30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Výzva k uhrazení částky bez fotky  (Přečteno 1788 krát)

Paulie455

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Výzva k uhrazení částky bez fotky
« kdy: 21 Září 2022, 13:04:12 »

Ahoj,

přišla mi výzva k uhrazení určené částky, kde stojí:

Dne XXX v XXX hodin byla v Praha 4, Modřanská směr z centra, automatizovaným technickým prostředkem
používaným při dohledu na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích bez obsluhy, zadokumentována jízda
motorového vozidla registrační značky XXXX, jehož nezjištěný řidič v rozporu s ust. § 18 odst. 4 zákona č. 361/2000
Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), ve znění
pozdějších předpisů, řídil uvedené vozidlo rychlostí jízdy 67 km/h v místě, kde obecnou úpravou pravidel provozu na
pozemních komunikacích byla ve shora uvedené době stanovena nejvyšší dovolená rychlost 50 km.


To je tak všechno, co tam je, mimo poučení a výše pokuty. Čekal jsem, že pošlou alespoň fotku, abych si ji mohl dát na Linkedin, ale nic neposlali, čím by doložili, že došlo opravdu k měření.
Máte s tím někdo zkušenosti? Myslel jsem, že tyto věci musí doložit i ve výzvě. Nebo ne?

Díky.


IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení částky bez fotky
« Odpověď #1 kdy: 21 Září 2022, 14:17:17 »

Nic nemusejí dokládat. Opravdu píšou jenom to, že když provozovatel zaplatí úplatek (určenou částku), tak nebudou nic vyšetřovat.
IP zaznamenána

Paulie455

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení částky bez fotky
« Odpověď #2 kdy: 21 Září 2022, 14:25:21 »

Aha, takže nejlepší způsob, jak zjistit, co vlastně mají, je nabonzovat řidiče (sebe)?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení částky bez fotky
« Odpověď #3 kdy: 21 Září 2022, 14:38:04 »

Může být. Lepší bude udat jiného řidiče než sebe, ale klidně i sebe.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení částky bez fotky
« Odpověď #4 kdy: 21 Září 2022, 15:45:04 »

Případně lze nahlédnout do spisu.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení částky bez fotky
« Odpověď #5 kdy: 21 Září 2022, 16:34:22 »

Jenom pro korektnost - na 99% bude vše v pořádku a důkazy tam jsou. Toto je pro ně extrémně rutinní činnost, kterou jedou jak na běžícím pásu. Provozovatel může již teď nahlédnout do spisu. V rámci následujícího řešení můžete buď výzvu zaplatit, nebo udat Helmuta, nebo spolupracujícího řidiče (klidně sebe). Bohužel, v současné době asi neexistuje metoda, která by při správném postupu a troše štěstí vedla k zaručené výhře.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Paulie455

  • Příspěvků: 71
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení částky bez fotky
« Odpověď #6 kdy: 22 Září 2022, 09:57:05 »

Díky všem za info. O helmutovi jsem uvažoval, nicméně když jsem procházel fórum, tak už to vypadá, že nekomunikující Helmut už zaručeně nefunguje, komunikující jak kdy. Problém je, že nemám k dispozici žádnou "spřátelenou" adresu, ze které bych byl schopen vybírat poštu. Mám možnost akorát poslat ty věci do kanceláře, ale to je i sídlo provozovatele vozidla.

Co se týká spolupracujícího řidiče kamaráda, tak to už také nefunguje ne? Co si pamatuju, tak hlavní strategie byla někoho bonznout, ten to bude protahovat do té doby než vyprší lhůta možnosti sprdele a pak změní výpověď, že vlastně neřídil. Co vím, tak tu lhůtu prodloužili.

Takže za mě asi zbývá fakt jediné zkusit udat sebe, zjistit, co mají a pak to zkusit nějak rozbít.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení částky bez fotky
« Odpověď #7 kdy: 22 Září 2022, 10:32:22 »

Nezapomeňte na to, že při tom všem můžou udělat (/a obvykle udělají) spoustu chyb, které se pak dají využít.
IP zaznamenána

hp racing

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení částky bez fotky
« Odpověď #8 kdy: 06 Října 2022, 12:55:17 »

Zeptám se blbě, není lepší to zaplatit a mít čistý rejstřík jakožto řidič? Chápu, že to chcete rozbít, ale v případě prohry přijdete o body a budete mít záznam, nebo se mýlím?
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Výzva k uhrazení částky bez fotky
« Odpověď #9 kdy: 06 Října 2022, 19:30:52 »

Za body to je, pokud bude uznán vinným řidič. Přestupek provozovatele bodovaný není, tam jde čistě jen o peníze.

A není to o tom, že by "prodloužili" promlčecí lhůtu jako takovou, ale o tom, že po dobu řízení s řidičem neběží promlčecí lhůta přestupku provozovatele a vice versa.
IP zaznamenána