30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zrušení pravomocného zákazu v přezkumném řízení.Stále zapsáno pozbytí ŘO Co teď?  (Přečteno 5160 krát)

Boohooligan

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

   Zdravím všechny,
mám tu menší dilema, jelikož jsem dostal zákaz řízení, které se naštěstí v přezkumném řízení zrušilo, ale bohužel mi byl pouze vymazán přestupek a body za jeho porušení z karty řidič a stále zde mám za tento přestupek Pozbytí ŘO (ZŘMV – zákaz činnosti) a tak by mne zajímalo, zda si zažádat rovnou o navrácení ŘO a ŘP bez dokládání čehokoliv ( není to ani rok od původního nabytí právní moci ) nebo musím podat nějakou námitku na vymazání tohoto pozbytí v první řádě a poté žádat o navrácení ŘP?

Předem děkuji za jakékoliv rady či tipy :P
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil

Rozhodnutí v přezkumném řízení by mělo mít účinky ex tunc, tedy "zpětně" k právní moci přezkoumávaného rozhodnutí. Mělo by se na vás hledět, jako byste řidičské oprávnění nikdy nepozbyl, tj. byste se měl vyhnout přezkoušení a psychotestům. Domnívám se, že vrácení kartičky výmaz z registru by měly proběhnout automaticky, tj. bych se zkusil neformálně připomenout u úředníka, kterému jste ŘP odevzdal.
Taky bych zvážil uplatnění odpovědnosti za škodu vzniklou nesprávným úředním postupem.
IP zaznamenána

Boohooligan

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Takže bych měl tedy zajít přímo na správní agendy kde se vydávají řídíčáky apod., jelikož oni spravují mojí kartu řidiče že? A sebou by asi bylo dobré mít i ono rozhodnutí, alespoň v elektronické podobě popřípadě i s dodatkem kdy nabylo pravní moci, mám pravdu?

Co se týče onoho uplatnění odpovědnosti za škodu vzniklou nesprávným úředním postupem bohužel nevím kolik bych si měl říci a tak dále jinak bych to rád, též zkusil.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil

Možná také záleží na tom, jestli byl ŘP zabaven policií a jestli správní řízení stále běží? Nebo to bylo konečné rozhodnutí a SO už nemůže rozhodnout znovu? Ono to asi bude fungovat trochu jinak, pokud řidič odevzdal ŘP policajtům předem, nebo úředníkům až po pravomocném rozhodnutí. Protože pokud zabavila ŘP policie, tak se teoreticky může dostat člověk do stavu, že po třech letech vyhraje promlčením, ale bude do té doby bez ŘP. Musíte sem dát když už ne celý spis, tak alespoň kopii rozhodnutí nebo protokolu, na základě kterého jste odevzdal ŘP a kopii posledního rozhodnutí. Jinak tu budeme tzv. vařit pouze z vody.
« Poslední změna: 12 Července 2022, 09:37:51 od alo.is »
IP zaznamenána

Boohooligan

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil

Možná také záleží na tom, jestli byl ŘP zabaven policií a jestli správní řízení stále běží? Nebo to bylo konečné rozhodnutí a SO už nemůže rozhodnout znovu? Ono to asi bude fungovat trochu jinak, pokud řidič odevzdal ŘP policajtům předem, nebo úředníkům až po pravomocném rozhodnutí. Protože pokud zabavila ŘP policie, tak se teoreticky může dostat člověk do stavu, že po třech letech vyhraje promlčením, ale bude do té doby bez ŘP. Musíte sem dát když už ne celý spis, tak alespoň kopii rozhodnutí nebo protokolu, na základě kterého jste odevzdal ŘP a kopii posledního rozhodnutí. Jinak tu budeme tzv. vařit pouze z vody.

Pokud se nemýlím tak i opicajti mají povinnost dále odevzdat ŘP obci s rozšířenou působností nebo..? Jinak ono rozhodnutí bylo konečné a SO už nemůže rozhodnout.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil

nebo..?

Kde já jsem jen tuhle konstrukci už viděl? Další instance KlárkyHavránkové?
IP zaznamenána

griminal

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil

Asi zajít na ORV
IP zaznamenána