30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45  (Přečteno 8555 krát)

Amálka

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« kdy: 24 Února 2015, 16:00:45 »

Dobrý den, tak jsem byl dnes poprvé v životě odtažen. Přikládám ortofotomapku z mapy.cz, kde jsem zakroužkoval místo, na kterém jsem dnes ve 12:10 zastavil (na ortofoto tam stojí bílý vůz), auto strčil levým kolem na obrubník, aby čouhalo co nejméně a nikoho neomezovalo, označil auto blikačkama a odešel do přilehlé budouvy pro nějaké zboží. Když jsem se vrátil cca. ve 12:35, vůz už tam nebyl, zato tam stály tři další auta vedle sebe a bez blikaček. Je jasné, že jsem tam zastavil, protože nikde v okolí nebylo volné místo pro bezpečné zastavení ani krátkodobé stání.

Následně jsem vůz vyzvedl na parkovišti na Chodově, kde jsem byl tak vytočený, že jsem odmítl zaplatit požadovaných 2.150,-Kč a nechal to zapsat do protokolu, vůz mi byl následně po telefonování správce parkoviště s jejich firemním právníkem vydán.

Na voze nebyl žádný výlep, ani lístek za stěračem. Odhadl by někdo, co můžu teď čekat?

Byla to nouzovka, asi jsem udělal i přestupek, ale snad to nebylo na bleskový odtah.

Děkuji mohokrát.
« Poslední změna: 24 Února 2015, 16:19:28 od Amálka »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #1 kdy: 24 Února 2015, 17:26:12 »

V každém případě je nyní míč na straně ouřadu. Minimálně co se týče údajného přestupku. Čili tam počkat až vás nějak obešlou.
Co se týče platby za odtah, tak tuto situaci neznám, já byl vždy přinucen zaplatit, takže je otázka co myslíte tím "a nechal to zapsat do protokolu" tedy mám na mysli co jste jim vlastně podepsal. Bylo by pro příště dobré se to alespoň pokusit vyfotit mobilem.
Vzhledem k tomu že jste nezaplatil je sice míč zdánlivě na jejich straně, ale něco jste asi podepsal a pochybuji, že by to neměli alespoň trochu ošetřené. Tam bych se pídil po tom co jste tedy vlasně podepsal , aby tam nebyly nějaké další smluvní sankce v případě že sám nezaplatíte. Ale jak říkám, nemám s tím zkušenost a třečba zbytečně plaším. 
IP zaznamenána

Amálka

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #2 kdy: 24 Února 2015, 18:23:58 »

no, jediné, co jsem jim podepsal byl žlutý protokol z odtahovky, jehož mi dali modrý průklep. Do poznámky dole na listu jsem v afektu napsal "s odtahem nesouhlasím", teď mě napadá, že jsem to měl nechat bez komentáře.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2015, 00:40:18 »

no, jediné, co jsem jim podepsal byl žlutý protokol z odtahovky, jehož mi dali modrý průklep.
No je otázka co tam na něm bylo předtištěno....
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2015, 09:57:20 »

Já mám teda zkušenost, že bez zaplacení auto nevydají. Nicméně už je to nějaký ten měsíc, či rok, zpátky co jsem byl zaparkován na odtahovém parkovišti proti mé vůli.
Každopádně by bylo dobré sem ten modrý průklep hodit ať se ví co tam vlastně je.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2015, 10:08:57 »

Gratuluji k úspěšnému vydání vozidla z parkoviště bez zaplacení odtahu. Loni jsem se o podobný kousek pokoušel na P8, ale debata se zaměstnanci zbytečná, volal jsem i 158, kde mi pomáhači v podstatě řekli, že na zákon se..u a ať zaplatím.

Zachvíli je čas prekluze a pak jdu na vymáhání peněz za odtah.

Každopádně, u mně to probíhalo klasicka jako u špatného parkování - výzva s určenou částkou, udán cizinec, od té doby nic.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2015, 12:51:59 »

No, mne by z oprincipu zajíámala problematika odtahu, kdy městapo rozhodne o odtahu a žádné řízení o přestupku se nekoná.
Domnívám se, že mohou argumentovat tím, že auto tvořilo sice překážku v provozu (a na základě toho bylo odtaženo), ale že MP nemá povinnost zahájit řízení o přestuopku???
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2015, 09:32:53 »

Tak já nebudu odhadovat, co teď čekat. Je to zbytečné a má smysl to řešit až v momentě, kdy něco přijde.

Já jsem byl odtažen před více než jedním rokem ze Senovážného náměstí (parkování v modré zóně), ale nepodařilo se mi "ukecat" hlídače parkoviště, aby mi vydal auto bez zaplacení. Jak se to podařilo vám? Hlídač vyžadoval hotovost nebo podpis formuláře Uznání dluhu(!). Jinak prý auto neuvidím. Volal jsem hlídku VB. Ta mi pochopitelně příliš nepomohla. Podal jsem ale alespoň trestní oznámení na správce parkoviště (vydírání). To bylo "překvapivě" odloženo (s tím, že hlídač pracoval podle interních směrnic).

