit ho můžete třeba na podatelně úřadu, nebo doporučeným dopisem.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #4 kdy: 27 Září 2022, 13:17:18 »

Kuřim dělá celkem chyby a věci řeší celkem obratem, takže doporučuji udělat jim v tom trochu zmatek. Například, aby babička poslala napřed dopis, že ani STB ji nedonutila donášet a že neví co po ní chtějí, že jim nikoho udávat nebude. A ani si nepamatuje kdo vlastně řídil, tak ať nechaj starou bábu na pokoji. Je jistá šance, že úřad odloží předčasně. Pak honem udat řidiče ve lhůtě 60 dní od přestupku, jak bylo naznačeno a je z toho WIN (při neprošvihnutí lhůt a kočkování do odvolání).
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #5 kdy: 27 Září 2022, 14:38:46 »

Jen bych doplnil — podívejte se, zda-li ta výzva je vůbec podepsaná a orazítkovaná. Poslední dobou mám zkušenost, že Kuřim posílá nepodepsané a neorazítkované výzvy a rozhodnutí!
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #6 kdy: 16 Listopadu 2022, 11:48:35 »

Jen takové OT ohledně účelnosti tohoto radaru. AKtualizace počtu přestupků a pokut.

od 1.9.2021 do 31.1.2022 zjištěno 26700 přestupků
Odpustky vystaveny v celkové výši 17.200.000,-Kč

od 1.1.2022 do 31.10.2022 zjištěno 16896 přestupků
Odpustky vystaveny v celkové výši 12.650.000,-Kč

ovšem nejzajímavější je informace, že rychlost o méně než 20km/h překročilo 16274 řidičů z 16896
v části výjezdu z  obce, kde je z jedné strany pole a z druhé strany garáže. S tím, že je tam i stavební úprava na zpomalení.
Tak jestli tohle není čistě ekonomický důvod tak pak už nevím co jiného.
Asi by to chtělo nějaké hromadné stížnosti na kraj ohledně neúčelnosti a žádat odinstalaci.

« Poslední změna: 16 Listopadu 2022, 11:50:29 od sennheiser »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #7 kdy: 16 Listopadu 2022, 12:08:25 »

Jaka neucelnost? Ucel to plni na vybornou..
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #8 kdy: 20 Listopadu 2022, 17:06:31 »

To Sennheiser: to už je podruhé, co jste mně vyfoukl zveřejnění o pár dnů :) Ale žádost byla pod obstrukční úhradou, tak se vydání informací muselo tři měsíce vytloukat. Takže s křížkem po funuse ještě doplním. Statistika je půlroční, za leden až červen 2022, pro oba radary v Kuřimi. Ten Pod Vinohrady je v rámci inkasa bezvýznamný.
Příjem byl 8,4M ( za loňský půlrok to bylo 18,4M, takže pěkný sešup), přestupků bylo zaznamenáno 11400, na základě výzvy bylo uhrazeno 11000. Na otázky ohledně výdajů bylo sděleno, že nákladovost na provoz radarového mýta byla 1M, komplet hrubé mzdy úředníků (asi 4ks) co dělají agendu 1,64M a mzdy měšťáků (4ks) 0,94M. Není podchyceno všechno, takže nákladovost bude určitě přes 4M.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #9 kdy: 20 Listopadu 2022, 17:40:07 »

No nevím, ale já žádal mimo jiné  tyto informace:
Kolik řidičů překročilo maximální povolenou rychlost v Kuřimi-ulici Zámecká do 60km/h v období 1.1.2022 - 31.10.2022
Jaká celková  výše pokut byla udělena za překročení rychlosti a počet překročení max.povolené rychlosti v Kuřimi - ulice Zámecká v období 1.1.2022 - 31.10.2022

A na to mi přišly ty výše uvedené odpovědi, ze kterých nijak nevyplývá, že je to pro jiný časový úsek a ani že je to za všechny radary v Kuřimi.

Samozřejmě, že do 60km není totéž co méně než 20km/h. Ale  to nebudu zatím hrotit a požádal jsem znovu.





IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #10 kdy: 20 Listopadu 2022, 18:42:56 »

To nebyla výtka. Je dobře, když je sleduje víc infožadatelů - dá se kontrolovat i správnost odpovědí. Jen se ty 106ky vzájemně potkaly už v předchozím vlákně o kuřimských kradarech. Rozčlenění počtu přestupků v rámci rychlostních hranic by byla dobrá informace. Hlavně jestli byli hamižní a posílali i za malé překročení.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #11 kdy: 24 Listopadu 2022, 20:19:52 »

Další vývoj v mé kauze Kuřim: Kuřim poslal kopii spisu! Neuvěřitelné…
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #12 kdy: 26 Listopadu 2022, 15:57:54 »

A další pokračování vývoje — Kuřim poslal kopii spisu ještě jednou a tentokrát (oproti předchozí verzi) přiložil soupisku, ve které je tento seznam:
1) oznámení přestupku
2) určení oprávněných osob
3) příkaz
4) odpor


To znamená, že tam nemají vůbec zaznamenané, že by posílali výzvu provozovateli. Úžasné… :-)
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #13 kdy: 26 Listopadu 2022, 19:44:00 »

Kurim zaměstnává lidi s nevalnými zkušenostmi a znalostmi..
Já už tam řešil tolik pochybení.. Třeba infožádost chtěli s el,podpisem.. Až kraj jim musel vysvětlit, že to tak opravdu není.
Nebo neakceptovali doručovací adresu email a stále posílali doporučené dopisy.
A nedávno jsem řešil i tu jejich dřevní podatelnu, kdy tam není žádný automat, ale pěkně ručně posílají oznámění o přijetí.
Jen s takovou malou chybičkou, že neposílají oznámení o přijetí pokud podání není s el. podpisem ( prý podle vnitřní směrnice)
Tak jsem podal stížnost , že to odporuje zákonu a o archivnictví a spisové službě. Minulý týden mi na el.nepodepsanou infožádost už přišlo potvrzení.. Jen je podezřívám, že to bude jen u mne..  Tak kdyby někdo to chtěl ověřit tak stačí poslat Infožádost klasicky bez e.podpisu a ověřit, jestli jim přijde potvrzení podatelny.. A ptát se Kuřimi na cokoliv je určitě ku prospěchu věci.. / hlavně na ten radar na Zámecké / kolik nehod tam bylo před radarem, jaký je důvod dvojitého zabezpečení ( radar + stavební úprava), zda šlo o místo s opravdu velikou nehodovostí, že tam musí být dvojí  opatření ohledně bezpečnosti.  atd atd..
Chci zkusit donutit kraj tento radar nechat odstranit a dokázat, že jde pouze o ekonomický prospěch a nikoliv o bezpečnost.
 
« Poslední změna: 26 Listopadu 2022, 19:48:21 od sennheiser »
IP zaznamenána

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:radar Kuřim -
« Odpověď #14 kdy: 06 Prosince 2022, 02:30:08 »

Mně na nepodepsaná emailová podání (ne infožádost) chodí "výzva k odstranění nedostatku", že musím doplnit do 5 dnů. Posílá to ručně nějaká místní bába následující pracovní den po podání.
IP zaznamenána