30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poplatky za psa  (Přečteno 4820 krát)

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #15 kdy: 23 Srpna 2022, 22:52:26 »

Za co ty svine ten poplatek chteji?
Vidím, že si na dejepise veľmi nedával pozor. Dane sa vo všeobecnosti nevyberajú na nejakú službu verejnosti/poplatníkom, ale preto, že poplatníci majú prostriedky, o ktoré vedia prísť bez toho, aby vyvolali nejakú revolúciu.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #16 kdy: 23 Srpna 2022, 23:41:35 »

tak se ho urad ujme 

Pokud by dotyčný říkal, že netuší, co je to za dítě, čí je a odkud je a dítě by mlčelo jak zařezané ...
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #17 kdy: 24 Srpna 2022, 07:37:09 »

@fogyn

to sice chápu, ale většina peněz se státu sype ve smyslu něco za nic. 3/3 nasypu, 1/3 dostanu, zbytek se rozkrade nebo projebe bez možnosti cokoliv ovlivnit

šance to u soudu úspěšně napadnout reálně není, mám zkušenosti z zcela jiné oblasti, kde šlo o ještě výrazně větší sviňárnu, ale žádný soud to neshodí, protože drží basu s tím, kdo ho krmí. neoficiálně mi tehdá bylo řečeno, že to nejde, protože by vznikl nebezpečný precedens a celorepublikově by to šlo do miliard, což nikdo nechce. to mi samozřejmě dootevřelo oči, když je patrné, že člověk má pravdu, dokonce dle zákona, který si stát prosadil, ale stejně se ničeho nedomůže, protože stát na svůj zákon a jeho dodržování kašle a prosoudit se k úspěchu nelze, není zastání. ale ač nejsem zrovna padavka, ten několikaletý boj a stress mně dotáhnul až ke zdravotním problémům

no co povídat, vzal jsem si ponaučení a zařídil se podle toho

lc
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #18 kdy: 24 Srpna 2022, 07:59:26 »

Za co ten poplatek chtějí?
První co mě napadlo, např. za popelnici. I vlastnictví spa produkuje nějaký odpad. Pochybuju, že ho celý život krmíte jen zbytky z kuchyně, aby se žádný odpad nevyprodukoval.
Mnohdy taky dávají bezplatně ke košům rukavice na sbírání exkrementů.

IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #19 kdy: 24 Srpna 2022, 08:43:41 »

tak se ho urad ujme 

Ale on samozrejme vi ci je to dite, vi kdo je "majitel" jen henta vymluva na osobu blizkou ;-) Kdyz pujdu jako stryc s ditetem a reknu opicim, ze jim nic nereknu tak synovce seberou? To snad ne ;-)
Pokud by dotyčný říkal, že netuší, co je to za dítě, čí je a odkud je a dítě by mlčelo jak zařezané ...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #20 kdy: 24 Srpna 2022, 08:59:04 »

Já mám jiný problém, trvalé bydliště mám v Praze, ale žiju mimo Prahu na vsi a tam mám i psa. Jenže podle všeho bych ho měl přihlásit do Prahy a platit za něj v Praze majland. Tak ho asi ani hlásit nebudu, hubu to má malou, takže to nikomu nemůže ublížit ani když by to chtělo, tak snad nic nehrozí.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #21 kdy: 24 Srpna 2022, 09:00:40 »

Za co ten poplatek chtějí?
První co mě napadlo, např. za popelnici. I vlastnictví spa produkuje nějaký odpad. Pochybuju, že ho celý život krmíte jen zbytky z kuchyně, aby se žádný odpad nevyprodukoval.
Mnohdy taky dávají bezplatně ke košům rukavice na sbírání exkrementů.

No jo, ale ty rukavice by taky pejskaři museli používat. Bydlím na maloměstě a nezřídka obcházím, co si pejskař mohl, ale nevzal. V Praze to bylo dle mého lepší, ale taky žádná sláva. Z vlastní zkušenosti mám i to, že "slušní" pejskaři to nesbírali, resp. sbírali jednou za úherák i na společnem pozemku SVJ, kdy někdy bylo nutné kolem chodit jako přes překážkovou dráhu. Samozřejmě, vždy za to mohl čokl někoho jiného.

