30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Dotaz - Parkování na vyhrazeném parkovišti - JIHLAVA  (Přečteno 5758 krát)

Mishaw

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Dotaz - Parkování na vyhrazeném parkovišti - JIHLAVA
« kdy: 18 Února 2015, 22:59:04 »

Ahoj,
jeden náš známej jel nedávno do Jihlavy na hokej a zaparkoval v ulici Tyršova, jak je možné vidět v příspěvku. Zaparkoval někde cca na úrovni hnědého auta, možná ještě trochu dále. No a co se nestalo, po návratu ze stadionu k auto mu městské gestapo nechalo za stěračem VÝZVU. Pominu-li, že spletli barvu (místo hnědé napsali černou) a tov.zn. (místo Volkswagen napsali jen "W"), stálo tam, že zastavil na vyhrazeném parkovišti - doplňující popis "C".
Jenže! Nikde nebylo vysvětleno, co dané "C" znamená? Až když si na internetu v klidu domova našel, že je to pro místní rezidenty s kartičkou.
Má otázka k situaci je následující: Souhlasíte, že ulice Tyršova a značka RESERVE "C" je špatně značena a v podobě jaké je platí prakticky jen pro místo u ní? Chybí přece u ní "šipka"....Nebo se pletu? Podle nás se ničeho tedy nedopustil a naše odmítavé stanovisko tedy bude správné?

Jen taková perlička: Když tam přijel, zaparkoval přímo vedle něj vůz Policie ČR. Došel za nimi s dotazem, zda-li tam může parkovat. Odpověď strážníků byla: "Asi ano." A ejhle, i "mistr" tesař se někdy utne. Zajímavé je, že pokutu dostaly všechny vozy co tam stály, kromě jednoho vozu PČR, který neměl puštěné majáky ani nic podobného, jen si tam normálně stál :) .





Kdyby nešel obrázek, zde odkaz na něj: http://2i.cz/2i/i/54e518e0/f200a20739b90274954878e803e0a089/12b7f2d80b.f.jpg
« Poslední změna: 19 Února 2015, 00:27:44 od Mishaw »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz - Parkování na vyhrazeném parkovišti - JIHLAVA
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2015, 00:47:38 »

Podle mého je ta značka neplatná
IP zaznamenána

Mishaw

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz - Parkování na vyhrazeném parkovišti - JIHLAVA
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2015, 08:43:26 »

Já si taky myslím. Podle mě tam chybí vyznačené kterých míst se to týká. V Praze tomu tak například je.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz - Parkování na vyhrazeném parkovišti - JIHLAVA
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2015, 09:12:17 »

Na druhou stranu, pokud si vezmu zony v Praze, tak tam kolikrát taky není šipka platnosti. Prostě na začátku parkoviště je značka a pod ní tabulka o tom jaká je tam zóna (beru zóny).
Nicméně minimálně by tu asi mělo být specifikováno co je C. Třeba já mám C na značce auta. Tak bych jim mohl tvrdit, že to je pro mne :).
IP zaznamenána

Mishaw

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Dotaz - Parkování na vyhrazeném parkovišti - JIHLAVA
« Odpověď #4 kdy: 19 Února 2015, 09:17:30 »

Podle mě tohle ale není zóna, pouze značka pro vyhrazené parkování a v tomto podání pouze pro jedno parkovací místo hned u cedule. Tak bych to já chápal. Protože jinak by podle stejného (ne)smyslu měl invalida, který má vyhrazené stání o pár míst dříve, všechny parkovací místa pro sebe až do další cedule (v tomto případě RESERVE "C"). Samozřejmě výzvu budeme ignorovat a nic neplatit. Uvidíme s čím městský gestapo příjde. Myslím, že jim naplní kapsu další 30-40 aut, co tam stálo vedle  ;)
IP zaznamenána