30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Obsah spisu  (Přečteno 1365 krát)

DAN306

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Obsah spisu
« kdy: 18 Srpna 2022, 10:07:32 »

Zdravim vas,
přišla mi význa k úhradě pokuty za překročenou rychlost, jelikož se nejedná o velkou částku nechce se mi poušťet do velkých akcí a proto jsem se rozhodl aspoň pozdravit parazity na našem městském úřadu a nahlédnout do spisu, ovšem nevím co přesně by ten spis měl obsahovat.

Díky za každou radu
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:Obsah spisu
« Odpověď #1 kdy: 18 Srpna 2022, 10:11:54 »

§17 odst. 1 SprŘ: V každé věci se zakládá spis. Každý spis musí být označen spisovou značkou. Spis tvoří zejména podání, protokoly, záznamy, písemná vyhotovení rozhodnutí a další písemnosti, které se vztahují k dané věci. Přílohou, která je součástí spisu, jsou zejména důkazní prostředky, obrazové a zvukové záznamy a záznamy na elektronických médiích. Spis musí obsahovat soupis všech svých součástí, včetně příloh, s určením data, kdy byly do spisu vloženy.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 621
    • Zobrazit profil
Re:Obsah spisu
« Odpověď #2 kdy: 18 Srpna 2022, 11:27:43 »

Samozřejmě patřičně kvalitní foťák s sebou a celý spis vyfotit (pozor na světelné podmínky a zaostření), a to i kdyby se pak už nestudoval. Berme to jako praxi pro veškerá další nahlížení do spisu.
Soupis jeho částí je klíčový dokument, podle něj zároveň kontrolujeme, jestli je spis úplný nebo něco nechybí v soupisu.
Laciky řečeno - mělo by tam být vše, podle čeho se domnělý přestupek zjistil, jak se našel majitel a co úřad provedl. Co tam není, neexistuje.
Pokud spis nějak zrovna není, nebo chybí soupis, nebo nám úředník říká něco o tom, že to dneska nejde, způsobně si sedneme v kanceláři a dožadujeme se sepsání zápisu o tom, že spis není, nejde to, anebo jiných výroků úředníka. Zápis pak může mít velký význam.
Obrazové části fotíme většinou z obrazkovky úředníkova počítače, neboť spis obvykle nebude obsahovat barevný tisk. Pokud to úředník znemožní, zase sepíšeme zápis.
Dejme tomu, že se nic takového nestane a bude to vcelku nudná věc, ale i tak je dobré mít v tom praxi, hodí se to pak pro jakékoliv jiné řízení.
Nijak zvlášť nespěcháme.
A zásadní věc - pokud nejsme trénovaní, k ničemu se nevyjadřujeme. Úřad by to snadno zneužil. Jediná interakce má být podpis zápisu o nahlížení do spisu (kdo, co, v kolik hodin).
Pokud by nás úřad do něčeho chtěl manévrovat, s čímž musíme preventivně počítat (například se zkusí ptát, kdo teda řídil), trváme si na svém - nemluvíme.
Další příklady viz zde na fóru.

Držím palce!
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Obsah spisu
« Odpověď #3 kdy: 18 Srpna 2022, 12:10:12 »

A teď trocha skeptické praxe: Velice pravděpodobně se vám stane, že vám úředník bude tvrdit (a bude říkat pravdu), že spis neexistuje, že ho zatím nevede, že se to v případě výzev nevede apod. Tohle vám bohužel případ nevyhraje, ačkoliv je to pochybení.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Obsah spisu
« Odpověď #4 kdy: 18 Srpna 2022, 12:58:36 »

Samozřejmě patřičně kvalitní foťák s sebou a celý spis vyfotit (pozor na světelné podmínky a zaostření), a to i kdyby se pak už nestudoval. Berme to jako praxi pro veškerá další nahlížení do spisu.
....

POZOR! Před vstupem do budovy zapnout nahrávání na telefonu nebo diktafonu a nahrávat až do odchodu !!!!
IP zaznamenána