Neříkám, že všichni jsou stejní, ale upřímně, na kecy typu "já po svém čoklíkovi sbírám" nebo "můj čoklík je hodný, nebojte se, neublíží nikomu" jsem nezřídka již alergický a to i ve vlastní rodině a u přátel. To samozřejmě nemění nic na tom, že prachy, co města dostanou z titulu úklidu po čoklech jsou jenom další berné, ze kterého se v lepším případě nic špatné poplatníkovi nestane, v horším to bude použito proti němu.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #22 kdy: 24 Srpna 2022, 09:02:46 »

Cocomon nezlobte se na me, ale popelnice si snad platim. A jestli ten odpad produkuje kocka, papousek, opice nebo pes je irelevantni. Na druhou stranu zacinam vazne uvazovat o tom, ze si ten poplatek zaplatim a uklizet prestanu. Kdo chce kam...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #23 kdy: 24 Srpna 2022, 13:36:26 »

Tak predne jsem nevidel ani ve vetsim meste, ze by se za poplatek neco delalo.
Psi parky/sacky na odpad apod. temer nejsou a o uklidu uz se vubec nebavim.

Naopak male mesto/vesnice, kde staci vyjit na polni pesinu a opravu mimo stezku neni treba sbirat - nebo snad mysliv chodi uklizet po liskach?

Za co tedy vybira? Vybira se na uredni siml a politiky... proste mohou, tak vyberou.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #24 kdy: 24 Srpna 2022, 15:01:50 »

Za co tedy vybira? Vybira se na uredni siml a politiky... proste mohou, tak vyberou.

Právě jste shrnul celou podstatu veřejných financí, gratulujeme a zasíláme složenku!
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #25 kdy: 24 Srpna 2022, 15:21:42 »

A kdo je oprávněn toto řešit/hledat? Už mě stavěla MP a vyptávala se, na koho je pes psaný, že ověřují, jestli jsou zaplacený poplatky nebo co... Může toto vůbec kontrolovat MP/PČR? Nespadá toto náhodou exkluzivně pod veterinu?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #26 kdy: 24 Srpna 2022, 15:41:56 »

Já mám jiný problém, trvalé bydliště mám v Praze, ale žiju mimo Prahu na vsi a tam mám i psa. Jenže podle všeho bych ho měl přihlásit do Prahy a platit za něj v Praze majland. Tak ho asi ani hlásit nebudu, hubu to má malou, takže to nikomu nemůže ublížit ani když by to chtělo, tak snad nic nehrozí.

 Poplatek ze psů platí držitel obci příslušné podle svého místa přihlášení nebo sídla.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #27 kdy: 24 Srpna 2022, 19:45:52 »

Poplatek ze psů platí držitel obci příslušné podle svého místa přihlášení nebo sídla.

Zdravím, kde jste prosím našel to "nebo sídla" abych se měl o co opřít,  já naopak všude vidím, že to je podle trvalého bydliště i v případě, že pes je umístěn jinde. Díky.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #28 kdy: 24 Srpna 2022, 21:07:50 »

Sídlo?
Zák 565/1990 Sb par 2
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Poplatky za psa
« Odpověď #29 kdy: 25 Srpna 2022, 08:38:59 »

Jenže sídlem se rozumí adresa právnické osoby.

Držitel psa musí mít trvalý pobyt nebo sídlo na území České republiky. Pro určení místní příslušnosti k vyměření poplatku ze psů proto není rozhodné, kde držitel psa „pobývá" nebo kde je pes chován, ale kde má držitel psa sídlo nebo trvalý pobyt podle příslušných ustanovení zákona o evidenci obyvatel, nebo trvalý pobyt podle příslušných ustanovení zákona o pobytu cizinců na území České republiky.

IP zaznamenána