Nyní uplynul rok od odtahu a nebyl se mnou projednán ani žádný přestupek, který by s odtahem souvisel. Hodlám tedy žádat peníze za odtah zpět. Vidím dvě cesty:
1) nárokovat bezdůvodné obohacení od Správy technických služeb Praha (správce parkoviště)
2) nárokovat vrácení peněz po MP

Vtip je v tom, že formálně dal opicajt pokyn k odtahu vozidla, který realizovala právě Správa služeb. Správně by MP měla tuto "službu" uhradit a dluh vymáhat po proozovateli vozidla. Reálně ale k žádné úhradě nedošlo a Správa služeb pak zadržuje auto jako zástavu a vynuuje si úhradu služeb, které si provozovatel neobjednal a které měla hradit městská policie.

Budu rád, když se tu objeví nějaké tipy, jak věc sepsat.

Off Topic: mám v zásobě ještě jednu zajímavou kauzu: automatizované měření -> překročení rychlosti -> odpustkový dopis -> moje platba. Dal jsem si záležet, aby platba odešla PO termínu splatosti. Úřad tedy měl podle zákona peníze vrátit a pokračovat v šetření. To neudělal a věc prekludovala. Nyní je také čas na slušnou žádost o vydání bezdůvodného obohacení i s úroky.:-)
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2015, 16:20:01 »

měly bychom možná založit pracovní skupinu na tohle téma, moje prekluze je sice na jaře, ale chystám podobný postup.

pobavilo mě ale velice, jak bylo Vaše trestní oznámení odloženo - interní směrnice je víc než zákon  ;D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2015, 18:27:25 »

Je to již tak 10 měsíců, taky modrá (Opletalova v Praze), odtah dle požadavku MP. Vůz mi vydali jen proti uznání dluhu, splatnost jsem si dal max., co údajně šla (3 měsíce), abych si stihnul vyřídit opičáky. Nic jsem ale neuhradil. Ticho po pěšině, což může ale být způsobeno tím, že na adrese trvalého pobytu jak v ČR, tak SK, nebydlím a nemám tam ani chránku, ani možnost si poštu přebírat. Mám sice DS, ale jen jako PFO a zde tak nějak pořád není jasné, jestli jsou povinni mi to tam posílat, nebo ne (čekám na vyjádření MV v jiné věci, kde jsem rovnou vznesl můj názor ohledně jejich povinnosti využívat i DS pro PFO, tak uvidíme). Při vyzvedávání vozu jsem si vše nahrával, výslovně jsem se dotazoval, jestli, pokud nezaplatím hotově, nebo kartou, nebo neuznám dluh, jestli mi vydají auto. Nikoliv. Stejně tak jsem měl výhrady vůči obsahu toho uznání dluhu, něco tam na můj požadavek přeškrtnul, ale další mé připomínky nebyl pán v budce ochoten zanést s tím, že to není možné.

Jednou mně odtáhli při čištění silnic, to jsem platil a jen jsem si pak stěžoval na to, že mi poškodili vůz (což nakonec byl jen kámen v kole naštěstí, tak jsem to přestal řešit).

Co si ale vybavuju, tak někdo se snad i soudil kvůli odtahu, vůz si nevyzvednul a částka, kterou po něm chtěli, byla snad více, než cena vozu a snad pak u soudu uspěl, ale podrobnosti si nevybavuju.

EDIT: Jo a jednou mně chtěli odtáhnout z "křižovatky", ale to jsem přišel zrovna ve chvíli, kdy už to chtěli zvedat (byl jsem pryč snad 10minut a už mně odtahovali). Doteď si píšu v této věci s oddělením interní kontroly MP na magistrátu, nebo kde, ale jen tak ze sportu. Opět se nic neděje, ač údajně něco podnikali tak před půl rokem (dle informace z toho kontrolního oddělení), ale já o ničem nevím. Zde byla největší legrace, když jsem si stěžoval na opičáky a po vyžádání si nějakých důkazů jejich tvrzení si se mnou interní oddělení MP přestalo psát. Když jsem to hnal víš na magistrát, tak jsem se dověděl, že důvodem ukončení komunikace ze strany MP bylo to, že opičák z interního oddělení na základě mého označení toho přestupku jako domnělého získal pocit, že dělám obstrukce a chci odpoutat pozornost a proto na mně kašlal:-)
« Poslední změna: 26 Února 2015, 18:35:31 od swenak »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #10 kdy: 26 Února 2015, 18:45:07 »

Mám sice DS, ale jen jako PFO a zde tak nějak pořád není jasné, jestli jsou povinni mi to tam posílat, nebo ne
ať se MV vyjádří jak chce (vykládat zákon může u nás JEDINĚ soud), tak mají povinnost Vám to tam posílat pouze pokud jste ten úkon učinil jako PFO tedy pokud je vozidlo psáno  "na IČO" a pokud jste uznání dluhu podepsal jako "na firmu". Pokud jste jednal jako normální osoba, pak to do DS typu PFO nepatří. Problém je v tom, že někdy je potíž s určením, zda jde o úkon FO nebo PFO, proto je v tomto případě v zásadě nutné mít pro jistotu schránku typu PFO i FO.
Jenom nechápu proč se handrkujete s nějakým výkladem MV, který je stejně nakonec dobrý tak akorát při absenci hajzlpapíru a nezřídíte si obratem a zdarma schránku i jako FO.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:Na Pankráci Praha 4 - Odtah vozidla par. 27 a par. 45
« Odpověď #11 kdy: 27 Února 2015, 12:09:54 »

mně loni na P8 dali jen dvě možnosti jak mi vydají auto:

- zaplatit hotově
- zaplatit složenkou, ale musím prokázat ústřižkem platbu

bankomat daleko, pošta večer zavřená...
IP zaznamenána