30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prošvihnutá lhůta doplnění blanketního odvolání  (Přečteno 2316 krát)

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Prošvihnutá lhůta doplnění blanketního odvolání
« kdy: 12 Července 2022, 21:43:05 »

Zdravím,
SO1 mě vyzval k doplnění blanketního odvolání s lhůtou 5 dní.
Napsali, že když to nedodám, tak předají blanketní odvolání SO2 nedoplněné.

Dnes jsem doplnění odvolání odeslal, nicméně 1 den po lhůtě. Poslal jsem spolu s tím, žádost o prominutí zmeškání úkonu, nicméně kdyby jí neuznali (což, předpokládám, že se jim chtít nebude), tak je to konečná? Nebo stačí, když to doplním do doby, než se SO2 dostane k tomu to projednat?
Zatím jsem nebyl vyrozuměn o předání toho blanketního odvolání SO2..

Díky za rady.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihnutá lhůta doplnění blanketního odvolání
« Odpověď #1 kdy: 12 Července 2022, 23:26:59 »

SO2 je povinen se tím zabývat i tak, dokonce i kdybyste nepožádal o prominutí.
Naopak jsou situace (a dělá se to i u soudů), kdy se doplnění odvolání záměrně posílá až poté, co SO1 postoupil spisový materiál.
« Poslední změna: 13 Července 2022, 11:29:20 od IZS »
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihnutá lhůta doplnění blanketního odvolání
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2022, 10:09:18 »

V zásadě máte čas do doby, než SO2 o věci rozhodne. Pak je ale doporučeno jakékoliv doplnění odvolání posílat také přímo SO2.

Je tam drobná past, že pokud jste podal pouze blanket, tak SO2 může odpovědět sablonovym rozhodnutím, kdy obecnými frázemi potvrdí, že SO1 vše správně přezkoumal a třeba v Plzni takovéhle rozhodnutí vystavují zpravidla druhý den po tom, co je jim spis postoupen. Tedy nespoléhejte, že když plnohodnotné odvolání SO2 zpracovává několik měsíců, tak že by to s blanketem bylo stejně.
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihnutá lhůta doplnění blanketního odvolání
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2022, 21:01:26 »

Výborně. Díky moc.
@jakubb - To zrovna měl být můj doplňující dotaz, kam to zaslat, tak díky, že ho nemusím pokládat :-)
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Prošvihnutá lhůta doplnění blanketního odvolání
« Odpověď #4 kdy: 01 Prosince 2022, 06:43:36 »

SO2 je povinen se tím zabývat i tak, dokonce i kdybyste nepožádal o prominutí.
Naopak jsou situace (a dělá se to i u soudů), kdy se doplnění odvolání záměrně posílá až poté, co SO1 postoupil spisový materiál.
Ještě doplňuji, že v tom blanketním odvoláním nebyl ani podpis. A jak jsem se teď dozvěděl, tak ten když se nestihne doplnit ve lhůtě, tak je to konečná?
Neboli důvody odvolání je možné doplnit kdykoliv, klidně po stanové lhůtě - maximálně však do chvíle, kdy se to nějakému úředníkovi na SO2 dostane na stůl, a rozhodne. Nicméně podpis je nutné doplnit ve stanové lhůtě, jinak je odvolání neplatné. Chápu to tak správně?
IP zaznamenána